Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nyugtató vagy altató gyógytea...

Nyugtató vagy altató gyógytea keveréket ittam, lehet sok volt. Stresszes időszakom volt mostanság, alvásproblémáim vannak/voltak. Áztassam kevesebb ideig?

Figyelt kérdés

Nrem gyógytea keverék a neve, van benne: citromfű, golgotavirág komlótoboz.

Eddig minden 3. éjszaka megébredtem éjjel és volt hogy nem tudtam visszaaludni...


ma szabadnapos vagyok, most végre jól kialudtam magam, de előtte 3 napig nagyon keveset aludtam... nagyon nem voltam kipihent. Ma az vagyok meg egy picit koki... vagyis le vagyok nyugtatva, jó érzés ugyan, csak itthon takarítanom kellene + bemenni a városba.


Kb. 4 de inkább 5 percig áztattam tegnap este a teát. 9.00-9.14 körül ittam meg, kb. fél 12kor mentem lefeküdni.

Végre egybe tudtam aludni, felébredés nélkül!

Nagyon jó érzés. csak érzem még mindig le vagyok nyugtatva, pedig ittam rendes, főtt kávét (nem porkávé vagy nescafé) minden reggel kávézok.


Mit tegyek? Áztassam kevesebb ideig a teát?

Szeretném megoldani az alvásproblémákat.

K__vasz_r ha az ember pl éjjel megébred 3.10kor majd csak fél vagy 1 óra múlva tud visszaaludni..

segítsetek.

vagy legyen kevesebb mennyiség? nem 1 csipettel tettem a teába hanem kb. 3 -3,5 kávéskanálnyi teakeveréket.



2016. ápr. 5. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idő elteltével a teának már semmilyen hatása nincsen. Magyarul ezt a dolgot most beképzeled magadnak, de hidd el az ugyanolyan valósnak tud tűnni, mint ha tényleg be lennél állva. Szerintem a biztonság kedvéért csökkentsd felére a teaadagot. A fáradtságod oka pedig lehet az is, hogy végre kialudtad magad, akármilyen furán hangzik.
2016. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kb. ősszel (2015) jelentek meg az alvásproblémák. Télen minden 2. éjjel megébredtem, és legtöbbször nem tudtam visszaaludni, majd délután 13.00-14.00 körül le kellett dőlnöm és szunyókálnom kb. 1 -1,5 órát...


nagyon fos volt.

most elkezdtem melózni, márciustól + hazaköltöztem budapestről, szerencsére minden 3. vagy 4. éjjel ébredtem "csak" meg eddig.


próbáltam mindent: nyugtató zenét elalvás előtt, tej , meleg tej, mindig elmegyek este sétálni min fél órára, hogy legyek levegőn, mozgok is, sport is megvan..


köszi a tippet!

2016. ápr. 5. 10:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy sokakat érintő probléma, nyugodt légkör, rendszeres evés, testmozgás segíthet és mindig ugyanabban az időben érdemes lefeküdni. Valamilyen meditációs technikát is érdemes lenne megtanulnod, agykontroll, stb.
2016. ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!