Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mikor érdemes bevenni a...

Mikor érdemes bevenni a vitaminokat, étrend kiegészítőket? Mit tegyek ha délelőtt be eszem a multi vitamint és fél óráig émelygek nem érzem jól magamat?

Figyelt kérdés

Szednem kell multi vitamint de félbe kell törjem mert olyan nagy és annyira rossz ize van mikor lenyelem utána is érzem az émelyítő ízét.

A másik meg szednem kell más fajta gyógy növényes kapszulát meg probiotikumot de nem tudom mikor vegyem be ezeket.

Egyedül a multi vitamintól émelygek,kipróbáltam ugy is hogy fél óránként szedek be mindegyikből egyet a napi kiírt mennyiséget.



2016. jún. 28. 12:44
 1/5 anonim válasza:

Evés közben vagy utána érdemes a multit szedni. Ha kettétöröd, úgy is jó, hogy egyik felét beveszed reggelikor, a másikat délután valamikor.

A többi is mehet reggel, legalább letudod egyben az összeset, és nincs az, hogy később elfelejted bevenni őket.

2016. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A B vitaminok,folsav okozhatnak ilyen tünetet. Én evés közben (délben) vettem be, akkor kevésbé érzem rossznak, de Te is tapasztald ki magadnak.

Azelőtt semmiféle kapszulát, bogyót nem tudtam megenni, mert csak ha rájuk néztem rosszul voltam. Végül úgy döntöttem, hogy fontosabb a gyógyulásom, így minden alkalommal elmondtam magamnak, hogy ez fontos és jó dolog. Így lassan megtanultam, hogy ez "jó" dolog és ma már nincs öklendezés a tabletták látványától.

2016. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó hozzá szóló :) megpróbálom ugy bevenni ahogy leírtad.

Sajnos ma ki is hánytam.

Holnap utazok egész nap,be sem merem venni mert tuti kihányom.

Már ha rágó dolgok az ízére rosszul vagyok.De megpróbálom megbeszélni magammal hogy ez kell. :) ;)

2016. jún. 28. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt émelygés, egyszer hányás, amikor sok ésszel éhgyomorra vettem be a multivitamint. Most már csak evés után szoktam bármit bevenni, és annyi vizet kell rá inni, hogy rendesen lemenjen a tabletta. Ha zsírban oldódó vitamint is tartalmaz, akkor evidens, hogy kell hozzá enni valamit, amiben zsiradék is van.

A probiotikum más tészta, azt lehet éhgyomorra is, ha kapszulás, jó sok vízzel. Ha folyadék vagy por, akkor jobb evés közben.

Ha nehezen bírod lenyelni a kapszulát, van amelyiket szét lehet nyitni középen és a port bele lehet keverni valamibe (ami nem forró). Ha folyadék van benne, kisollóval lehet rá pici lyukat vágni, és kiönteni kanálba a tartalmát, vagy simán szétrágni. Előfordulhat, hogy a kapszulahéj okoz valakinek émelygést.

Általában minden készítményre rá szokták írni, mikor javasolt bevenni, ezekhez nincs tájékoztató?

2016. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,már kitapasztaltam,hogy ebéd után jobb,éhgyomorra irtó rossz.Ahogyan írtátok,evés után ha jól laktam nem okoz émelygést mondjuk ebéd után.
2016. júl. 9. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!