Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akném van kaptam egy gyógyszer...

Akném van kaptam egy gyógyszer de nagyon durva mellékhatásokat olvastam meg éri-e kockáztatnom? 20/F

Figyelt kérdés
Szóval ma voltam bőrgyógyásznál aki a bőrömre aknenormint írd fel mert nagyon pattanásos és azt mondta el van fertőződve de ezt csak október elején kell el kezdenem szedni mivel azt mondta, hogy valószínűleg lesz olyan mellékhatása, hogy fény érzékeny leszek amíg szedem a gyógyszert ki fog száradni a szám és a szemem de mondta, hogy lehet nem is lesznek ezek a mellékhatások csak valószínűleg a fény érzékenység de én most el olvastam a gyógyszer összes mellékhatását és olvastam olyat, hogy öngyilkosági hajlamok, képzelődés, véres hasmenés, hepatitis és még egy csomó mellékhatás ami elég rémisztő szóval eléggé félek tőle de viszont a bőröm tényleg nagyon csúnya de ez meg ér-e annyit, hogy lehet tőle egy komoly betegségem ti beszednétek? Meg a bőrgyógyász is mondta, hogy nem kell tőle félnem rengeteg embernek írta már fel és eddig mindenkinek elmúlt és még nem volt senkinek sem nagyon durva mellékhatása.

2018. aug. 31. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Figyelj ide, az akne még ha fertőződött is, kevésbé veszélyes, mint gyógyszert szedni. Én hanyagolnám a gyógyszert. Max vennék Ebrymicin gélt, nem olcsó, csíp is az alkoholtartalom miatt, de oly gyönyörűn és mellékhatásmentesen rendbe teszi a pofikádat, hogy öröm nézni.
2018. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedtem hasonló A vitamin származékot, semmi bajod nem lesz, max kicsit száraz lesz a bőröd +a szád. Ennyi.

Ès igen, a gyógyszertől fényérzékeny lesz a bőröd, de éppen ezért ősszel vagy télen adják , mert ilyenkor ennek szinte semmilyen jelentősége nincsen.

Tényleg segít , 5 hónapos kúra lett a vége (3-6 hónap javasolt), viszont több éves szenvedést oldott meg, csak azt sajnálom H nem találtam rá előbb egy ilyen hozzáértő bőrgyógyászra.

2018. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tuti nem szedném be, több a mellékhatás felsorolás mint apám 10 gyógyszerénél xD

21/f

2018. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem csak az arcom hanem az egész hátam is pattanásos.
2018. aug. 31. 22:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam csak még a karom is olyan volt pluszban, és mindent tökéletesen rendbe hozott

A pattanások nem jöttek vissza , viszont a bőröm zsírossága miatt gondolkozunk a dokival egy második kúrán, H biztos ne legyen ezzel többet gondom az életben

2es voltam

2018. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is szedtem, igen a szám kiszáradt, használtam ajakbalzsamot, te is nyugodtan vegyél, nem gáz. A szemembe vettem műkönnyet, amúgy egyáltalán nem volt vészes. Egyetem miatt sokat ültem monitor előtt, így kicsit kellemetlen volt. A fényérzékenység meg annyit takar, hogy ha sokat akarsz a szabadban lenni, naptejezed főleg az arcodat, de ezt alapból meg kéne tenni. Nem véletlenül ősszel írják fel, ilyenkor nem szokott gond lenni. 2 éve hagytam abba, azóta gyönyörű a bőröm, a hajam is kevésbé zsírosodik.

A bőrgyógyászod pontosan tudja, hogy nálad nincs más lehetőség. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy csináld végig. Életem legjobb döntése volt.

Mellékesen én ennek egy olcsóbb változatát kaptam, Isotretinoin-Teva néven fut. Érdemes lehet megkérdezni róla a bőrgyógyászodat, mert hosszú távon ezreket takaríthatsz meg rajta. Mivel súlyhoz mérten adják, úgy tippelem neked legalább 14-5 dobozzal kell majd beszedned.

23/L

2018. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mivel én szoftver fejlesztőnek tanulok elég sokat ülök a gép előtt és ettől is lehet baja a bőrömnek?
2018. aug. 31. 23:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem....

Csak a szemszárazság miatt írta, H valszeg szükséged lesz szemcseppre

2018. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem artana ha gyakran eljarnal vervetelre, mert a gyogyszer nagyon kikesziti a majat...
2018. szept. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen azt mondta, hogy 3 hónap múlva szeretne ő is látni meg akkor kér vérvételre is beutalót.
2018. szept. 1. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!