Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyógytea gyomor fekélyre/égésr...

Gyógytea gyomor fekélyre/égésre/gyomorkörnyéki fájdalomra?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nálam soha sem jelentkezik igazából a gyomorégés, szóval nem tudom mikor kellene szednem, és mikor nem. Egyszer csak jelentkezik egy nagyon erős f

jdalom a gyomorszájnál, gondolom a irritálja a gymorszájat a gyomorsav. Pantoprazolt szedtem, és nexiumot egy ideig. Volt hogy naponta szedtem, próbáltam ritkábban, volt hogy minden másnap, volt hogy 5 napig nem szedtem és semmi bajom nem volt, aztán egyre ritkábban, pl egy hétig nem szedtem, aztán belém nyilalt a fájdalom...ezután szedtem 2-3 napig, ismét szünetekkel.

Nem tudom, hogy ilyenkor egyből fekély van-e.

Na, a lényeg, szerintetek mennyire hatásos a fehérakác és orbáncfű gyógyteák?


[link]


2015. nov. 12. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve, lehet-e, van-e mellékhatása ennek a kettőnek, még akkor is, ha betartom a fogyasztási előírásokat?
2015. nov. 12. 12:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl nagy gond lenne kivizsgáltatni?
2015. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Voltam kivizsgáláson. Volt egy kisebb fekélyem, amire az orvos azt mondta, hogy igazából ez még nem is nevezhető fekélynek.

Amikor szünetekkel szedtem...és volt ismét egy nagy fájdalom, akkor ismét elmentem az orvoshoz, mondtam neki, hogy nekem igazából nincs égés a gyomromban, és ezért nem istudom, hogy mikor vegyem be...erre azt mondta, hogy mindenkinél más és más ez a dolog.

Ezért gondoltam, hogy ha nem olyan nagy mértékű a dolog, szóval most is 4 napja nem szedtem be semmit, és semmilyen negatív észrevételem nincs, akkor esetleg ezek a gyógyteák segítenek, ja ráadásul az ételre se igazán figyelek (nem örömből jelentem ki, de ez van)

2015. nov. 12. 13:07
 4/6 A kérdező kommentje:
A fekély kivizsgálás már 3 éve volt, akkor ezután talán fél évig szedtem minden nap pantoprazolt 20mg-osat, ezután váltottam nexiumra, mert ez hatásosabb, innentől kezdve szedtem minden másnap...később 4-5 naponta, és akkor egyszer jelentkezett a fájdalom ismét, ez volt kb 2 hónapja, azóta szedtem megint kb 2 hétig naponta, most megint ott vagyok, hogy 3-4 naponta.
2015. nov. 12. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen mondva csinált diagnózisoktól tudnék a falra mászni! A gyomorszáj fájdalmát sem gyomorfekély, sem a nyelőcsőbe kerülő gyomorsav nem okozza. A gyomorszáj záróizomzata közé kerül valami, ami már kicsípte, felsértette az izomzat belső falát. A gasztrookos ezt a tükörrel azért nem látja, mert mikor a tükör benne van, ezek a redők ki vannak simulva. Majd 10-20 év múlva az eredményt látni fogja, mikor már egy megvastagodott hurkától az izomzat képtelen rendesen összezárni. Ennek neve gyomorszáj sérv.

A gyomorszáj fájdalmat az izomzat görcsei, görcsös összehúzása okozza. A fájdalmak enyhítése izomlazító, görcsoldóval nem pedig gyomorsavcsökkentővel! Illetve aszkorbinsavas öblítéssel. De van egy népi gyógymódja is a pálinkástea.

2015. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyire stresszes az életed? Ha igen, tanulj meg relaxálni, lehetőleg az autogén tréninget, az a legjobb hatású.
2015. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!