Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A barátom lehet a pszichológusom?

A barátom lehet a pszichológusom?

Figyelt kérdés
Már régóta ismerek egy pszichológust, jó barátok vagyunk és most szeretnék hozzá járni terápiára. Lehetséges ez vagy túl közeli viszonyban vagyunk?

2017. szept. 17. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehet,hogy így még jobb. Ha elvállal, nincs szerintem akadálya,hogy hozzá járj.
2017. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennétek jó barátok, csak ismerősök, akkor is túl közeli lenne a viszony. A pszichológus etika nagyon szigorúan tiltja a kettős kapcsolatokat, nem vezetne hatékony munkára az, hogy egyszerre két szerepben is jelen vagytok, kétféle kapcsolat van közöttetek. De erről nyugodtan megkérdezheted őt is, el fogja mondani, hogy sajnos nem vállalhat. Ha esetleg azt mondja, hogy szívesen vállal, azzal súlyos etikai vétséget követ el, és nem megbízható szakember, szóval abban az esetben sem érdemes nála lenned. Viszont kikérheted a tanácsát azzal kapcsolatban, hogy milyen szakembert válassz, lehet, hogy a kollégái közül tud valakit ajánlani!
2017. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokták ajánlani...

Keress mást, ha szükséged van pszichológusra.

2017. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szenes43 ***** válasza:
100%

Szerintem sem,mert vagy a barátod és vagy a pszichológusod. A barátod lehet a villanyszerelő de még ő is azt mondja hogy csak nézd míg ő dolgozik és ne szövegelj mert eltereled a figyelmét.

A terapeuta és a kezelésre szoruló személy között olyan viszony ideális hogy a szakember kiválasztja a megfelelő terápiát és bár közösen dolgoznak az irányító a terapeuta marad.

2017. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!