Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » "ELENGEDÉS" problémám van, -...

"ELENGEDÉS" problémám van, - állítólag ez okozhatja a rendszeres Szorulást, Székrekedést. Hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Természetes hashajtókkal próbálkozom, sokféle módszerrel, - de nem tartós eredménnyel. Mit tegyek?

#székrekedés #szorulás #elengedés-probléma
2016. nov. 12. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a kamillás beöntést.
2016. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meditációval, jógával. De a székrekedésen az is segít, ha változtatsz az étrendeden, életmódodon. Van, akinek a gabonák, van akinek a tejtermékek elhagyása segít. Van, akinek több élelmi rost, leginkább zöldség segít. Van, akinek több folyadék kell, vagy erjesztett ételek (natúr joghurt, kefír, savanyított káposzta), vagy probiotikumok. A tornázás is megmozgatja a beleket.
2016. nov. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket mind csinálom. Jógázom, sok vizet iszom, joghurtot, savanyú káposztát, rostot, útifűmaghéjat eszem, és alig van változás. Valami tudati szorongás lehet a háttérben? Régebben nem volt ilyen problémám.
2016. nov. 14. 09:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ferenc József víz és kétnaponta Guttalax cseppek (10 csepp), hogy legyen székleted, mert az erőlködés sem jó.

Az útifű maghéj is jó, nekem gasztroenterológus ajánlotta, ez étrendkiegészítő és az esetlegesen kevés rostot pótolja.


Igyál sok folyadékot 1,5 - 2,0 L/nap.

Menj el kocogni naponta, de öltözz fel jól!


Menj el gasztroenterológiai szakrendelésre, ha visszatérő, vagy kb. hónapja fennálló a problémád!


Nekem pl. a béltükrözés annyit segített, hogy elmúlt a vízivási iszonyom és azóta csakúgy nyelem be a folyadékot!

Ill. szerencsére negatív lett a szövettan és a vizsgálat.

OK, ez nem kellemes, nekem bódítás nélkül csinálták, semmi gond nem volt, jól toleráltam, csak mélyen és nyugodtan kel közben lélegezni.


Nekem is a stresszre/lelki okokra hivatkoztak a dokik, de szerintem más van mögötte, valamilyen fertőzés, vagy gyulladás, még megyek orvosokhoz, mert nem javultam, valami majdcsak lesz...


Tanácsok:

- magas rosttartalmú ételek fogyasztása

- 1,5 - 2 L folyadék naponta

- fizikai aktivitás (pl futni, kocogni)

- székelési napló vezetése (egyszerű naptár szélén x-ellel pl.)

- utánanézés az optimális székelési testhelyzetnek

- medencefenék izmainak erősítése (ezt még nem csináltam tudatosan)

- székelési ingert sohase nyomja el (Azaz, ha pici inger is van, azonnal rohanni a WC-re, bárhol is vagyunk éppen!)

2016. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* Ferenc József víz 1 dl / nap, éhgyomorra, mikróban 5-10 s-ig langyosítva, ez kimaradt.
2016. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, írtál sok hasznosat, de a Guttalax nem tartozik az alternatív gyógymódok közé. A hashajtó gyógyszerek irritálják a bélfalat, jobb elkerülni, amennyire lehet.
2016. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az elengedés problémája az életedre is jellemző? Haszontalan tárgyak gyűjtögetése, félelem a veszteségtől, régi sérelmek gyakori felidézése?
2016. nov. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.: Valóban, a kategóriát elnéztem.


Mira víz, Ferenc József víz, szilvalekvár, házi kompótok, szilvakompót, stb...


Sajnos van, amikor már az alternatív gyógymód nem segít és néha kell a hashajtó. El kell menni gasztroenterológus orvoshoz!


OK, a lelki okon okozhatják, de pl. mi van, ha egészséges voltál, tudtál dolgozni, aztán megbetegedtél és nem tudsz rendesen. Ez utóbbi visel meg, viszont nem ez okozta a betegséget... Szóval én ezzel a "jajj, a stressz okozza" szöveggel, csak óvatosan bánok, mert ettől még sohasem lettem jobban és konkrétan nem éreztem magam mindig stresszesnek, akkor, amikor a dokik erre hivatkoztak.


Legközelebb visszakérdezek, hogy OK, de akkor, ha ez a diagnózis, tessék továbbutalni pszichológushoz, hogy megvizsgálja, tényleg stresszelek-e.


Félek, sokszor azért mondják, hogy ne kellejen több TB-t elkölteni, ill. kevesebb beteg legyen, akinek nem kell számlát adni.


Mert pl. széklet vizsgálat, vérvétel nálam is elmaradt, miközben költségesebb vizsgálat volt. A háziorvos, pedig azzal a szöveggel jön, hogy a laborból nem tudnánk meg többet... Kérdezem én.: Mi van? Jobban nem lettem.


Viszont jövőre kötelességem, hogy befizessem a havi megemelt TB hozzájárulást, ~7100 Ft.

Ugyanakkor senkinek sem kötelessége, hogy bejelentett munkahelyet ajánljon nekem.


Az orvosok, pedig továbbra is leteszik a Hippokratészi esküt.


Az alternatív készítmények szintén jó drágák, pl. az útifű maghéj árán is szívtam a fogam, egy cég jó pénzt keres ezzel... Közben konkrétan nem látom, hogy segít.

Viszont a dokik inkább ezt etetik velünk, mintsem egy tisztességes kivizsgálást megcsináltatnának.


Én nem vagyok teljesen elégedett, remélem ezért nem haragszik rám senki nagyon.

2016. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!