Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátiás gyógyítás: igen,...

Homeopátiás gyógyítás: igen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban sokáig részesültem -többek között- homeopátiás gyógykezelésben, egyszerűen azért, mert hittem abban, hogy az orvos ezt tartja jónak. Mostanában pedig sok olyan tudományos cikket olvastam, amik az ilyen, hatóanyag nélküli szerekben a saját hitünkön kívül semmilyen gyógyító hatást nem találnak.Ezek a vélemények a szer mágneses rezonanciájára hivatkoznak. Akit anyagi érdekeltsége motivál, megértem a véleményét, de én, aki egyik oldalon sem állok, nem tudom, mit gondoljak?

2016. jan. 20. 14:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
78%
A homeopátia áltudomány. Akik azt hiszik attól lesznek jobban, általában amúgyis jobban lennének minden nélkül, sokszor pedig elég az erős hit. Én ettől nem is szeretném megfosztani az embereket, de sajnos sokan maguktól dönteni képtelen, nagyon beteg, gyerek avgy nagyon idős ismerőseiket is ezzel akarják kezelni, akiknek valódi gyógyszerre lenne szüksége. Sokszor hiú reményt táplál az emberekbe, emiatt lemondanak a rendes kezelésekről. Nem beszélve arról, hogy anyagi kárt okoznak a pácienseknek. Hiszen ezek az emberek a semmit fizetik meg. Nézd meg ezt a petíciót, hány orvos, vegyész, gyógyszerész..stb írta alá. Hidd el ők tudják miről beszélnek: [link]
2016. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
32%

Most a sok nagyokos tudós HP ellenzô miért nem magyarázza el, hogy ha az állatoknál is mükôdik a dolog, azok hogy tudják meg, hogy az csak egy placebó.

Én már évtizedek óta a problémákra csakis homeopátiát használok.

De biztos, hogy az nem úgy múkôdik, hogy a blikkben elolvasom, hogy mire mit használjak.

2016. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Ezért mindenkinek itt a lehetőség, hogy kifejtse véleményét, akár tudományos, akár hétköznapi szinten. Kérdezőként közlekedési szakember vagyok, nyilván nem érthetek hozzá, de az az álláspont magyarázatként nem Ok, hogy azért jó a homeopátia, mert az állatorvosok is használják, és működik. Van pl. állatorvos teniszpartnerem, aki önnel nem ért egyet. Hangsúlyozom, én nem állok egyik oldalon sem, de elfogadható választ, magyarázatot keresek, akár részletesen is, vagy tudományos cikkekre hivatkozással.
2016. jan. 20. 16:45
 4/48 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a homeopátia állatoknál sem hat. De lehet nyugodtan hozni a nagy orvosi lapok Nature, Science stb. cikkeit a témában szívesen elolvasom őket.


Maga a homeopátia egyébként egy kb. 150 évvel elmaradott téves orvosi módszer, semmi tudományos alapja sincsen és tiltani kellene, mert csak az emberek átverése és lehúzása semmi több.

2016. jan. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
44%

Nálam van 2-3 olyan készítmény ami nagyon működik, de azok sem közvetlenül gyógyításra vannak. (Az oscillo kivételével, ami vírusfertőzés esetén turbózza az immunrendszert)


A többségük viszont egyáltalán nem. A problémák természetéből kifolyólag viszont csak akkut problémákra lehet jó. Krónikust nem lehet vele meggyógyítani legfeljebb ideiglenesen javíthatja az állapotot.


Összességében a válaszom NEM!

2016. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
43%

A tudományos állásfoglalások szerint a gyógymódok és terápiák nem lehetnek tényekre alapozottak. Mert ha valami a tényekre alapozott, akkor annak minden emberre egyformán kellene hatnia. De mert nincs olyan terápia aminek hatásfoka 100% os, a legjobb eredmények 7-30% között vannak, ezér mindenki hite szerint döntse el ha választania kell!

Hogy el tudod e érni azt,és mennél több embernél éred el, hogy "elhiggye" hogy a reklámozott szered hatásossága 50-100 % között van, nos ebből adódik a placebo hatás. Ez alól egyetlen terápia, gyógyszer sem kivétel, és ezt a gyógyszerészek, gyógyszergyártók is tudják, hisz ezért van minden gyógyszernek mellékhatása. A gyógyszergyártók is a placebora alapoznak, hisz nekik sem érdekük hogy egészséget produkáljon az alkalmazott terápia. Az egészséges ember, nem eszik gyógyszert, és nem jár orvoshoz!

2016. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Nemrég Ausztráliában végeztek egy ilyen irányú vizsgálatot, amelybe több százezer önkéntes beteg vett részt. A részvevők fele placebót kapott, a másik fele pedig a kereskedelemben kapható "megfelelő" homeopátiás szert. Természetesen senki nem tudta, mit szed. Nos, mi lett az eredmény? Hát döntetlen, vagyis semmilyen gyógyító hatást nem sikerült kimutatni a kérdéses szerek javára. A szerek betiltása ugyan nem történt meg, mivel káros hatást sem tapasztaltak, de úgy tudom, a szövetségi parlament előtt van az ügy, "tisztességtelen anyagi haszon" tárgyában. Egyébként nekem is ez a problémám ezzel, hogy egy nem támogatott "gyógyszer" fajtájától függően már 600.-Ft-tól megkapható, sőt, ha Ausztriából kell megrendelni, akkor akár 10-20.-Eurót is elkérnek 1 adagért. (Ugyanilyen vizsgálat folyik most Németországban)
2016. jan. 21. 18:34
 8/48 anonim ***** válasza:
93%
Szerencsére szorul a hurok a homeopátia körül. Az alapelvei baromságok. A hatása a placebóval egyenértékű, az ára viszont nem. Azért lehet forgalmazni mert nincs benne SEMMI, ergó nem mérgező. Bár gyereket már sikerült túladagolni a hordozóanyaggal.
2016. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
9%

Maxrock: Pofán akarsz esni megint a témában, és a szkeptikus haverjaid is? :)


Ugyanis vannak kettős vaktesztek és hivatalos orvosi publikációk a homeopátia hatékonyságára.....


[link]

[link]

[link]


Magyarul tudományosan bizonyított eljárás a homeopátia és ezért is szokták felírni a háziorvosok gyerekeknek pl.. (De a lényeg, hogy képben vagytok a témával kapcsolatban kedves tudományos emberek saját magatoknak mondtok ellent).. A családban is volt aki használt és hatott a szer, érdekes módon a gyógyszerek mellékhatásától meg rosszabbul lett a beteg.... Farmakólógiailag teljesen más reackiót adhatnak a gyógyszerek épp ezért kockázatos a gyógyszer szedés a homeopátiának nincsenek mellékhatásai és nem is árt mivel nincs benne molekula... :)


Na húzzatok el melegebb éghajlatra a baromságaitokkal mert már unalmas...


:)

2016. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
93%

#10:

Te elolvastad ezeket az általad linkelt dolgokat? :-)

Nagy mókamester vagy, vagy csak szimplán hülyének nézed az embereke?

Ezek semmire sem bizonyítékok. Kb annyit érnek mint a reflexológiás linkjeid: semmit :-).

2016. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!