Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van olyan, aki meggyógyult...

Van olyan, aki meggyógyult valamilyen panaszból homeopátia, vagy akupunktúra hatására? Ha igen, válaszként írja le röviden az esetét. Olyan is leírhatja, akinél nem használt, ellenpéldaként.

Figyelt kérdés
Figyelem, NEM PRO-KONTRA VITÁT akarok ezek hatásosságáról, hanem konrét esetleírásokat! Kéretik ennek tudatában válaszolni, és nem szétoff-olni a kérdést, valamint a trollkodást is kerülni. Köszönöm előre is.

2016. febr. 22. 17:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját történet, de igaz történet:


[link]


(Egyébként a "homeopátia", mint olyan, egy marhára tisztázatlan tárgykör. Belesorolnak "ráolvasott" tiszta H2O-t ugyanúgy, mint tudományos tényeken alapuló, de alternatív gyógymódokat, vagy a több ezer év tapasztalatain alapuló népi gyógyászat egyes elemeit is.)

2016. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy a homeo vagy az aku fog segíteni. Önmagában nem is biztos, hogy elég.

A hétvégén találkoztam egy hölggyel aki szó szerint azt mondta, hogy nem tudja megemészteni a szülei halálát.

Nem túl meglepő módon azóta bélrendszeri problémája van.

Ott olyan mértékű lelki teher van amiben ez a két dolog nem fog segíteni.


Tehát ha megfelelő dolgot a megfelelő módon kezelnek, akkor ezek is remek módszerek.


Személy szerint a homeo már segített nekem vírusos torokgyulladánál, nagyon jól enyhítette a tüneteket.

2016. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
24%
Placebo hatáson kívül tényleg nincs benne semmi.
2016. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Az akupunktúra az bizonyítékokon alapuló orvoslás! Szóval az már régóta hatékonyabb, mint a placebo, csak úgy közlöm! A homeopátiával annyira nem foglalkoztam arról nem tudok nyilatkozni, de az akupunktúra az működő képes és a reflexológia és az akupresszúra is!


[link]


[link]


"Bridge the Gap– A konvencionális klinikai kutatás és a nem-konvencionális gyógymódok tudományos megközelítésének sajátosságai címmel rendeztek workshopot a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékén Dr. George Lewith, a University of Southampton professzora vezetésével, akinek fő kutatási területe a komplementer medicina."

Dr. George Lewith bevezetésként elmondta, molekuláris biológiát, majd orvostudományt tanult, orvosként végzett, majd a hetvenes évek végén Kínába ment, itt került közel az akupunktúrához, amely ma már a bizonyítékokon alapuló orvoslás részeként ma már a rutin ellátás része Nagy-Britanniában."


[link]


"Összesítve az eddig végzett metaanalízis-eredményeket elmondhatjuk, hogy korlátozott mértékben, de mégis tényként fogadhatjuk (angolul: limited evidence), hogy krónikus vagy akut fájdalom kórképekben az akupunktúra hatékonyabb, mint a tiszta placebo, az ál-akupunktúra vagy a hagyományos "nyugati" orvosi kezelés (Ezzo, 2001)."


"Az akupunktúra vagy tágabb értelmezésben a HKO - a hagyományos kínai orvoslás a nem-konvencionális, kiegészítő gyógymódok közül az egyik tudományosan legjobban kutatott terület. Az alapkutatás már eddig is meggyőző adatokkal szolgált az akupunktúrás pontok létezéséről. A hatásokat közvetítő neurohumorális transzmitterek is ma már jórészt ismertek. Nyomon tudjuk követni, hogy egy-egy pont ingerlése milyen speciális agyi területeket aktivál illetve deaktivál."


[link]


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kiterjedt, klinikai próbákat is magába foglaló vizsgálatai alapján! Az akupunktúra bizonyítottan számos betegséget, köztük sok súlyosat is hatékonyan gyógyít, vagy segít a gyógyulási folyamatban!


[link]


Már régóta kimutatták molekuláris biológiai módszerekkel a meridiánokat, tehát ezek létező dolgok!


"Nagyfrekvenciás elektromos térben az akupunktúrás vezetékek kezdő és végpontjaiból jellegzetes koronakisülések indulnak ki, amelyek jellemzőek a meridián energiaszintjére."


"Radioaktív izotópot (Tc99) fecskendeztek a bőrbe. Az ábrán látható kör alakú nyomot mutatta a detektor, ha nem akupunktúrás pontba vitték be a radioaktív anyagot. Abban az esetben, ha az akupunktúrás pontba injekcióztak, akkor az anyagáramlás az izotópot magával sodorta a csatornában, és egy fekete csík rajzolódott ki! Az anyagáramlás iránya megegyezett a Sárga Császár könyvében leírt iránnyal. A szerzők azt is kimutatták, hogy az áram nyomvonala nem egyezett meg az artériákkal, vénákkal és a nyirokerekkel. (Darras, et al 1992)"


Ott van két videó és néhány kép és egy tanulmány is!


A meridiánok létezését biofizikai kísérletekkel is igazolták!


A meridiánok valóban léteznek, Kínában ugyanis bio-fizikai kísérleteket (állítólag egyszerű gumikalapáccsal is ki lehet mutatni) is végeztek. Érdekes például, hogy még az amputált lábban is egy ideig kimutatható az életenergia-áramlás.


Akkor a reflexológia/akupresszúra/köpölyözés is már bizonyítékokon alapuló orvoslás és itthon reumakórházakban és rehabilitációs központokban végzik az orvosi gyógymasszőrök(én az vagyok) és gyógytornászok! Az akupunktúrát csak orvos végezheti!


[link]

[link]

[link]

[link]


Relflexzóna masszázsok: Szegment masszázs, kötőszöveti masszázs, periostalis masszázs, talpmasszázs, reflexológia, akupresszúrás masszázskezelés, köpölyözés! Amiket a szakorvosok írnak fel illetve a reflexológusok diagnosztizálnak, ezekben a kórházi intézményekben!


[link]


"A Michigan Állami Egyetem kutatói minden eddiginél erőteljesebb bizonyítékot találtak arra, hogy a reflexológia – a fáraók kora óta alkalmazott speciális talpmasszázs – segíthet a rákos betegek tüneteinek enyhítésében és megkönnyíti mindennapjaikat.


Gwen Wyatt az Ápolási Szakkollégium professzora így számolt be a nagyszabású kutatásról"Korábban is feltételezték, hogy ez a fajta kezelés nyújt némi komfortérzetet, de eleddig nem dokumentálták az előnyős hatásait. Ez az első lépés annak irányába, hogy egy kiegészítő terápia a fő kezelés részévé váljon” – mondta el Wyatt professzor. A reflexológia alapja az a feltételezés, hogy a talp bizonyos pontjainak stimulációja javítja az annak megfelelő szervek, mirigyek és más testrészek működését.


385 olyan nő vett részt a kutatásban, akik előrehaladott, áttétes mellrák miatt részesültek kemoterápiában vagy hormonkezelésben. Véletlenszerűen három csoportra osztották őket: néhányukat képzett talpreflexológus kezelte, mások placebo hatású talpmasszázst kaptak, a többiek pedig csak a standard orvosi terápiában részesültek. Wyatt professzor munkatársaival együtt kikérdezte a résztvevőket a tüneteikről a kutatás kezdetén, majd 5, illetve 11 hét elteltével. A reflexológushoz járók között jelentősen csökkent a mellrákosok körében gyakori légszomj."


[link]

[link]

[link]

[link]


Itt vannak a hatékony vizsgálati eredmények a reflexológiáról és az akupresszúrás masszázskezelésről ez is már régóta hatékonyabb mint a placebo ahogy az akupunktúra esetében!


A homeopátia néhány száz éves én nem tudom milyen kutatási eredmények születtek róla! Az akupunktúra és a keleti orvoslás az legalább i.e 10000 környékére vezethető vissza az antropológusok szerint! (Én is foglalkozom antropológiával szóval tudom miről beszélek)


[link]

[link]

[link]

[link]


Igen már akkor volt lábtérkép, amin kidolgozták a belső szervek reflexzónáit!!! :)


A reflexológia az már 5000 éves ha nem több!


A reflexológia nyomaira rábukkantak már Afrikában, Japánban, Kínában, sőt Oroszországban is. Létezik olyan egyiptomi lelet is, amely ma már 5000 éves, és feltehetőleg azt mutatja be, ahogyan az egyiptomiak kéz- és talpmasszázst alkalmaznak egymáson.


Masszázst és reflexológiát ábrázoló falfestményeket találtak egy orvos szakkarai sírjában, s egyiptomi, perzsa és japán orvosok leírásaiban is olvashatók a masszázs használatának előnyeire tett utalások. A történelem során rendszeresen felbukkant a masszázs: az indiai Ájurvédában éppúgy olvashatunk róla, mint Homérosznál vagy az ókori görög orvosi szövegekben.


Hippokratész (i.e. 460-377) a szervezet egészséges működéséhez szükségesnek tartotta a friss levegőt, a megfelelő táplálkozást, testmozgást, gyógyfürdőt és masszázst.


Szóval ugyanezeket a gyógyászati eljárásokat ma is felhasználják, mert szükség van rá, reumatikus betegeket gyógyítunk vele gyógyfürdőkórházakban, rehabilitációs központokban! KÜlföldön meg már kórházi klinikákon és intenzív osztályokon is vannak már ezek a kezelések!


Szóval én erről tudok nyilatkozni, mint szakember Orvosi Gyógymasszőr-Fizioterapeuta, mert ezzel kapcsolatban van tapasztalatom, nagyon hatékony kezelések, kiváló fájdalom csillapító és gyulladáscsökkentő hatása van!


:)

2016. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Nyilván van. Legtöbb panasz/betegség még gyógyszer nélkül is alábbhagy / elmúlik előbb-utóbb, és erre még rásegít a placebo...


De nyilván van oka annak, hogy pl. fogamzásgátló homeopátia nincsen, hiszen ott nem sokat segít egy hatóanyagot nem tartalmazó készítmény...

2016. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%

Mindkettő tökéletesen haszontalan, sőt egyenesen káros.


[link]

[link]

2016. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mivel azt kértem, ne a hatásosságáról menjen a vita, hanem tapasztalatokat írjunk,ezért az erre vonatkozó, különböző belinkelt cikkeket nem tekintem válasznak, azon emberek véleményét pedig, akik ezekre hivatkozva állást foglalnak, kb a déli széllel teszem egyenlővé. Kivétel ez alól a gyógymasszőr-fizioterapeuta válaszadó, ő ugyanis foglalkozik vele, nyilván van tapasztalata. A többi csak leírja, hogy a világnézete alapján mit válogatott az egymással ellentmondó írásokból, annak ellenére, hogy kértem, itt ezt ne.

Kellene tudni az olvasott szöveget értelmezni.

2016. febr. 25. 08:27
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

"Nyilván van. Legtöbb panasz/betegség még gyógyszer nélkül is alábbhagy / elmúlik előbb-utóbb, és erre még rásegít a placebo... "


Igen? :)


Reumatikus betegség az magától rendbe jön szerinted? :)


És gyógyszeres kezelésekkel mióta kezelünk reumatikus betegeket? :)


Hát azért vannak az orvosi gyógymasszőrök, gyógytornászok!


Közlöm, hogy reflexológiával még porckorongsérvet is rendbe lehet hozni és annak semmi köze a placebo-hoz!


Nem véletlenül van Magyarország összes reumakórházában reflexológia, akupresszúra és a felsorolt reflexzóna masszázsok, amiket szakorvosok írnak fel, illetve a reflexológusok diagnosztizálnak!


Nekem van tapasztalatom ebben, pl légzőszervi bántalmak, gyomor bántalmak, emésztési zavarok, meddőség, nőgyógyászati problémákra kifejezetten jó hatással van és még sorolhatnám! És az akupunktúra ugyan ezeket a betegségeket tudja hatékonyan gyógyítani sőt még köztük súlyos betegségeket is, és sok olyan beteg volt, aki abszolút nem hitt a kezelésben, de mégis rendbe jött tőle, úgy hogy az előtt nem szedett gyógyszert, se semmit!


Szóval ezt a placebo effektust jó lenne, hogy ha már nem erőltetnék, mert már szakorvosok és szakemberek röhögnek ezen a hülyeségen!


De ezt most hagyjuk, a kérdező nem erre kíváncsi, csak szerettem volna tisztázni ezt a dolgot! :)

2016. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
Tessék itt egy esetleírás akkor, ahol az akupunktúra nevű csalás által megsérült embert hagyományos műtéttel kellett meggyógyítani: [link]
2016. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Elárulnád, mi köze az akupunktúra hatásosságához annak, hogy gerincen szúrtak valakit a tűvel? A hagyományos orvoslás műtéti eljárásait is csalásnak kiáltod ki, mert -nem is olyan ritkán -benne hagyják az ollót a betegben?

Azt nem tudom amúgy, tudos-e de akupunktúrát Magyarországon csak orvos használhat, és szerintem másutt is. Épp a tűhasználat miatt. Ergo, amit belinkeltél, egy orvosi műhiba. Semmiképpen nem az akupunktúra hatásosságához van köze.

Azt is megnézném, ha már itt tartunk, hogy a károsodások aránya a hagyományos,és az alternatív terápiák közt hogy oszlik meg. Van egy olyan érzésem, hogy az orvosi műhiba gyakoribb, mint az akupresszúrás (akupunktúra tűk nélkül, masszázzsal)természetgyógyászati, vagy akupunktúrás orvosi praxisban.

2016. febr. 26. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!