Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szeretném az altatót természet...

Szeretném az altatót természetes szerrel helyettesíteni! Fél szem "Sanval"-t szedek. Rémálmot okozott: a "Sedatif pc", a " Carmol" csepp, a "Sedacur forte", valamint a citromfű és orbáncfű szálas tea keveréke. Mi lehet az oka a rémálmomnak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 9. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán gyengék neked a növényi szerek, és rosszak az idegeid.
2016. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Nem egy erős idegrendszerrel jöttem a világra. - Ezért hatnak rám másképp a természetes szerek, pl. növények vizes kivonata?

Hogy nem gyengék ezek számomra, azt megtapasztaltam.

2016. dec. 10. 12:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy ezek okoztak rémálmokat?

Szerintem az ember az álmaiban dolgozza fel az őt ért traumákat, pozitív és negatív élményeket. Ha neked sok rémálmod van, az belülről jön, és az sem biztos, hogy olyan nagy baj (bár tudom, nem kellemes). Másrészről a rossz álmokat, nyugtalan alvást rossz táplálkozási és életmódbeli szokások is okozhatják.

Én legtöbbször nem emlékszem az álmaimra, mert ahogy felkelek, indul a napom és rögtön más dolgokkal kell foglalkoznia az agyamnak. Akkor tudok visszaemlékezni, ha reggel van időm lassan ébredni, lustálkodni. Nem szoktak olyan álmaim lenni, amikben csupa pozitív dolgok történnek, inkább afféle zagyvaság a legtöbb, se nem rossz, se nem jó. De nem is érdekel túlzottan, az álmoknak nem tulajdonítok nagy jelentőséget, miután felébredtem, csak vannak és kész, gyorsan el is felejtem őket.

2016. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem jellemző rám a rémálom. Még az álmomra sem szoktam emlékezni.

Amikor használtam ezeket a szereket, többnyire egy alkalommal, akkor egész éjjel rosszul éreztem magamat, a fejemben egy nagyon kellemetlen érzéssel. Pár pillanatra elaludtam néhányszor és akkor rémálmom volt. - Soha máskor.

2016. dec. 10. 20:50
 5/10 A kérdező kommentje:

Több éve leszoktam az altatóról homeopátiás szerekkel. Akkor használtam a Sedatif pc-t is, több alkalommal és nem társult hozzá rosszullét, csak némi rémálom.

A többit a közelmúltban próbálgattam.

Tudom, hogy nem a szerekben van a hiba, hanem bennem.

2016. dec. 10. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kaptál azóta valakitől valamilyen tanácsot?

Én Xanax-szal próbálkoztam, de a 2-3 heti szedés - nem is minden nap, és volt, hogy csak fél szemet! - már elvonási tüneteket produkált.

Tényleg elaltatott, de minden egyes éjszaka hajnal 2-kor keltem.

Xanax-szal is és nélküle is, már hetek óta.

Most is rossz nagyon, gyomorgörcsöm van.

De amikor szedtem a X-t, sokkal durvább volt, reszkettem, remegtem, gyomoridegem volt, izzadtam. Már kérte a szervezetem a következő szemet, de nem mertem emelni az adagot, nem akarok rászokni, de ez meg így nem mehet tovább, hogy nem alszom.

Ma vettem citromfű teát, most iszom épp az elsőt, ezért kerestem rá a citromfű szóra.


A rémálmaidat nem a gyógyszerek okozták.

Jól írták előttem, azok mélyről törnek fel, csak felszínre kerül, ami benned van.

Az lehet, hogy a gyógyszer segített felszínre hozni, de nem az okozója volt, ez egészen biztos.

2016. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy írtál.

Neked biztosan jó lesz a citromfű. Mellesleg, amíg saját kertből szedtem a nyáron, nem volt bajom vele, igaz, hogy keveset tettem a teába.

Nem kaptam tanácsot. Nem is a szerekben keresem a hibát, szinte Minden Embernek beválik, csak nekem nem.Nem értem ugyan, hogy miért éppen a természetes anyagok okoznak gondot?

Jelenleg illóolajat párologtatok, csak magában attól nem alszom el. A közeljövőben talán megpróbálom belsőleg is, kimondottan egy fajtát. - Van még más elgondolásom is. Jobbulást kívánok Neked!

2016. dec. 19. 19:40
 8/10 A kérdező kommentje:
"Az lehet, hogy a gyógyszer segített felszínre hozni, de nem az okozója volt, ez egészen biztos."- Számomra az eredmény a fontos, sajnos! A természetes szerek használatakor rosszul vagyok, nem alszom és csak! akkor vannak rémálmaim. - Nagyon jó lenne fordítva!
2016. dec. 19. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:

A Valeriána tabletta,egy valeriána nevű gyógynövény gyökere kivonata.Gyenge nyugtató.Talán használna!A komló is nyugtató.

Szép álmokat kívánok!

2016. dec. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segíteni szeretnél!

A fenti szerekben összetevőként próbáltam. Ami bennük megtalálható, azt már nem merem alkalmazni. A növényre való emlékeztetőt is köszönöm, valamint a jó kívánságot, amit szívből kívánok Neked is! - Gondolkodom a Schüssler sókon...

2016. dec. 23. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!