Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehet-e kombinálni ezeket:...

Luna26 kérdése:

Lehet-e kombinálni ezeket: cickafarkfű, palást fü, fehérfagyöngy, és a barátcserjérjét?

Figyelt kérdés
Csak nem két éve annak hogy Endometriosis-t fedezték fel mind a két petefészkemen,tegnap voltam általános nőgyógyászati vizsgálaton (uh.-t kértem) ahol kiderült hogy újra felütötte a fejét,hétfőn dől el müteni kell e vagy visane-t kell e szednem.EGYIKBE SE FOGOK BELEEGYEZNI (tekintettel arra hogy már átestem két éve ezeken és a igazi problémámat nem oldotta meg)!Úgyan is baba van tervben és valami olyat szeretnék "szedni,inni" ami egyszerre oldja meg ezeket.

2016. febr. 4. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek nem fogják megoldani a problémádat, ahogy a gyógyszer, és a műtét is csak tüneti kezelés(ha kiújult a legutóbbi után). Ezek a növények segíthetnek a gyógyulásban HA már sikerült megoldást találnod magára a problémára. Amíg teljesen meg nem szűnik, addig semmi esetre se tervezd a babát. Az ilyen betegségekre nincs gyors, és egyszerre ható megoldás. Olyan gyógymódot keress, ami nem a betegséged tüneteit kezeli, hanem az okát. Az endometriosis vagy immun, vagy hormonális betegség. Ha van más immunrendszert érintő problémád, pl immungyengeség, valamilyen autoimmun panasz, vagy allergia, akkor az immunrendszeredet kellene helyrehozni. Ha inkább hormonálisnak tűnik a probléma, akkor utána kellene nézned, melyik hormon válthat ki ilyesmit. Valószínűleg valamelyik női hormon. Ezek már rendezhetők gyógynövényekkel, ha tudod mi okozza a problémát. Érdemes lenne egy orvossal is beszélni az ilyen alternatívákról. Nehezen fogsz találni olyan orvost, aki ebben is jártas, de nem lehetetlen.
2016. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hormonális dolog lehet..még pedig az ösztrogén és a progeszteron egyensúly a kiváltó ok jelenleg (korábban a stressz lehetet)..az immunrendszeremmel soha semmi gond nem volt és alergiás reakciót sem vettem észre két dolog kévételével (fém és tisztitószerek azok amiket enyhébb fokban észrevettem ) helyi nőgyógyászokkal nem lehet beszélni ilyenekről sajnos..
2016. febr. 4. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Kicsit utánaolvastam a témának. Az ösztrogén serkenti a nyálkahártya felépülését, ami esetedben nem feltétlen megfelelő helyen történik, ezért például a cickafarkfüvet ki kell hagynod a teából. Az ugyanis ösztrogéntermelést serkentő növény. Neked vagy ösztrogéntermelést csökkentő keverék kell, vagy az ösztrogént ellensúlyozó progeszteron termelését növelő keverék. Az E-vitamint írják progeszterontermelést segítő anyagnak. A barátcserjének a terméskivonata, és a palástfű teljes szárított föld feletti része használható erre. A többi gyógynövény amit írtál inkább ösztrogénhatású, vagy azt serkentő.

Mielőtt kúrálni kezdenéd magad, érdemes lenne megkérdezni, hogy pontosan milyen probléma van a hormonháztartásoddal. Ha pontosan tudod, miből van sok, miből kevés, és ez hogyan okozza a problémádat, akkor sokkal pontosabban be tudod állítani a keveréket, és az adagolását.

2016. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy szántál rá egy kis időt erre,az ösztrogén lehet sok, mert ahogy magyarázta az ultrahangos el van vékonyodva a fala mind a két oldalon..gondolom az idizi elő hogy a progeszteron nem telmelődik megfelelően..voltam pajmirigy vizsgálaton azzal minden rendben de egyhe vérszegénységet állapitottak meg és sok volt a baktérium a vizeletemben..lehet hogy van összefügges..utána fogok kérdezni további vizsgálatokat fogok kérni..Hallottál már a FERTILOVIN F ENDO nevü étrendkiegészitőről az hatásos lenne esetleg ha fényderül az igazi okra? Sokat olvasgatok mindenhol erről de nem tudom igazából melyik lenne a jó megoldás..tudom hogy itt nem fogom megtalálni a megoldást de hát ha lesz olyan akinek van tapasztalata..
2016. febr. 4. 20:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az tünt fel hogy karácsony előtt mértem meg magam akkor voltam 49 kg amikor ezzel kezeltek( 47 kg voltam nagyon nehezen jött vissza) és karácsony után két héttel 51-52 kg lettem (semmiben nem befolyásolt a karácsony, nem ettem többet mint eddig)..ez és az hogy kevésbé volt mensim érdekes lett
2016. febr. 4. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Az étrend kiegészítőkkel nem vagyok képben, csak a gyógynövények érdekelnek, szóval nem tudom, hogy az a kiegészítő hasznos e. Erről valószínűleg egy orvos, vagy ha patikában szerzed be, a gyógyszerész tud többet mondani.

Amit ma olvastam az ösztrogén túl magas szintjéről az magyarázhatja a hízást. Az anyagcserében a felhalmozást segíti elő. A terhesség ideje alatt ez is az oka a hízásnak.

Ha baktériumok vannak a vizeletedben, az nem játék, azzal szakorvoshoz kell menni. Kezdetnek urológia, onnan pedig átirányítanak, ha nem az ő hatáskörük. Ez elég fontos, mert a húgyúti fertőzések meddőséget is okozhatnak. Vagy rosszabbat. Az alacsony testsúlyodat még ráérsz korrigálni, előbb az égetőbb problémákat kellene orvosolni.

A magas ösztrogénszint, a bakteriális fertőzés a húgyutakban, és az alacsony testsúly mind szabotálhatja a jövőben tervezett terhességet, és gyermekvállalást. Mindegyikre érdemes lenne időt, és energiát fordítani.

2016. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ezeket is leirtad.megfogadom a tanácsod.irtad hogy inkább a gyógynövényeket ismered jobban..van olyan aminek méregtelenítő hatása van?ismerek párat amivel már kúráltam magam és be vált..lehet hogy a baktériumok azért vannak jelen mert nagyon keveset iszok..
2016. febr. 5. 07:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Több méregtelenítő gyógynövény is van, és mindegyik hatékony a maga módján. Ez attól függ, mit akarsz tisztítani. Ha a vizeleten keresztül akarod tisztítani magad, pl veséket, és a vért megszabadítani a húgysavtól, akkor csalán, vagy csalán-diólevél keverék. Ha a májadat, és ezen keresztül a szervezetedet, akkor máriatövismag kivonat. Önmagában a mag, vagy a lisztje, forrázott teája, főzete nem nagyon hat, alkoholos, vagy olajos kivonatot kell készíteni belőle, vagy normált kivonatos készítményt kell venni. Pl silegon. A silegont orvosok is fel szokták írni, főleg ha valaki sok gyógyszert szed. Ezekkel persze óvatosan kell bánni, csak kúraszerűen szabad őket alkalmazni, de elég hatékonyak.

Nem valószínű, hogy a bakteriális fertőzés a húgyutaiban a kevés folyadék eredménye. Én is elég keveset iszok, gyakorlatilag csak annyit amennyit muszáj, még sincs ilyen problémám. Nem is volt sosem. Ha tudod milyen jellegű a fertőzés, akkor az okát is megtudod. Pl ha e-coli, akkor az az emésztőrendszerből származik, csak eltévedt, és bajt okoz.

2016. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én kb 4-6 dl-t iszok ebbe a reggeli kV is benne van.. hiába mondogatják körülöttem hogy ez nagyon kevés ennél nem tudok többet inni..az emésztésemet is befolyásolja ez mert van hogy csak heti egy alkalommal van nagydolgom..tudom hogy ezen változtatnom kéne de hiába veszek erőt magamon pár nap után azt veszem észre hogy semmivel sem vagyok előréb..A problémáim megoldására komoly élet mód váltásra lenne szükségem..:-)
2016. febr. 5. 08:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyanús, hogy nem életmódalapú a probléma, hanem inkább rejtett pszichés. Ha életmódalapú lenne, akkor viszonylag könnyen tudnál rajta változtatni elhatározással. Nagy eséllyel az összes leírt problémád összefügg, és ha az egyiket hatékonyan kezeled/kezelteted, az pozitívan hat ki a többi problémádra is.

Például a szorongás szokott táplálkozászavarokat okozni. Nem egy olyan embert ismerek, aki keveset eszik, és iszik, mert állandóan feszült, és rejtve, vagy nyíltan szorong.

Az alacsony tápanyag, és folyadékbevitel felboríthatja a hormonháztartást. Van rá esély, hogy a szervezeted azért növeli az ösztrogénszintet, hogy a bevitt tápanyagok, és folyadék könnyebben beépüljön a szervezetedbe. Persze ezzel más problémákat okoz, de maga a lehetőség adott. Próbálj meg kidolgozni egy életmódot, ahol nem sokkal, de többet eszel, és iszol, és valamilyen aktív tevékenységet is folytatsz. Amit eszel, lehetőleg ne műkaja legyen, hogy ami beépül, azt utána ne kelljen méregtelenítéssel kipucolni. Ha összeállítottad, kezdésnek próbáld tartani minimum egy hónapig. Ha nem sikerül, akkor esélyes, hogy a probléma alapja pszichés. Azt nem lehet csak akarattal megváltoztatni.

2016. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!