Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen a vízionizátor és hol...

Milyen a vízionizátor és hol lehet venni? Tényleg megéri?

Figyelt kérdés
Sokat olvastunk arról, hogy mennyire fontos a belső ph érték is az egészség szempontjából. A lúgosítás érdekében ajánlák ezt a berendezést. De magáról a készülékről kevesett lehet olvasni.
2008. okt. 11. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

YS-A717 vízcsapra szerelhető:

[link]


EP-1000 vízcsapra szerelhető:

[link]


JP-107 Micrelite 149.000,- Ft+ÁFA


Jupiter Melody, KettWell: ezek asztali vízszűrők, az árukat sajnos nem ismerem, de a neten körül tudsz nézni.

2008. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Neked van ilyen, használsz ilyet? Ha igen milyenek a tapasztalatok? Köszi
2008. okt. 13. 11:25
 3/21 anonim ***** válasza:
Még nincs ilyenem, de tervezem a beszerzését, azért nézem körül a piacon. A csapra szerelhető változatot fogom megzsákmányolni, mert bár drága ugyan, ám hosszútávon mégis megéri az árát, akár az egészségesebb vízre gondolok, akár a vízkő által háztartási gépekben okozott károkra. Sokba kerül a Calgon is meg a szerelők is. :D
2008. okt. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Lehet Magyarországon profi vízionizátorokat kapni. Én csak ajánlani tudom, mert szerintem nagyon jó dolog, hogy sima csapvízből 9,1 vagy akár magasabb pH értékű vizet lehet előállítani. Ezt más táplálékkal vagy táplálékkiegészítővel igen nehéz. Még a frissen készített sötétzöld zöldséglevek is csak 8-8,5 pH értékűek.

Nem is értem hogy lehet hogy Japánban mindenki ismeri, nálunk meg még igencsak ismeretlen, pedig mi magyarok érdeklődő okos emberek vagyunk és nagy a vízkultúránk.


[link]

2009. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nagyszerű találmány a magas ph értékű vizet előállító háztartási berendezés, amely tisztítja, és ionizálja a csapvizet.Én és a családom évek óta használjuk.Főzéshez is kiváló.Bárcsak minden magyar háztartásban lenne ilyen!Az ionizált víz fogyasztásával sokat tehetsz egészségedért.

Érdemes olyat venni, ami keveset fogyaszt, nincs stand bay üzemmódja(csak akkor fogyaszt áramot, amikor nyomás alatt van a készülék).Fontos, hogy legyen Magyarországon szervize, ill.garanciája.Az butaság, hogy minél nagyobb az ionizáló felület, annál jobb. Ez a vevők megtévesztése,mivel hosszú távon az áramszolgáltatónak a többletfogyasztás miatt fizeti meg az árkülönbözetet az, aki ilyen ionizátort vesz, hiszen a nagyobb méret, nagyobb energiafelhasználást is jelent.Érdemes megfizetni a minőséget, hiszen hosszútávra veszünk ilyekészüléket.(Sajnos sok ,olcsó alapanyagból előállított, silányabb "koppintás" is megjelent a piacon.)Tudakozódj afelől, mennyire fő profilja a cégnek, tudnak-e megfelelő szaktanácsot adni, stb.Érdemes alaposan tájékozódni, mielőtt vásárolunk. A szűrője min. 0,1 mikronos legyen. Én a magam részéről jobban kedvelem a nem beépíthető, pultra helyezhető változatot, mivel ha elutazunk el tudjuk magunkkal vinni.(Nagyon egyszerű üzembe helyezni, és csak néhány kg).


Ahol minőségi vízionizálót vehetsz: www.ionizaltviz.hu

2009. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

Tényleg megéri! Valóban lúgos, antioxidáns vizet készít ellenőriztük. Beszereztünk egy pH mérőt is a vizelet rendszeres ellenőrzésére. Fél év alatt a család minden tagjánál mérhető pH változást okozott! Feleségemnél a legnagyobbat 0,9-1 értéket lett lúgosabb így 6,5. Klórozott ihatatlan csapvizünk van amit valószínűleg a Dunából nyernek ezért 4 éve Ozmózis víztisztítónk van ez minden szennyezést eltávolít a vízből ez után szereltük fel az ionizátort.

Találtunk egy típust nagy ionizálókamrával " EP-1000 vízionizátor " ez használható tisztított vízen is ráadásul 3 Év a garanciája!

Szerintem ez a legjobb megoldás nálunk!

2009. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha ozmózis eljárással tisztítunk vizet, tudtommal mindent eltávolítunk belőle, így a hasznos ásványi anyagokat is.

Hogyan lehetséges így azt ionizálni? Nem "hal"meg a víz az eljárás következtében? Esetleg drága pénzért, mesterségesen kell visszapótolni a kivont ásványokat?

Az ionizáló kamra nagy mérete, nem kíván nagyobb energiafelhasználást? Egy háztartásban miért nem elég egy

kis méretű ionizáló felülettel rendelkező készülék, ha az is előállítja a megfelelő ph értékű lúgos vizet? Miért a

a méret a lényeg?

2009. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Jelenleg az Fordított Ozmózis a létező leghatékonyabb víztisztítási eljárás. Az ozmózist "használjuk" szervezetünkben sejt szinten is! Eltávolítja a hormonokat,gyógyszermaradványokat,gyomirtómaradványokat,rovarirtó maradványokat,nehézfémeket, radioaktív anyagokat is.

Ezek az anyagokat az ionizátor szűrője NEM szűri ki.

Évente kell cserélni az ásványi anyag visszapótló patront:

2970Ft-ba került tavaly.

"Ha ozmózis eljárással tisztítunk vizet, tudtommal mindent eltávolítunk belőle" IGEN,teljesen tiszta alacsony ásványi anyag tartalmú szennyezésmentes vízből készülhet így a lúgos víz függetlenül a csapi víz minőségétől, szagától ízétől, ásványi anyag tartalmától.

Nálunk 100W-ot fogyaszt az ionizátor működés közben.(különben áramtalanítjuk)

Percenként kb:1 Liter pH9.5 vízet készít.

60L víz készítéséhez 0,1KW/óra fogyasztás tartozik.

50Ft/KW/óra áramdíjjal ez kerek 5FT ba kerül.

Literenként tehát 0,084FT :) áramot fogyasztunk.

Persze biztosan van drágább, takarékosabb megoldás, kérdés hány ezer év alatt térül meg!

"Miért a méret a lényeg?"

Kisebb méret, kevesebb anyag, olcsóbb?

A kisebb elektródával rendelkező készülékeket sokkal kevesebb pénzért lehet vásárolni. Az Ep-1000 vízionizátor 1024cm platina bevonatos titán elektródával, postával 254.000FT volt.

Kapható már palackozott lúgosított víz is!

2009. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A palackozott lúgos víz szerintem, nem a legjobb megoldás, mivel a friss ionizált vízhez képest, csökken a ph-ja, az antioxidáns hatását pedig hamar elveszíti. A közelmúltban kíváncsiságból megmértük egy ilyen, kereskedelmi forgalomban kapható víz ph-ját. és SAVAS volt!(Szándékosan nem írom le a nevét, nem akarok negatív reklámot).

Persze, ha valaki lúgosnak issza, a placebo hatás működhet...Ami pedig a rengeteg PET palackot illeti...nem éppen környezetbarát megoldás. Persze, még mindig jobb, mint a csapvíz, ha valaki nem tudja megvenni az ionizálót.

Jó dolog, hogy egyre több vízionizátort lehet kapni. Én az enyémre esküszöm.Negyedik éve használom, és teljesen elégedett vagyok vele.80 wattot fogyaszt, percenként 3 liter lúgos vizet készít, és már előállítottam vele 10 fölötti ph-jú vizet is ebben is titán-platina elektródák vannak, és nem kell ki-be kapcsolgatnom, mivel csak akkor fogyaszt áramot, ha víznyomás alatt van (automatikusan ki-be kapcsol).Úgy gondolom, nem véletlenül ebből, a JUPITER MELODY-ból adták el eddig a legtöbbet a világon.Talán az sem mellékes, hogy Dr. Robert O.Young is a JUPITER-t választotta.(Ha valaki,akkor ő ért a szervezet lúgosításához). Ár-érték arányban a legprofibb ez a készülék.(Szerintem).Vásárlás előtt kb. 20 készüléket tanulmányoztunk át,azóta sem bántuk meg, hogy emellett döntöttünk.

Sajnos, tipikus magyar szokás, hogy néhány kereskedő úgy akarja eladni a termékét, hogy a többit szidja, igyekszik lejáratni a konkurenciát, sokszor még a vevő becsapása árán is.Spirituális szempontból nézve, ez előbb utóbb "visszaüt". Szerintem sokkal humánusabb lenne, ha egymás szapulása helyett Magyarország lakossága

egészségének a javítása lenne a fő cél,azáltal, hogy minden forgalmazó megismertetné másokkal ennek a víznek a jótékony hatásait.Nem azon kellene marakodni, hogy melyiknek nagyobb az ionizáló felülete, vagy éppen hány litert ad percenként stb. Nyilván mindegyiknek van előnyös, és hátrányos tulajdonsága a többivel összehasonlítva.

2009. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

A palackozott víz hosszabb távon fogyasztva sokkal drágább lesz egy vízionizátornál. Vajon nem árt a műanyag palacknak az erősen lúgos kémhatás? A teát hidegen pár perc alatt kioldja! Az ionizált lúgos vizet a használati utasítás szerint csak üvegben szabad tárolni.


Szerintem a víz ionizátor ionizálásra való, vízszűrésre pedig használjunk az erre a célra kifejlesztett vízszűrőket amik hatékonysága 10 szerese bármely ionizátor szűrőjénél.

Az EP-1000 vízionizátor 6L vizet készít percenként sima capvízből ahol a Jupiter Melody csak 3L-t.

Nem véletlenül áramtalanítjuk a készüléket, így megelőzhető a túlfeszültség általi kár, a készenléti áramfogyasztás.

A Jupiter Melody is fogyaszt áramot ha be van dugva a konnektorba: 6W a fogyasztása állandóan, ez évente 50KW/óra/Év! Ep-1000 9W-ot fogyaszt állandóan ez 78KW/óra/Év. Érdemes tehát áramtalanítani az ionizátorokat.

Érdemes összehasonlítani a műszaki adatokat a választás előtt! Én megtettem.


A Jupiter Melody-nak automatikus elektródatisztító rendszere van ami folyamatosan tisztán tartja az elektródákat. A szűrője a vízben hagyja a "hasznos ásványi anyagokat" ez jónak tűnik, sőt tesz a vízhez kalciumot, magnéziumot, stb.

Ugyanakkor mivel Magyarországon extrém vízköves a víz

vegyek egy mágnest ami megakadályozza a károkozást a vízionizátorban javasolja egy forgalmazó!

Milyen anyagokból is áll a vízkő?

Miért kell plusz ásványi anyagot tenni az extrém vízköves vízhez?

Jupiter Melody vízlúgosító ionizáló készülékek garanciája nem terjed ki a vízkő okozta meghibásodásokra!Ezt fel is tüntetik a garancialevélben.

Nincs itt valami ellentmondás?

Mennyi ásványi anyag tartalmú, összetételű víz ajánlott tartós fogyasztásra?


"A Jupiter Melody-ból adták el eddig a legtöbbet a világon."

Szerintem ez legalább annyira ellenőrizhető mint pl :

ZÖLD TÉSZTASZŰRŐBŐL ADTAK EL LEGTÖBBET A VILÁGON.

Csak Kínában 2 tucat gyártó van óriási piaccal....


"Sajnos, tipikus magyar szokás, hogy néhány kereskedő úgy akarja eladni a termékét, hogy a többit szidja, igyekszik lejáratni a konkurenciát, sokszor még a vevő becsapása árán is."

Egyáltalán nem érzem magam becsapottnak., sőt az egész rokonság, szomszédok viszi a vizet rendszeresen....már van még egy készülék az ismerősöknél csak javasolni tudom..hatásos.


EP-1000-ről pontos műszaki adatokat közöltek amik összehasonlíthattam más gyártók adataival (ha megadták) ezek jelentik a minőséget, paraméterekkel, árakkal,jellemzőkkel,garanciával.


Kapható vízionizátor Magyarországon 3.000.000Ft-ért is csak pénztárca és döntés kérdése!

2009. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!