Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincservem van. Reflexologia...

Gerincservem van. Reflexologiaval jól gyogyithato?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 14:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy igen.olyanok irjanak akik erintettek a temaban.
2016. febr. 25. 14:10
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem gyógyítható vele, de a tüneteken javíthat
2016. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

A Jóisten tud csak gyógyítani, kérd a segítségét:) Találni fogsz megfelelő szakembert.

(a reflexológusok jó része ezoterikus is, nem bíznám rájuk a sorsom)

2016. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Moon_Walker ***** válasza:
a reflexológia pszichoszomatikus problémákon segíthet eredménnyel. mivel a gernicsérv fizikai elváltozás, nem igazán.
2016. febr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom!!


:)


A reflexológia az már régóta kórházi praxis része már és a reflexterápiák is...


Milyen ezotérikus gyógyítók?


Én Orvosi Gyógymasszőr-Fizioterapeuta vagyok és a gyógymasszőrök és a gyógytornászok alkalmazzák kiegészítőként a betegeken a kórházban, mert szükség van rá, reumatikus betegeket gyógyítunk vele illetve meglehet nézni, hogy milyen problémákra jó még!



[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek mind reumakórházak és rehabilitációs központok és köztük a Harkány gyógyfürdőkórház és a Szent András reumakórház nemzetközileg elismert!


Szóval nem tudom milyen emberek nyilatkoznak itt de feltételezem fogalmuk sincs, hogy mi a reflexológia, amúgy meg porckorongsérvet is lehet vele kezelni kiváló fájdalom csillapító hatása és gyulladáscsökkentő hatása van!


Reflexozóna masszázsok, amik a kórházi praxis részei:


Szegment masszázs, kötőszöveti masszázs, periosztális masszázs (amit jelzem hogy szakorvosok írnak fel problémákra) nyirokmasszázs, akkor a talpmasszázs/reflexológia azt a reflexológusok végzik értelemszerűen a gyógymasszőrök és a gyógytornászok!


Azt is illik tudni, hogy aki kórházban akar dolgozni gyógymasszőrként és gyógytornászként azoknak kötelező kredit pontos továbbképzéseken részt venni és ott van köztük a reflexológia is és a nyirokmasszázs, mert bele tartozik a gyógyszolgáltatásba, mivel rengeteg tanulmány alátámasztotta, hogy nagyon sok esetben segít és sok betegséget rendbe lehet vele hozni, ott van fel van sorolva a kórház honlapján!


Sőt még akupunktúrát is szoktak használni rehabilitációs szakorvosoknak van akupunktúra végzettsége (a többségnek) minden reumakórházban van egy orvos akinek van akupunktúra végzettsége, mert erre is szükség van, ott van még a köpölyözés, moxázás ami mind kiváló reumás betegségek kezelésére!


Szóval jó lenne, ha már az emberek kivernék a fejükből ezeket az ezos hülyeségeket, mert köze nincs a keleti orvoslásnak ehhez.... Gyógymasszázs, Gyógytorna, mind az ayurvédából származik az indiai gyógyászatból, a reflexológia, akupunktúra, akupresszúra meg Kínából..

2016. febr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Nekem sajnos èvek óta van gerincsèrvem ès eddig a sok kezelés sem segített.Az orvos rendszeresen kiìrt masszàzst,Uh kezelèst,mèlygalvànost,egyéni tornàt,Tens kezelèst,súlyfürdőt, de szinte semmit sem ér.Otthonra vettem màr gerincnyújtó padot is.

Elmentem 2 hete csontkovàcshoz ès jelenős javulàst tapasztaltam.Mèg szükséges 1-2 kezelès ès remélem végleges lesz a gyógyulás.

2016. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
A reflexológia nem jó rá!!
2016. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Istenem komolyan ennyire nehéz megnézni a kórházakat, amit linkeltem? Hm? :)


Idézek az egyik reumakórház honlapjáról a reflexológia kezelésről..


[link]


"Milyen probléma esetén alkalmazunk reflexológiát?"


"gerinc- vagy ízületi bántalmak esetén (ha lokálisan nem kezelhető a fájdalom miatt, akkor reflexológiával, indirekt módon igen)"


Örülnék ha nem olyanok kommentelnének akik nem értenek a témához, mert csak félrevezetik a kérdezőt.... :)


Tehát jó gerincproblémákra és még gerincsérvre is a reflexológia és enyhíthetőek a tünetek!


A felhasználó aki csontkovácsolással rendbe tudta magát hozni, örülök neki, de illik tudni, hogy ezen a területen sok olyan ember dolgozik akinek valójában nincs is papírja róla, szóval olyan emberhez érdemes elmenni, aki tényleg ért az ízületekhez és a csontokhoz!


Ja és örülnék, hogy ha egy eset alapján nem azt írná hogy "nem érnek semmit ezek a kezelések" , mert azt hogy önnek a gerincsérvét nem sikerült teljes mértékben rendbe hozni az nem jelenti azt, hogy másoknál nem, szóval ez egy személyre szabott terápia a fizioterápia tehát ne írja le ezeket a kezeléseket, ha megkérhetem mint szakember mert egyrészt rengeteg beteget rendbe hozunk az ilyen kezelésekkel, és nemzetközileg elismert kórházak tekintélyét rontja ezzel! Szóval erre figyeljünk oda, hogy hogyan fogalmazzuk meg a véleményünket! Mert tulajdonképpen a gyógytornászokat, orvosi gyógymasszőröket, fizioterapeuták munkáját húzza le ezzel a viselkedéssel!


A csontkovácsolásról meg illik tudni, hogy itthon még nem elfogadott orvosi beavatkozás, viszont ellentétben a reflexológia, akupunktúra viszont igen...


Üdv egy Orvosi Gyógymasszőr-Fizioterapeuta! :)

2016. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3.kezelésen vagyok túl,és jobban vagyok.

Ugyhogy ajánlom a reflexologiát minden gerincsérvesnek☺

2016. márc. 3. 07:53
 10/17 Nereida3 ***** válasza:
Nekem is van reflexzóna masszázsról papírom. Nem igaz, hogy csak "pszichoszomatikus betegségekre" jó. (Valaki írta.) Különben meg: minden fizikai elváltozás valahol az egyensúly felborulása, vagyis lelki oka van. Azt is tudni kell, hogy aki azt mondja, rád olvas, és jól leszel, az sarlatán. A reflexológiás kezelésnek, akupunktúrának is idő kell, hisz az egyensúly felburulásától a fizikai tünetek megjelenéséig is sok idő telik el. Szóval: türelem! Nem megy minden azonnal.
2016. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!