Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi az igazság a Candida diétáról?

Mi az igazság a Candida diétáról?

Figyelt kérdés

1éve volt egy nagyon komoly ételmérgezésem, kórházba is kerültem. Azóta valami nem stimmel. A bőrömön sokszor mély pattanások vannak, állandóan előjön az ekcémám,ezen kívül már 3adszorra van tályog rajtam, állandóan valami gyulladásban van rajtam/bennem. Ráadásul cisztám is volt, és rendszertelen lett a menstruációm. Lelkileg elég depressziós vagyok és mérhetetlenül inegrlékeny. Legszívesebben mindenkit megtépáznék magam körül.

Na most menni fogok teljes hormonvizsgálatra, de addig is, szerintetek beválhatna nálam a Candida diéta? Volt valaki ilyen helyzetben mint én? Nagyon megköszönném a segítőkész válaszokat!



2017. aug. 11. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt candida teszted?

Mondjuk nekem emesztesei gondok miatt jott ez szoba elsosorban, de ugyanugy voltak mellette bor problemak (dermatitis, akne), illetve deoresszios, szorongasos tunet is. A gasztoenterologus doki azt mondta, hogy candida verteszt ugyanugy sokmindenkinek pozitiv mint sz etel intolerancia tesztek, es ezeknek gyakran semmi koze nincs a beteg tuneteihez.

En javasolnek neked inkabb egy belflora rendezest, jo minosegu probiotikumokkal olyan adagokban kezdve, mint amit antibiotikum kura kozben szoktak (napi 2-3 szor 1), kb 2-3 hetig. Gyanus hogy a fertozes szetvagta odabent a dolgokat, es emiatt alakultak ki a tunetek...

E melle termeszetesen, ha ez megnyugtat kiprobalhatod a dietat, nekem szemely szerint nem hozott eredmenyt, de sokan dicsertek. Veszteni valod vegulis nincs vele...de ha 1-2 honapon belul nem tapasztalsz legalabb minimalus javulast, akkor szerintem folosleges.

2017. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! :))
2017. aug. 11. 21:04
 3/6 anonim válasza:
100%

Egyet kell értenem az első hozzászólóval. Szintén emésztési problémákkal merült fel a dolog nálam. Én a diétával kezdtem, ami nem hozott semmilyen eredményt (2 hónapig csináltam, de nem változott semmi).

Utána probiotikum kúrát eszközöltem. Az használt.

Ha a diétát nem is csinálod, de megpróbálsz oda figyelni, hogy mit mivel eszel és kipróbálsz egy probiotikumot (én a Béres ajánlom, kipróbálásra a 10db-os csomag kb 1000ft ért nem annyira vészes)

+ ha elkerülöd a lisztes dolgokat. Ez különálló dolog, de nekem pl a sima fehér lisztes dolgoktól jelennek meg efféle mély pattanások, és egyéb problémák.

De ez csak én vagyok, sajnos ahány ember annyi féle probléma és annyi féle szervezet.

Azért remélem valamicskét segítettem.

2017. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem candida túlszaporodás. Node a candida diéta senkinek sem árthat ha megfelelően csinálja.


Szerintem a pajzsmirigy működésednél kezdj el kapirgálni! :)

2017. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,mentek a zöld kezek!! :))
2017. aug. 15. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy jót tenne neked egy normális étrend és egy probiotikumkúra. Mellé szedj Mg-D3-B6 készítményt, és igyál gyógyteákat (kamilla, borsmenta, gyömbér, citromfű váltogatva), ingerlékenység ellen is kiváló.

Nekem a GAPS és a paleo étrend segített. Azóta rájöttem, hogy a búzától jön ki az ekcémám, a tejtől a pattanásaim. A szervezetszintű gyulladás elmúlt, a pajzsmirigyem és a hormonjaim rendbejöttek. Érdemes kipróbálni, akár a Candida diétát, akár a fentieket, végül is mit veszíthetsz? Pár hét alatt kiderül, használ-e.

2017. aug. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!