Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Útifű maghéj folyamatos...

Útifű maghéj folyamatos alkalmazása?

Figyelt kérdés
Útifűvet használok egy jó ideje,mert nem jó az emésztésem. Nagyon kevés főtételt és gyümölcsöt eszem. Folyamatosan lehet használni vagy csak kúraszerűen? Egyik oldal csak kúraszerű alkalmazást ír,máshol meg azt írják,hogy folyamatosan alkalmazható mivel ez élelmi rost!? 23/L
2016. jan. 30. 10:02
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Folyamatosan fogyaszthatod de figyelni kell a kellő folyadékbevitelre. Étkezés előtt érdemes elkeverni egy csapott evőkanálnyit gyümölcslével, joghurttal,stb, esetleg vízzel ( kb 2-3dl) és azonnal el kell elfogyasztani. Napközben is többször kell inni. Ha sovány vagy akkor érdemes kúraszerűen fogyasztani mert teltségérzetet okoz és még jobban lefogyhatsz. Ha fogyni szeretnél akkor folyamatosan használhatod de ne növeld az adagot akkor sem. Fordíts egy kicsit több figyelmet az étkezésedre, nem jó, hogy kevés zöldséget és gyümölcsöt eszel és a főtétel is fontos. Még egyszer, sok folyadékot igyál ha maghéjat,vagy lenmagot eszel.
2016. febr. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)sok folyadékot iszom, minimum napi 2liter megvan :) egyébként 5-6teáskanálnyi útifűvet szoktam enni.
2016. febr. 14. 19:13
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha úgy veszem, hogy a 3 főétkezés előtt megeszel 2-2 teáskanálnyit akkor ez szerintem így elegendő. A 2 liter folyadék is elég, nyilván ezen felül még az étellel is viszel be valamennyit. Ezt a mennyiséget nyugodtan fogyaszthatod akár rendszeresen is. Ha rostban gazdag ételt eszel akkor nyugodtan kihagyhatod, ahhoz felesleges még pluszban rostot fogyasztani.
2016. febr. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
persze, csak akkor fogyasztom mikor "száraz " kaját eszem. Egyébként te csak laikusként válaszoltál,vagy értesz a gyógynövényekhez?
2016. febr. 20. 15:11
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Hogy értek a gyógynövényekhez az azért túlzás lenne inkább csak ismerek és használok jó párat közülük, többek között a maghéjat is. Nem vagyok gyógyító ha erre gondoltál, csak már régóta használok gyógynövényeket és az évek alatt sokat megismertem, gyűjtöm, szárítom, termesztem,stb ( saját célra)
2016. febr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem :) azt hittem,hogy vmi ilyesmivel foglalkozol, és a maghéjjat te hogy szoktad fogyasztani, hányszor? mennyit?
2016. febr. 22. 18:57
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Általában úgy ahogy írtam, a főétkezések előtt egy evőkanálnyit, 2dl folyadékkal. De használom egyes ételekbe is pl fasírt, kókuszgolyó, puding. Ételsűrítésre nem igazán jó mert kocsonyásít, de ahol ez nem gond ott használható,pl lekvárfélék, krémek. Porrá is őrölhető. Jó kis diétás kajákat lehet készíteni vele. Én cukorbeteg vagyok érrendszeri gondokkal, főleg diétás célokra használom, természetesen sok más cuccal kombinálva.
2016. febr. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!