Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A Forever aloe vera gélje...

A Forever aloe vera gélje háromszor annyiba kerül, mint a többi,100%-os aloe verát tartalmazó termék. Indokolt ez a nagy árkülönbség?

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 19:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én elsősorban a vásárlók és a fogyasztók véleményére lennék kíváncsi. Aki eladja a terméket, az nem fog az árképzés árnyoldalairól beszélni, mert nem áll érdekében. Arról pl. nem ír,hogy más forgalmazó terméke milyen, nyilván nem ismeri. Ha valaki fogyasztott már olyan aloé verat, amit nem a forevernél vásárolt, kérem,írja meg a tapasztalatait. Túl nagy az árkülöbség: az egyik 3-4 ezer literenként, a másik 8-9 ezer. Ekkora engedményt a forever nem ad. Ha kiszállíttatom, az is plusz költség, ha érte megyek,rengeteg idő és szintén nincs ingyen. Miközben a szomszéd utcában is meg tudom venni jóval kevesebbért,de előtte szeretném megtudni mások tapasztalatát. Ami a távolságot illeti, a forever Kispesten van, ott lehetne személyesen a legkedvezőbben vásárolni. Az tőlem minimum 15 km,és ugye vissza is kell jönni. Így mindjárt összeáll a 30.
2016. máj. 9. 13:33
 12/19 anonim válasza:
Köszönöm, hogy leírtad, de én nem szeretnék ilyen nagy összegben vásárolni, max 1-2 dolgot vennék. :)
2016. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Itt a 7-es és 10-es...


Látom, kedves kérdező, nálad is megvan az a félreértés, hogy kereskedőnek nézed az olyan embereket, mint jómagam. Az előző két válaszomból nem ment át neked, hogy mi szolgáltatások nyújtásával foglalkozunk?


A termékeket a cég adja el, nem mi. A cég ad róluk számlát - amely számla ellenében a cégnél érvényesíthető a visszavásárlási illetve cseregarancia.


Nem tudnám végezni a munkámat, ha nem fogyasztanám a Forever termékeit magam is rendszeresen - és nem lennék velük legalább 100 százalékban elégedett. Elsősorban saját tapasztalatok alapján dolgozom.


Többen megírtuk, hogy az eredeti kérdésedre a válasz: igen, indokolt.


Az árkülönbség okait fentebb már említettük:


- az abszolút kiváló minőség;


- a stabilizálás, mely által nem pár óráig, hanem évekig őrzi meg a gél a hatóanyag-tartalmát (és amelynek a világszabadalma a Forever kizárólagos tulajdona);


- a termékek vásárlóinak járó prémium szolgáltatások és kapcsolódó előnyök.


Más cégek termékeit valóban nem ismerem. Nincs szükségem rájuk.


"Csak" azt tudom, hogy a Forever az aloe vera alapú (nem "aloe verás" vagy "aloe verát tartalmazó", hanem nagyrészt aloe verából álló) termékek első számú forgalmazója világszerte. Meg azt, hogy stabilizált aloe vera gél csak a Forever kínálatában van. Ja, és tudom, hogy a Forever Aloe Vera Gel egyszerre megfelel a Nemzetközi Aloe Tudományos Tanács, valamint a kóser és a muszlim élelmiszer-tisztasági szabvány előírásainak... továbbá Magyarországon a Magyar Természetgyógyászok Szövetsége ajánlásával kerül forgalomba. Tudom, hogy ez a termék adja a cég közel 3 milliárd dollárra rúgó éves forgalmának a nagyobbik felét. Tudom, hogy anélkül fogyasztják emberek milliói napi szinten, hogy bárki tévében vagy óriásplakátokon reklámozná.


És azt is tudom, hogyan lehet ingyenes a kiszállítás. :)


Nem akarlak meggyőzni semmiről. Tájékoztattalak néhány tényről és felajánlottam, hogy ha privátban megkeresel, személyre szabottan segítek neked. Részemről ennyi.


A többi a te dolgod.


Ami pedig téged illet, kedves 12-es: ha jobban ismernéd a Forever termékeit, szerintem nem érnéd be annyi "dolog"-gal, amennyit a kezeiden meg tudsz számolni. :) Nekem az én egészségem az ilyen "nagy összeg" többszörösét éri.


Aki a továbbiakban velem akar beszélgetni ilyen témában, privátban szívesen állok rendelkezésére. Itt nem látom értelmét folytatni.


Szép napot mindenkinek! :)

2016. máj. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs félreértés. Valami miatt te erősen támogatod a forever termékeket, ami nekem nem baj, örülök, hogy lelkesedni tudsz érte, de engem tényleg érdekelne, milyen tapasztalatot szereztek mások, más termékkel. A hivatalos tájékoztatókat mind ismerem, és hidd el, egyik sem múlja alul a tiédet. Ezért lenne jó, ha olyas valaki írna, aki már próbálta a nem foreveres terméket.
2016. máj. 11. 14:55
 15/19 anonim válasza:
Kedves 13-as, nem az, hogy nem "érem be", hanem egyszerűen nincs annyi pénze mindenkinek, hogy ennyi mindent megengedhessen magának. Meg annyi terméket egyszerre nem is tudnék használni. :)
2016. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most kicsit beleköpök itt egy két FLP-s levesébe, de én visszanéztem az árakat egészen 2003-ig amikor a cég átállt USD-ről EUR elszámolásra.

És itt van a csavar. Ugyanis az akkori USA teljes ár nagyker+kisker lett az itteni nagyker ár EUR-ban. Viszont 2003-ban még az USD jóval többet ért, mint az EUR. Ezt ellenőrizheted fent van a neten.

Viszont időközben az EUR szépen elkezdett felfelé kúszni, ezt viszont az FLP európai árai nem követték. Aztán erre még rájött az NDP árazás is az EU-ban, ami 21.5%-kal növelte az árakat. Ez az USA árazásban meg eleve benne van. Vagyis ennek lett az eredménye, hogy az USA ár az mondjuk 5-6000Ft (nem tudom pontosan már régen néztem utána) ami a teljes árat jelenti. Itt viszont ennek közel a duplája.

USA legyen a teljes ár 6000Ft (ezt az EU-ban nem használják, az adózás miatt). Egyébként lehetne, de így a cég számláz mindent sokkal jobb egyébként.

Aztán van az USA NDP ár, ami 21.5%-kal kisebb.

Majd van a nagyker ár, ami megintcsak 21.5%-kal kisebb.

21.5+21.5%=43%. A marketing tervben többször szerepel ez a 43%.

Tehát itthon a nagyker ár az kb az USA teljes árral egyezik. Az NDP az még plusz 21.5% és a teljes ár lenne még 21.5%, de ezt már a partnereknek egyénileg kéne továbbszámlázni. Az FLP Magyarország Kft NDP-s és nagyker áras számlákat állít ki. A teljes árat tulajdonképpen senki sem használja az már tényleg kb az USA ár duplája lenne.


Szóval ezért ennyi itthon a gél.

A fenti számítást lehet ellenőrizni, hogyha valaki megnézi az EUR-USD árfolyamokat visszamenőleg plusz megnézi az USA FLP árlistáját.

2016. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy én azért szeretem egyébként az FLP-s gélt, mert tényleg biztosított a jó minősége. Én próbáltam más ilyen termékeket is és rettenetes az ízük az FLP-shez képest.

Viszont én lényegesen olcsóbban szerzem be más forrásból. Ennyi. :)

2016. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Lezárom a témát. Időközben több hónap eltelt, dönteni előbb kellett ennél. Lemondtunk a Forever aloe vera gépről,mert túl drága. Hosszú fogyasztás után azt tapasztaltuk, nem hozott minőségi változást az egészségünkben, vagyis az ár-érték arány eltúlzott. Minden fogyasztónak jó egészséget kívánunk.
2016. okt. 18. 08:38
 19/19 A kérdező kommentje:
Természetesen a gélről mondtunk le és nem a gépről, csak a telefon "bírálja felül" a mondandómat.
2016. okt. 18. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!