Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy lesz egy ember alkoholista?

Hogy lesz egy ember alkoholista?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakran előfordul, hogy sörözök. Most ott tartok, hogy délután megiszom 4 vagy 5 sört. Utàna alszom 1-2 órát. Felkelek és fáj a fejem. Aztán veszek még hármat. De ha dolgozom se cigi se alkohol. Akkor ez mi?

2016. jún. 28. 22:19
 1/4 Phoney ***** válasza:

Leginkább úgy, hogy észre sem veszi. Az alkoholizmus kényszeres alkoholfogyasztást jelent, de a kényszer nagyrészt nem tudatos, és az ember inkább úgy éli meg, hogy egyszerűen csak jólesik neki. Az alkoholistát (amíg nem túl súlyos) csak az alapján lehet megkülönböztetni a normális alkoholfogyasztótól és a nagyivótól, hogy ellentmondásosak, következetlenek a fogyasztási szokásai – annak ellenére iszik, hogy összességében rossz neki.


Amit pl. te csinálsz, hogy az ivás utáni rossz közérzetedet még több ivással hozod helyre, az már pl. jó kezdet az ilyen nemnormális ivási szokások felé.

2016. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:

Arra foghatod hogy jól kidolgoztad magad,elfáradtál és 4-5 sörtől majd jobban alszol. Indokot mindig fogsz találni ha leakarsz gurítani néhány sört. A sörök némelyikétől talán a tartósítástól néha nekem is megfájdult a fejem. Akkor ugye ebharapást szőrével alapon legurítottam ami még kéznél volt és mindjárt javult a helyzet.

Meló közben eszembe sem jutott nekem sem. Meló után voltak helyek ahová "bélyegezni" muszáj volt betérnem.

Nekem az ünnepek és pihenőnapok voltak a problémák mivel egyre többe került a megfelelő szintű sörellátásom.

Nekem sikerült kilépnem ebből a lefelé haladó liftből de nincs kevesebb vagy több csak vagy semmi vagy minden marad a régiben.

2016. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat. Alkoholistának nem tartom magam, de a hajlamom megvan rá. Az utófogyasztás azért szokott lenni, hogy nefájjon a fejem. Viszont tudom mi a fuggőség, ezért folamatosan gondolokmarra, hogy én nehogy mindennapi fogyasztó legyek. Az ivás leginkább akkor jön elő nàlam, ha ismét nagy a stressz, vagy előjönnek a múlt eseményei. Ez az ivás folyamat mwx ha három napig tart. Aztán hónapokig, akár egy évig még undorodom is tőle.

Úgyhogy köszönöm még egyszer nektek. Ebből rájöttem, hogy hajlamom meg van rá, de nem vagyok az.

Köszönöm :)

2016. jún. 30. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj! Nálam volt olyan időszak, hogy 2 évig minden hétvégén - péntek,szombat-vasárnap - söröztem átlagban napi 4 üveg sör azaz 12 üveg minden hétvégén 2 éven át! Aztán egy szilveszteri sörözés alkalmával megbeszéltem magammal, hogy szép itt volt de elég volt ez 2005-ben volt. Aztán csak 2014 nyarától 9 évvel később ittam/iszom alkoholt de csak szociális ivó vagyok ha van alkalom vagy nyáron ugye nyaraláskor sörözök 2-3 üveggel..amúgy ha kell hónapokig sem iszok és ha sörözök is minimum 24 óráig nem ülök autóba, mert imádok vezetni és mindennap mindenhova kocsival járok. Ha most ismét 9-10 évig nem ihatnék alkoholt az sem jelentene gondot. de az élet rövid és élvezni kell...:-) Nyáron egy jéghideg sörnél nincs jobb :-)
2016. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!