Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit lehetne adni Hiperaktív...

Tomszi 21 kérdése:

Mit lehetne adni Hiperaktív gyermeknek? A többi lent.

Figyelt kérdés
A kis öcsém 7 éves és Hiperaktív néha még düh kitörései is vannak nagyon sokat mozog, kézilabdázik, de nem vezeti le az összes energiáját. Pszichiátriai gyógyszereket nem akarunk neki adni. Milyen gyógyteák vagy valami gyógyhatású készítmények vannak erre ami tényleg hasznos is.
2018. dec. 22. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez most a te diagnosztikád?

Attól, hogy egy gyerek túl aktív vagy rosszul lett nevelve még nem biztos, hogy hiperaktív.

Ha az akkor viszont nem rossz a gyógyszer neki.

Egyébként dühkitörés és túl aktív gyerekeket ismerek nagyon nagyon sokat(szinte az összes gyerek ilyen)

2018. dec. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Pszichiáter csak Ápoló :) és nem állítom fel diagnózist csak aszt írtam amit az iskola pszichológus mondott. De ez nála már kb 3 éve kezdődött amikor az apja lelépet. De nem akarom, hogy gyógyszereket kelljen szednije mert ha elviszi anyum dokihoz tuti ír fel neki valamint és én tapasztalatból tudom milyen gyógyerszedőnek lenni. Nem akarom látni, hogy a 7 éves öcsém gyógyszereken éljen, ezért írtam
2018. dec. 22. 07:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Neten keress rá, funkcionális orvoslással többet lehet elérni, mint a hagyományossal. Persze az utóbbi általában tagadja, hogy bármit is lehetne...

Egyszer olvastam a témában egy cikket, két dologra emlékszem belőle: gluténmentes diéta - ez elég nehéz, mivel az egész családot érintheti, mert vagy átálltok erre mindannyian, vagy külön kell főzni és vásárolni az öcsédnek. Utóbbi esetben még az is nehezíti a dolgot, hogy ő megértse, hogy nem eheti ugyanazt, amit ti.

A másik a táplálékkiegészítők, amiket rendszeresen (naponta) kellene szednie - B- és D-vitamint biztosan, és talán magnézium és halolaj volt még ajánlott.

Pár hét alatt már javulhat a helyzet, néhány hónap alatt pedig jelentősen. (De az is lehet, hogy nem válik be, legalábbis hallottam olyan gyerekről, akinek hiába próbálták. Persze nem tudhatom, hogy tényleg komolyan próbálkoztak-e, vagy csak könnyebb mondani, hogy semmi nem jó, mint megvalósítani.)


Amiről még nagyon jókat hallottam, az a neurofeedback terápia. Nagyon drága, de ha eredményes, akkor megéri rászánni a pénzt - az első 4-5 alkalom után már látszik, hogy van-e javulás, és ha van, akkor érdemes folytatni.

Talán még mozgásterápia is van, 7 éves korban az is nagyon hatékony lehet még.

2018. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyalókát!
2018. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cro-minyon válasza:
Minél több szeretetet, mert jellemzően annak hiányával függ össze a betegség.
2019. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!