Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Forduljunk orvoshoz, szedjen...

Forduljunk orvoshoz, szedjen gyógyszereket? 3,5 éves kisfiamat már a bölcsődében is problémás gyermeknek mondták, ami az óvodában még inkább erősödött. Azt mondják hiperaktív, vigyem szakemberhez, ha kell kapjon gyógyszereket.

Figyelt kérdés

De sajnos valószínű, hogy a gyerkőc csak a családi problémák miatt lett nehezebben kezelhető, bár a tünetek egyeznek.

Kiskorában elváltunk a papájával, sok volt a gond, a stressz és a feszültség, teljesen egyedül maradtam vele. Anyagi nehézségek, munkahelyi gondok, sehol senki aki segíthetne, keveset tudtam foglalkozni vele, rengeteget idegeskedtem, feszült voltam és türelmetlen :( Apukája sem megfelelően foglalkozott vele, ritkán találkoztak, sokszor sokan vigyáztak rá, mikor ki. Lehet ennek a hatása a mostani viselkedése? Visszafordítható vagy "menthetetlen" és örökre tönkretettük egy szem fiúnkat ? :(


2012. aug. 23. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van ingyenesen hívható gyerekpszichológus, meséld el neki és segíteni fog hogyan tovább.
2012. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megtennéd, hogy leírod, hogy hogyan viselkedik? a jót is, a rosszat is. És az oviban hogy viselkedik? miket csinál?
2012. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a gyógyszerek az egyetlen megoldás.

Részletesen leírtad az okokat, körülményeket. Én a helyedben elvinném a kisgyereket gyerekpszichológushoz megnézetni. Most már rendeződött az életetek?

2012. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vidd el a nevelési tanácsadóba, ingyen van, ott vannak szakemberek akik megállapítják hogy rossz-e a gyerek, túl eleven, vagy hiperaktív!

Először nem gyógyszerrel fogják tömni, hanem beszélgetések, esetleg tornával próbálkoznak majd, neked is adnak tanácsokat, hogy lehet kezelhetőbbé tenni a gyereket!

Ne ijedj meg!

Én is megkaptam a bölcsiben hogy vigyem el valahová a lányom, mert ilyen gyereket még nem láttak, elvittem a nevelési tanácsadóba, semmi baja, paszihológus megnézte, a gondozónőknek nem bírnak vele, és nincs hozzá türelmük!

Nálunk nem akarta a gyerek elfogadni a szabályokat!

2012. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, voltunk pszichológusnál a kicsivel, de azt mondták, még nagyon fiatal, kialakulóban van a személyisége, meg körülötte is változik minden, ezért még nem sokat tehetnek érte. sajnos nem sokat javult a helyzet, továbbra is sok probléma és a feszültség.

Viselkedése. röviden: kezelhetetlen. Nem fogad szót, nem hallgat senkire, nem csinálja amit kérünk tőle. Szófogadatlan, szeleburdi. iszonyúan aktív, folyton nyüzsögne,egy percre nem marad meg. Alig lehet lekötni a figyelmét, ha csak ő bele nem merül valami játékba de ez ritka. Hisztis, akaratos és sokszor erőszakos ha nem úgy vannak a dolgok ahogyan ő azt elképzelte. Állandóan rajtam lóg, de mégsem lehet vele rendesen játszani, mert bár folyamatosan igényli a figyelmem nem jó neki semmi sem. nekem meg nem sok türelmem van hozzá sajnos.

2012. szept. 2. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!