Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az alábbi receptet kaptam :...

Terményes kérdése:

Az alábbi receptet kaptam : Mit gondoltok hasznos lehet?

Figyelt kérdés

35. gerezd fokhagyma. 5.db. egész citrom héjjastúl.

Az egészet leturmikszolni, 1.l vízzel felengedni, majd gyöngyözésig melegíteni. Ez után leszűrni, naponta 1- 2 evőkanál hasznos a koleszterin csökkentésére. Állítólag még az ereket is letisztítja.

Ha valaki tud jobbat- vagy mást - a koleszterin csökkentésére kérem ossza meg velünk.



#Kholeszterin #Fokhagyma.
2016. ápr. 5. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A fokhagymával vigyázz, ha alacsony a vérnyomásod.
2016. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beszélj inkább a háziorvosoddal, kell e neked ilyen házi kotyvasz. A koleszterint egészséges étrenddel lehet csökkenteni, és vannak gyógyszerek is rá. Az ilyen háziszerek többet árthatnak, mint használnak.
2016. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
A koleszterin bevitelt csökkenteni fölösleges, a szervezeted úgyis többet termel, mint amennyit beviszel. A koleszterin lerakódását kell elkerülni, ennek érdekében érdemes teljesen lenullázni a transzzsírsavak fogyasztását (margarin és egyéb hidrogénezett növényi vagy szintetikus zsírok). A fokhagymának és a citromsavnak, ecetsavnak, csersavnak valóban van értisztító hatása (persze nem csodaszer).
2016. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Le kell szokni a margarinról, és az ilyen hidrogénezett növényi kotyvaszokról.

Én kanállal eszem a vajat, bármennyit képes vagyok megenni belőle. A "jó" koleszterinem a vérvétel eredményben mindig pkusszos volt, a "rossz" koleszterin pedig alacsony, minuszos.

2016. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

… Mindenkinek köszönöm a választ !

A vérnyomásom inkább magas, lehet, hogy gyógyszer helyet, jót tenne a fokhagyma ?

Nem vagyok gyógyszer ellenes, évek óta szedek koleszterin csökkentőt . Egyszer csak elkezdett fájni a karom, vállam. Olvastam a gyógyszer leírásában,hogy olyan hatóanyag van benne,mely károsítja az izomszöveteket. Elkezdtem úszni,tornászni , kicsit súlyzózni.

A helyzet sokat javult, de még mindig fáj a karom és keveset tudok emelni.

Ezt elmondtam a házi orvosnak , aki egy másik gyógyszert rendelt, de a leírás szerin ez is károsítja az izmokat. Ezért keresek alternatív megoldást.

A hidrogénezett növényi zsírokat nagyívben elkerülöm. Azt viszont nem tudtam , hogy a margarin sem jó. Szívesen átállok a vajra, ha az jobb.

Egy zsidó vicc szerint : „ Csak egészség legyen , a többit megvesszük „ Figyelemre méltó gondolat !

2016. ápr. 6. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:

A margarin az csak hidrogenezett novenyi olaj. Ha nagyon szeretnel enni, akkor esetleg a Bords Eve-t ajanlom.

Magas vernyomasra a fokhagyma a legjobb! Nekem alapjaraton alacsony a vernyomasom, es sajnos veletlenul bevettem egy fokhagyma tablettat ( osszekevertem massal). Na ugy elszedultem! Majdnem elajultam!

Tulsulyos rokonomnak is nagyon levitte az erteket. Csak ajanlani tudom!

2016. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
... Köszi.
2016. ápr. 7. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!