Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta mitől van?

Afta mitől van?

Figyelt kérdés
Kb. Havonta vannak aftáim (hólyagok a szájban) már 1 éve de régebben ritkábban volt. Sok kicsi sűrű de van mikor sok nagy van és a semmitől jön elő. Próbáltam mindent de nem hatott semmi.. Ez ilyen visszatérő betegség? Hogyan kéne megerősíteni az immunrendszerem ez ellen? Nyúljak bele koszos kézzel, hogy sok nagy gyulladt jöjjön elő, és az immunrendszer erősebben lép fel ellene? Mit kellene csinálni ellen? Valami hatasos technika ami elmúlasztja, valami baktérium vagy gyógyszer nincsen rá? Köszönöm a segítségeket!

2016. márc. 3. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne nyúlj a szádba koszos kézzel. Az afta sokszor hámsérülés helyén keletkezik (pl. pirítós, keksz megvágja, elharapod, éles fog karcolja), ha ezeket elkerülöd, lehet, hogy ritkábban jön majd ki. Érdemes lenne B-komplexet is szedni, és minden fogmosás után szájvizet használni. Elvileg a szulfáttartalmú fogkrémek is rontanak rajta, keress olyat, amiben nincs Sodium Laureth Sulfate, vagy Sodium Lauryl Sulfate.
2016. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, plusz még annyi hogy figyelj oda a vitamin és a folyadék bevitelre. Felnőtteknek napi 2l a minimum. A szárazabb nyálkahártya hamarabb sérül.

Ha hegesedéssel gyógyul az aphta akkor belgyógyászati betegségre is gondolni kell.

2016. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el immunológiára. Ez sokszor autoimmun betegségre utal,de lehet vas hiány és glutén allergia. Mindenképpen orvos!
2016. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Voltam már vele orvosnál de csak egy ecsetelőt írt fel, nem vizsgáltatott ki , de mindenképpen elfogok menni a háziorvoshoz! Ha van valami jó gyógyszer vagy kiderül, hogy mitől van, akkor azt le írom ide majd, hogy másoknak is segítsen!
2016. márc. 4. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 20-22 évig voltak aftáim, de mióta B-vitamint szedek és szájvizet használok, nem jött elő. A genetika biztosan benne van, mert nálunk a családban mindenkinek volt, többet az orvosok sem tudtak mondani.
2016. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
22 évig? :O Vitaminokat én is szedek mostanában. Valamelyik nap majdnem előjött , de öblögettem ezzel a Corsodyl szájvízzel és 2 nap alatt elmúlt.
2016. márc. 6. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:
A 22 évet úgy értettem, hogy azalatt rendszeresen kiújult, viszont kb. 2 éve egyáltalán nem. Nekem a Listerine vált be, de bármelyik szájvíz jó, amelyiket hatékonynak érzed.
2016. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, értem! :) Én a fogkrémet is lecseréltem paradontaxra.
2016. márc. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!