Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, melyik fajta galaj teát kell rá innom, és napi mennyit?

Figyelt kérdés
Illetve ha van rá egyéb természetes gyógymód, akkor légyszi, segítsetek benne! Köszi!
2016. febr. 5. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, természetes gyógymódot nem tudok rá, én gyógyszert szedek (Letrox), de annyit tudok tanácsolni, hogy figyelj a jód pótlásra, nekem ezt javasolták (jódozott tengeri só, jódozott víz fogyasztás), illetve fogyassz sok halat és alacsonyabb koleszterin szintű ételeket.
2016. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én nem szeretnék gyógyszereket, sokan évekig szedik eredmény nélkül,viszont erről a teáról jókat hallottam.
2016. febr. 5. 10:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy az alulműködést mi okozza.

Ha autoimmun betegség, akkor nem szabad jódot fogyasztani. Kerülni kell! Ilyenkor a szelén segíthet.

A közönséges galaj teát szokták ajánlani. Közönséges galaj tinktúra is kapható.

2016. febr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kovacsegi válasza:
Közönséges galajból kell teát készíteni.
2016. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a GAPS étrenddel (paleóhoz hasonlít) 4 hónap alatt 1,2-vel ment lejjebb a TSH-m. Igaz, nekem enyhe pm alulműködésem volt, épp csak annyi, hogy 5 évig nem tudtam teherbe esni. Emiatt szedtem Letroxot is, de csak a legkisebb dózist.
2016. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a paleotól jött elő a pajzsmirigy alulműködésem (autoimmun). Szóval azért csak óvatosan vele. Nem mindenkinek ugyanaz a diéta válik be. Mióta nem paleózom, azóta jobban vagyok.
2016. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!