Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hipnozisal, mütét iesmi...

Tinka Károly kérdése:

Hipnozisal, mütét iesmi segitségével Gyogyithato e a beszédhibám?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 14:26
 1/4 anonim válasza:

Logopédusok egész jó munkát szoktak végezni, volt egy haverom, az úgy megtanult beszélni, hogy mára már nyoma sincs a beszédhibájának.

A helyesírási hibádat kellene gyógyítani! Hipnózissal KÉT S, műtét hosszú ű, ilyesmiben van egy akkora LY mint a fejem, stb stb.

2017. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudatalatti feltárással elvileg szinte minden betegséget ill képességproblémát -pl diszgráfia, beszédhiba- érdemes feloldani, persze evvel egyidejűleg a méregtelenítés, és a betegség-megelőzés minden esetben alapvető törekvés kell legyen az életvitelben (némi kompromisszummal esetleg).


Tudatalatti feltáró módszerek:


- ingyenes módszerek:


művészi alkotás (a technikai tudás lényegtelen) ;


(Az agykontroll, vagy pl az NLP kivitelezhető autodidakta tanulással ingyen, illetve fizethetsz is érte pl tanfolyamok keretében)


- fizetős módszerek:


kineziológia;


regressziós hipnózis;


(állítólag a rebirthing is működik)

2017. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy biztos, ami biztos, a szervi problémát előbb érdemes kiszűrni / kizárni.


(A logopédust meg már ajánlotta valaki mint egyik lehetséges folytatás.)

2017. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem gond, itt válaszolnék a privire, mivel semmi bizalmas adatot nem érint.


A válaszom annyi, hogy általánosságban tudtam és tudok javasolni. Nem vagyok terapeuta, nem önreklámból segítek itt. Természetesen megértem a privátküldő igényét, és szurkolok neki, hogy megtalálja a számára szükséges megoldást, olyat, amilyen kell neki, és annál, akinél megoldható és szükséges.


Én nem tudok konkrét segítséget nyújtani beszédhiba kapcsán. Pedagógus vagyok egyébként, nem logopédus, és nem vagyok természetgyógyász, sem alternatív gyógyász.


Tapasztalatom van kineziológiáról mint alany, ezért is ajánlom, amennyiben hiteles, kompetens, tanfolyamot végzett terapeutára akad az érdeklődő.


Ezen felül szinte mindig spontán dolgoztam tudatalattimon - utaltam ingyenes módszerekre, ilyenekkel éltem általában. Tehát autodidakta művészetterápiával, amatőr "önsegítő" módon, ösztönös ráérzéssel.


A művészi önkifejezésnek amúgy is önterápia az egyik lényege, ezt is szívből ajánlom bárkinek. :) Kinek mihez van affinitása. mindenkinek van vmely műv.ághoz. Kísérletezzetek bátran! :)


Csak javaslom nem összetéveszteni a művészi önkifejezést a puszta esztétikával, és/vagy technikával.


Művészet pl az óvodásrajz, mert belülről fakadó önkifejezés, még gyermekpszichológiai diagnózis felállításához is kiváló útmutató, remek kiegészítő. Tehát az óvodásrajz: művészet.


A gyermekrajzok belülről fakadó jellegéből és esztétikájából merítettek ihletek a szürrealisták, pl Salvador Dali, Picasso; és a dadaisták is, mint Tristan Tzara költő, vagy pl Bada Tibor költő.


Nem a technika teszi a művészi önkifejezést, bár a zseniális technika nem gátja a művészi alkotásnak.


Ugyanakkor a művészet is egyfajta önterápia.

2017. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!