Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az alternatí...

Mi a véleményetek az alternatív gyógymódokról, mint akupunktúra, homeopátia, reiki?

Figyelt kérdés
A Biblia szemszögéből kérném a válaszokat. Köszönöm.
2013. jún. 21. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha nem kell halottakhoz imádkozni, nincs benne semmi okkult szellemes marhaság és nem okoz önkontroll vesztesét vagy személyiség torzulást és betegségeket, akkor teljesen legális és bárki használhatja.

Egyébként nem ír róla a Biblia. Csak a kuruzslókat imádja negatív értelemben. (akik nem gyógyítanak, csalók, vagy sötét dolgokat művelnek)

2013. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Éppen ezt nem tudom eldönteni, hiszen az akupunktúra a taoizmusból származik, a yin-yang egyensúlyának megbomlása; a homeopátiás készítmények sokszor gyógynövény alapúak, viszont olyan mértékű hígításban, hogy a végtermékben akár egyetlen molekula sem található a kiinduló anyagból. A szert, a dinamizálás teszi "hatásossá". A reiki,olvasatom szerint, egy spirituális gyakorlat, az univerzum energiáját használja, ugyanakkor a reikiző kifejleszti magában azt a képességet, hogy ezekkel az "erőkkel" gyógyítson. Tudományosan egyik gyógymód hatásmechanizmusa sem bizonyított.
2013. jún. 21. 19:23
 3/16 anonim ***** válasza:
Attól még működhetnek, nem varázslás egyik sem.
2013. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Az akupunktúra tapasztalati gyógymódként működhet, a homeopátiában nincs semmi, a reikiről viszont nem tudjuk, hol tartja az eszét, úgyhogy jobb vele vigyázni. A katolikus egyház szerint okkult.
2013. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 yuda ***** válasza:
82%

Egyszerű: nézd meg Jézus és tanítványai hogyan és milyen erőkkel gyógyítottak.

Nem szerepel sem akupunktúra, sem reiki, sem más.

A doktoroknak fontos feladatuk van. Ez nem mond ellent a bibliának. Az is igaz, hogy vannak gyógyhatású növények. Isten így teremtette bele a világba.

Az viszont, ha okkult, spirituális, vagy tao, vagy miket említettél még...a lényeg, hogy felsőbb hatalom, vagy szellemi erőket használ, semmiképpen nem lehet elfogadott.

Hívő keresztények kizárólag Isten fenhatóságát fogadják el egyetlen és kizárólagos természetfeletti erőnek.

Egyértelmű, hogy létezik az ellenpólus,a biblia sem tagadja. Hívőknek mégis az Istentől eltérő természetfeletti erők használata tiltott és bűn.

Istenben nincs jing és jang.

Isten kizárólag világosság és nincs benne semmi sötétség. Aki mást mond, az hazudik és téved.

2013. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
yuda, én tisztellek egyébként a válaszaidért, de most logikai hibákat követsz el, és látszik, hogy nem ismered ki magad az említett területeken. Az akupunktúrát és a taot miért kell összemosni? Az akupunktúra a test bizonyos idegpontjainak stimulálása, a jing/jang lehet éppen férfi és nő. A Biblia SEMMIT nem mond ezekről.
2013. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6.-os vagyok, a reikit nem veszem bele, azt nem tudom, miből áll.
2013. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy nem idegpontok, hanem energia csatornák stimulálása.
2013. jún. 21. 23:02
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel itt ezt a kérdést, mert én veszedelmesnek tartom ezeket a praktikákat, bálványimádást, kuruzslást, szellemekkel való kapcsolatteremtést vélek felfedezni bennük, de vajon helyesen ítélem-e meg? A keresztlányomat és barátaimat szeretném megvédeni ettől, de nem szeretném a gyógyulásuknak sem az útját állni, amennyiben az alternatív gyógymódok veszélytelenek.
2013. jún. 21. 23:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de én nem a Biblia szemszögéből válaszolok!

Szerintem az egészség nagyon fontos dolog, mert anélkül nem ismerheted meg Istent!

Egy másik élőlénynek ártani, az sátánista dolog, de az a cél hogy ezt a testet fenntartsad ésszerű körülmények között, addig amíg lehet és célja csakis az Isten megismerése, addig szerintem nem követsz el bűnt.

Semmilyen sátánista dolog nincs ebben!

Nagyon jól működő gyógymódok ezek amúgy. Jézus képes volt kézrátétellel gyógyítani, akkor ezek miért nem lehetnek igazak?

Jézus gyógyított és nem azt tanította, hogy betegek legyünk!

Azért vigyázz a pénzlehúzással!

2013. jún. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!