Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik TB támogatott szanatór...

Létezik TB támogatott szanatórium vagy afféle ahol kipihenheti az ember magát?

Figyelt kérdés

Évek óta depressziós vagyok. Eddig nem zavart, de már olyan stádiumba került, hogy semmit sem csinálok.


A helyzetem kicsit komplikált, mert mikor kiszakadok az otthoni környezetből, akkor egy idő után boldog, kiegyensúlyozott vagyok, jó kedvem van. De mikor hazatérek az alkoholista, gyógyszerfüggő szüleimhez, akkor mintha minden erőm tovaszállna.


Normális, egészséges ember - ahogy a kívülállók is tanácsolják - ilyenkor erőt venne magán és valamit kezdene magával. Nekem még a legalapvetőbb dolgokat is nehezemre esik megtenni, annyira letargikus állapotba kerülök.


A sok veszekedéstől már egy középsúlyos szívbetegséget is összeszedtem az évek alatt.


Technikailag megtehetném, hogy elmegyek itthonról, hisz nem vagyok ideláncolva, de annyira tropa vagyok mentálisan, hogy képtelen lennék ezt véghez vinni.


Ma Magyarországon egy teljesen egészséges, talpraesett embernek sem egyszerű egy fizetésből egyedül megélnie. Nekem egyszerre kéne munkát találnom, lakhelyet találnom kauciót fizetnem és mellette minden óvintézkedést megtenni, hogy minden múltamhoz vezető szál el legyen varrva. Új telefonszám, a postai levelek átirányítása úgy hogy ne tudják kideríteni mi lett az új lakcímem, minden, hogy véletlenül se találjanak rám, ne könyörögjenek, hogy menjek vissza, ne zsarolhassanak érzelmileg.


Egy olyan helyre lenne szükségem, ahol feltöltődhetek kicsit, átértékelhetem az életemet és továbbléphetek, mert itthon egyszerűen leblokkolok, elveszek, megsemmisülök.


Pszichiátriai intézménybe nem akarok feküdni, mert ott gyógyszerekkel tömnek. Az én problémám az otthoni környezet amelyből nem tudok kiszakadni, nem akarok sétáló zombi lenni.


Létezik valami lehetőség az öngyilkosságon és az őrületen kívül?



2014. máj. 8. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy jó háziorvos a szívbetegségre hivatkozva tud adni, de lehet, hogy sokat kell várni. Eleken van egy egészségház (Vendégház), ahol heti 56.000 ért természetes terápiával, egyéni orvosi felügyelettel gyógyítanak szívbetegséget, depressziót is, várnak segítőket, pld konyhára, ha ez belefér anyagilag, egy hét terápia után lehet, hogy maradhatnál dolgozni és visszakesnéd egy részé, keress rá!r
2014. máj. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tündérhegy, teljesen ingyenes, nem gyógyszereznek be, de persze pszichoterápiás csoportok vannak... nem egész nap, elég sok üres idő van gondolkozni, beszélgetni, pihenni is. Három-négy hónapig szoktak ott lenni általában. De persze elvárják, hogy dolgozz a problémádon, amíg ott vagy, vegyél részt a csoportokon, stb, szóval csak úgy pihenni nem mehetsz oda.
2014. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó tíz évvel költöztem el otthonról, de ugyanúgy vittem magammal a depressziót, pánikrohamokat, a személyiségzavart. Ezek bennünk vannak, nem lehet "kipihenni". Terápiával fel kéne dolgozni! Pl. a Tündérhegyen, ahogy más is írta, de más TB-alapú terápia is létezik. Ne eltemetni akard a problémát, nem fog menni. Inkább dolgozd fel!
2014. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!