Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincsérvem van ezért ülő...

Gerincsérvem van ezért ülő munkára kényszerültem mert mindennapos a fájdalom. Egészségesen étkezem és nap 1 óra torna, de így is érzem hogy hízok pedig így se vagyok egy sovány alkat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szoba biciklizek és aerobik de csak lazán.De ez nem kompenzálja az egész napos ülést.
2012. márc. 26. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj minden nap legalább 1 órát gyors tempóban sétálni, az segit a felesleges kilók ellen és nem terheli a gerincet. Ez ugyanis majdnem annyira hatásos, mint a futás, csak gerincproblémákkal is lehet csinálni. A lényeg, hogy olyan gyorsan menj, hogy még éppen birj beszélni vagy énekelni, ekkor vagy a megfelelö tartományban.

Ezen kivül beszélj az orvosoddal, hogy küldjön gyógytornára, mert ott meg tudnak tanitani olyan gyakorlatokat, amik nem ártanak a gerincednek.

Az étkezésnél meg vagy a mennyiséget próbáld KICSIT csökkenteni, vagy az arányokon változtatni, kicsit több zöldségfélét fogyasztani, és ebböl is lehetöleg többet nyersen (pl. salátaként). Attól ugyanis tovább vagy jóllakott, és igy kevesebb kalóriával kijössz.


Azzal, hogy ülö munkára kényszerültél, kevesebbet mozogsz, kevesebb energiára van szükséged. Ezt úgy tudod kompenzálni, hogy több energiát használsz el (séta) és/vagy kevesebb kalóriát vizsel be (több zöldségféle).


Itt ki tudod számitani, hogy mennyi kalóriára van szükséged a megváltozott életmód miatt:

[link]

2012. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Eddig is keveset ette de ne éheztettem magam.A séta az kb fél óra mert gyalog járok a munkahelyemre és odafele ki domb is van.És a gyógytorna az nem volt jó mert ami ingyenes az össze van vonva mással is és olyanokat is kell csinálni ami nekem nem megy.A többi meg drága.
2012. márc. 26. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is gerincsérvem van(kiszakadt) amit pont az ülő munkának köszönhetek, ezért nagyon erősen fontolgatom, hogy munkahelyet változtatok.

3 dolog van ami nekünk kerülni kell: a sok ülés, emelgetés, hajolgatás. Persze ez szépen hangzik, de az életben kivitelezhetetlen, mégis meg kell próbálnunk a lehető legkevesebbet ezeket tenni. Ha mégis sokat kell ülnöd, használj dinamikus ülőpárnát, amit otthon tornához is használhatsz, vagy labdát,(nekem a párna jobban bevált) és amikor fájdalmaid vannak naponta, egyébként meg legalább heti 2-3 alakalommal végezz gerincerősítő gyógytorna gyakorlatokat.

Ha budapesti vagy, tudok ajánlani egy szuperjó gyógytornászt aki velem csodát tett.

A legrosszabb amit tehetsz ha nem használod a gerincedet körülölelő izmaidat, amelyek képesek a csigolyákat a helyükön tartani a megnyúlt szalagok ellenére.

2012. ápr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!