Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A béltisztításnak valóban van...

A béltisztításnak valóban van valóságalapja?

Figyelt kérdés
Azt írják, hogy a bél falára rárakodik és megkeményedik a széklet. Orvos szájából hallottam, hogy ilyen nincs, mert a bélfal folyamatosan mozog, így nem rakodhat rá semmi, és, hogy a bélmosással csak veszélyeztetik magukat. Most akkor mi az igazság?

2018. okt. 1. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is orvos mondta, hogy baromság az egész bélfalra rakódós dolog.
2018. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Az orvosnak van igaza, ha valóban kemény széklet lenne végig a bélfalon, akkor nem tudna felszívódni semmi. Étkezz megfelelően, vigyél be rostot, s akkor rendben lesznek a beleid.
2018. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értem a világot... Hogy lehet ismert oldalakon tömegével feltűntetni ilyen cikkeket? Méregtelenítés meg bélmosás? Pénzért mindent...
2018. okt. 1. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos kimondtad a kulcsszót. Pénzért mindent. Fura egy világban élünk, az ember soha sem tudhatja kiben bízhat :(
2018. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha majd bélgörcsöktől a padlót kaparjátok, És az orvosok nem találnak semmit ami ezt okozhatná, no akkor mondjátok hogy a bélfalra nem rakódhat semmi!

De valóban, az efféle tisztítókúrák valóban a pénzért léteznek! Ha az oxigént is beleírjuk a képletbe, akkor válik világossá!

2018. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha az oxigént is beleírjuk a képletbe, akkor válik világossá!"


Kedves 5-ös! Ezt hogyan kell érteni?

2018. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy lehet érteni, hogy az oxigénnel senki nem számol, mert az ingyen van. Mindenki csak a vegyi agyagokat erőlteti. Pedig, ha az oxigén megfelelő mennyiségben van jelen az ételben akkor az emésztés tökéletes. De ha tartósítószerekkel kivonjuk az ételeinkből az az étel csak gázasodik a belekben. A fejlődő és felszívódó biogáz rontja a vér oxigénfelvevő képességét ami alapból rossz közérzetet eredményez.

A salakanyagok termelődésében nagy szerepe van az oxigénnek. Ha oxigénszegényen táplálkozunk olyan anyagok keletkeznek emésztés során, amik bántják belülről a beleket. Jó lehet ez legtöbb embernek nem csinál problémát, de a belőle adódó betegségek már ismertek.

2018. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy milyen egészségügyi/biológiai végzettséged van?
2018. okt. 4. 13:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvosnak igaza van, de ez csak arra vonatkozik akinek jó a bélműködése, és teljesen egészséges. Nekem orvos mondta pár éve amikor egy műtét után 3 évvel később bél összenövésem lett, és enyhe szűkület a vastagbelemnél, akkor nem volt megfelelő a bélmozgásom ami végett voltak székletürítési problémáim, és persze rá ment az emésztésemre is, meg a fájdalmakról, görcsökről nem is beszélek.


Akkor voltam kivizsgáltatni magamat és mondták hogy műteni kell mert nagy a gond.

A lényeg hogy műtét előtt mondta az orvosom hogy az egészséges bélrendszerbe nem ragad bélfalra széklet, viszont az én esetemben már gond van és odaragadt mert a bélmozgásom azon a ponton ahol szűkület van, meg persze az összenövés ami végett ez kialakult ott a bélmozgás sem tökéletes, vagy is teljesen megszűnt és ezáltal történt ez a dolog.

Akkor mondta hogy a beöntést csak akkor adják ha ténylegesen nem jön ki hashajtással, pontosabban ricinus olaj kúra segítségével, akkor rá kell segíteni a beöntéssel, ami jó dolog mert az tényleg kipucol, viszont a jó indulatú baktériumokat is kiszedi amit pótolni kell. Hashajtásnál is ez következik de ott valami marad bennem, de java részét ki kell üríteni hogy műtétnél ne legyenek különféle problémák.


Röviden akinek egészségesen működik a bélrendszere annak ilyen problémája nem lehet hogy feltapad a bélsár a bélfalakra. Ha mégis feltapad akkor gond van a bélrendszerrel, amit orvossal kezeltetni kell.

2018. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!