Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bal lábba térdhajlatba sugárzó...

Bal lábba térdhajlatba sugárzó fájdalom csökkentése valószínű gerincsérvem van és nyomja az ideggyököt. L4-es 5ös csigolyánál?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A gerincsérvet doki állapította meg? Nekem is ilyen problémám van, voltam vele reumatológusnál aki azt mondta, hogy ehhez nem kell feltétlenül sérvnek lennie. Nekem isiász jellegű a dolog (már egy hónapja nyűglődök vele) keresztcsont, ülőcsont környéki fájdalom, ami kisugárzik a jobb lábamba is. Torna, fizikoterápia (interferencia kezelés), nem szteroid gyulladáscsökkentő amit kaptam rá. Mostanában kezd javulni valamit. Érdemes dokihoz menni ha nem javul. 31F
2012. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sérv okozza McKenzie terápában jártas gyógytornászt kellene keresned.
2012. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jagello válasza:

Mindenféle képen gyógytornász felkeresése szükséges. Persze neki szüksége lesz majd ha igazi profi gyógytornászhoz mész az MR leletre. Ők újra megnézik a felvételt és az általuk kiállított szakvélemény alapján kezelnek.Nekem kopásom van, de már szinte tünetmentes. A sok ülés mindenféle képen kerülendő. A minőségi mozgás,tartóizmok erősítése és egy esetleges manuálterapeuta segíthet, de az IGAZI gyógytorna, ami legalább fél,de inkább bemelegítéssel együtt egy óra az hozhatja hosszú távon az eredményt. A gerincstabilizáló izmok anyagcseréje lassabb,így azok fejlődése is. Ezáltal a kiugrás szerű fejlődés akár hónapokig is eltarthat, így nem kell 2 nap után várnunk a csodát. Hozzá teszem nem is fog semmitől sem jönni, max ha nem kapsz egy szteroid injekciót, ami amúgy nem sok mindent old meg, de lehet ez is a kezelés egy része, gyógytorna mellé, ha olyan gyulladás van. Azonban ezt már csak a legvégső esetbe adják,mert sok mellékhatása ismert. Ezek a tények, a legjobb lenne igazi ezzel foglalkozó klinikát felkeresni, nem csak úgy besétálni a reumatológiára,mert engem pl elhajtottak, hogy mit akarok én ott ilyen fiatalon. Közbe meg majdnem olyan kopásom lett, hogy nem lehetett volna csillapítani a fájdalmat már. Addig kell menni, amíg az említett kezelést valaki nem alkalmazza, mert olyan nincs,hogy gyógytornára nincs szükség.


Üdv

2012. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ismerős....nekem egy rosszul kivitelezett emeléstől jött elő.2-szer mentem csontkovácshoz, sokat pihentem, nem hajoltam,nem emeltem,ha fel kellett vennem valamit a földről, hajlítottam a térdem.Ezenkívül reggel-este 15 perc torna és tripla adag természetes porcpótló.5 hét után semmi bajom,nincs fájdalmam,torna-úszás-táplálékkiegészítő még mindig megvan és úgy számolom,legalább még 3-4 hónapig fogom csinálni, azért egy gerincsérv nem bagatell sérülés,hosszú idő kell a gyógyuláshoz.
2012. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
MI LETT veled? ugyanez jelenleg a panaszom, gerincsérvem van .
2019. ápr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!