Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi lehet az ok: gyomorfájás,...

Mi lehet az ok: gyomorfájás, székrekedés, éhség érzet, fogyás pedig elég jól eszek?

Figyelt kérdés
Kb.1 éve elég sokat fáj a gyomrom, mindig éhes vagyok, eszek is elég jól. Utána ismét érzékeny a gyomor, meg is rekedtem és közben fogytam kb. 7 kg. Volt e valakinek ilyen jellegű próblémája?
2018. júl. 18. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem, csak azért írok, hogy menj el dokihoz mindenképp. A házi orvos ad beutalót gasztroenterológiára, ott kivizsgálnak.

Okozhat ilyen tüneteket pajzsmirigyprobléma is, első körben szintén a házi orvostól kérj beutalót teljes vérkép plusz TSH-ra.

Aztán majd az eredményekből kiderül, merre tovább.

2018. júl. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 19. 08:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Még tanácsolnék valamit, ha elfogadod.

Ebben benne van az, hogy mivel nálam tavaly derült ki egy autoimmun pajzsmirigyprobléma, így már "minden gyanús", ill. tudom, hogy sokan hosszú évekig kínlódnak, mire végre kiderül.

De tényleg az a helyzet, hogy az AI pm-betegségek egyike a Graves-kór (ami túlműködést okoz) egyik tünete az indokolatlan fogyás; a másiknak, a Hashimoto-nak pedig, ami "hivatalosan" alulműködést okoz, elvileg a hízás. De valójában a Hashi-nak kb. 300 tünete lehet, és vannak túlműködéses időszakai is.

Nekem is ez van sajnos, és a saját tapasztalatom az, hogy kb. egy év alatt híztam bő 10 kilót, normál táplálkozás és mozgás ellenére, és nem akar lemenni egy deka sem. Úgy két hónapja meg már rá sem merek állni a mérlegre. És most jön a lényeg: mindez annak ellenére, hogy NINCS székrekedésem, nem is volt az elmúlt években egyáltalán soha.

Szóval a Hashiba sajnos simán belefér, hogy székrekedés és fogyás egyszerre áll fent. A gyomorfájás szintén lehetséges tünet.


Szóval a tanácsom: mielőbb kérd a laborbeutalót. Ha a TSH-szinten normális, akkor nem fognak továbbküldeni. Pedig önmagában a TSH nem elegendő; van két marker, amik már évekkel hamarabb eltérést mutatnak, ha AI pm-betegség van: az antiTPO és az antiTG. Ezeket méresd meg privátban, akár már a TSH-s vérvétellel egyidejűleg, hogy ne kelljen kétszer szúrni. Nálunk a CentrumLab csinálja ezeket a vizsgálatokat, a kettő összesen 4 ezer forint. Ennyit szerintem megér, hogy biztosat tudjon az ember. És minél előbb, annál jobb, mert annál könnyebben és gyorsabban lehet visszafordítani a gyulladásos folyamatot. (A TB-s dokik szerint nem lehet, csakhogy több ezer ember meg tudja, hogy de. Én is, és laboreredményekkel tudom igazolni.)


Szóval ha megléped ezt, és lesz eredmény, akkor majd írj, ha gond van, segítek. :)

2018. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!