Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha hetente háromszor futok 1...

Ha hetente háromszor futok 1 vagy másfél órát (nem összesen ennyit, hanem egyenként) az elegendő mozgás? Ha nem akkor mit csináljak? 15L

Figyelt kérdés
Főleg állóképességet szeretnék mert egyáltalán nincs, aerobikra jártam egy ideig de nem is jött be annyira, és nem is éreztem hogy javult volna az állóképességem. Igazából arra törekeszem hogy egészséges legyek. Szóval mi és abból mennyi számít egészségesnek, és mennyit mozogjak és mit ahhoz hogy jobb legyen az állóképességem?

2015. nov. 18. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég. Ha kipirulástól/izzadástól számítva mozogsz 20 percet naponta, akkor elég. A tesiórák ezzel a futással ezt simán kiadják.
2015. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. nov. 18. 20:47
 3/5 anonim válasza:
Mint mozgás ez elég, de az állóképességedet nem fogod növelni vele. Ahoz ez túl monoton. Nekünk volt a suliban állóképesség javító óra tesin. Az sokkal összetettebb volt. Szerintem kérd meg a tesitanárodat hogy állítson össze egy 30-40 perces edzés tervet. Ő jobban látja hogy mi az ami neked kell. Az se jó ha tulzásba viszed és megerőlteted a szervezeted.
2015. nov. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos nem túl jó a viszonyom a tesi tanárral :DD amúgy miből állt az az állóképesség javító óra? vagy mit csináljak még mellette, hogy növeljem az állóképességem?
2015. nov. 19. 17:08
 5/5 anonim válasza:
Hát így 25év távlatából már nehéz megmondani pontosan hogy mik voltak benne a fiúknak és mik a lányoknak, de az osztály másnap megvolt halva az izomláztol. Folyt.köv.
2015. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!