Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos fáradtság. Mi...

Folyamatos fáradtság. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/F

Minden nap (suliban és hétvégen is) hihetetlenül fáradt és álmos vagyok, függetlenül attól, hogy mennyit alszom. Tanórákon nem tudok figyelni, van amikor nyitott szemmel elbóbiskolok néhány másodpercre, vagy percre, vagy csak egyszerűen a padon fekszem. Suli után, tanuláskor van amikor elalszom a lecke fölött, még ha este 12 órát aludtam is, ez pedig nem tesz jót az átlagomnak. Hétvégente is hihetetlenül fáradt vagyok, és van amikor egy nap többször lefekszem és alszom. Van amikor hónapokig indokolatlanul teljesen kedvtelen, szomorú vagyok, egyedül szeretnék lenni, ilyenkor sűrűn vannak öngyilkossági gondolataim, de aztán mindíg elhessegetem azokat. Aztán van amikor hónapokig tök vidám vagyok (de ugyanolyan fáradt). Nagyon tartok, hogy esetleg hajlamom van depresszióra, vagy valami ilyesmi pszichés betegségre, de első sorban a folyamatos álmosság idegesít.


Mi lehet ennek az oka? Mit csináljak?

Vitamint rengeteget szedek, heti többször intenzíven sportolok, az állóképességemmel sincs baj.


Tudnátok nekem segíteni?

Előre is köszönöm!



2016. jan. 19. 18:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy sokszor van hasmenésem is, és rengeteget stresszelek. Sokszor jön fel a savam, és lehet hogy refluxos vagyok.
2016. jan. 19. 18:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Eszel/iszol rendesen? A rengeteg vitamin konkrétan mit jelent? Miből áll egy napod, általában miket csinálsz?
2016. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A panaszok kb 13 éves koromtól kezdődtek. Pszichológushoz nem sok kedvem van járni, alkalmanként 5000+ forintért.
2016. jan. 19. 18:44
 4/11 A kérdező kommentje:
A suliban van amikor éhes vagyok, de van amikor sokat eszek, és ígyís ugyan az a helyzet. Inni akkor iszok amikor szomjas vagyok. A rengetek vitamin 2 multivitaminbol, 1 nagydózisú C vitaminból, 1 magnéziumból és 2 másik féle multivitaminból, ami gombákból van (vagy valami ilyesmi).
2016. jan. 19. 18:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az úgynevezett kiégésre (burnout) gyanakszom.

Én a fősuli végére lettem ilyen. Olyan voltam mint egy vénember. Az segített, hogy a diploma után nem követtem a társadalmi szokásokat, vagyis nem mentem el robotolni ahogy mindenki más. Hanem kizárólag saját magamnak igyekeztem megfelelni és nem a társadalmi elvárásoknak. Például bejártam motorral Európa országait. A testi és lelki egészségem fontosabb volt az őrült népszokásoknál. És maximálisan jól döntöttem.

Persze a saját életem nem hanyagoltam el, sőt így tudtam igazán építeni azt.

2016. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, gogy nekem ilyenre sajnos nincs lehetőségem.
2016. jan. 19. 19:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen tudom hogy az iskolát nem lehet félbe szakítani. Ahogy én sem tettem, hanem évekig kínlódtam a kiégés miatt. Csak az iskola vége adott lehetőséget. Ráadásul nem is a saját elképzelésem volt a fősuli, hanem családi elvárás volt. Pont ez a kiégéshez vezető út, amikor az ember nem a saját életét éli.
2016. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom :/ És ha más az oka? Vagy az nem lehet?
2016. jan. 19. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Az iskolapszichológus ingyen van.
2016. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, menj el szakemberhez, például iskolapszichológushoz és megemlítheted neki a kiégés lehetőségét. És majd kiderül az igazság.
2016. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!