Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért jó a kecsketej?

Miért jó a kecsketej?

Figyelt kérdés
Erős csontritkulásom van, viszont gyógyszer helyett inkább természetes módszerekkel, alternatívákkal szeretném valamelyest javítani ezen a helyzeten. Javasoltak már mákot, fahéjat, magvakat, és most hallottam hogy a kecsketej is nagyon jó a csontritkulásra. Neten rákerestem, de különösebben nem említik ezt meg. Mi a véleményetek, van-e benne igazság? Ha igen, akkor mennyit kell naponta innom belőle hogy legyen hatása, hogy legalább álljon meg a ritkulásom. Köszönöm ha válaszolsz.. :)

2019. máj. 14. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ma az emberek már bolti tejen nőnek fel és élnek. Akinek a háztájiban voltkecskéje és azon nevelte a gyerekeit, nos azok a gyerekek felnőttként sokkal egészségesebbek lettek, jobban tűrik a hideget, meleget, bármilyen munkát képesek elvégezni minden időben. Gyerekkoromban azok a cigánygyerekek akiket kecsketejen neveltek, cipő nélkül, egy szál semmiben csúszkáltak a jégen, nem fáztak fel. A nyári melegben sem izzadtak annyit mint mi. Persze ezt a tudományos emberek a genetikára fogták, de tény, hogy a kecske fő eledele a parlagfű, amit az újkor embere már méregnek kiáltott ki.

Mikor gyermekeim megszülettek, én is beszereztem egy kecskét két gidával, és amíg tudtam, fejtem, és a tej minden cseppjét felhasználtuk. A kecsketejből 15 deka túró is kijön literenként, míg a tehéntejből csak hét, hét és fél deka. A nagyüzemi tejből meg nem is lehet túrót csinálni. Ez egyértelmű bizonyíték, hogy a kecsketej az egészséget ad azoknak az embereknek, akik csecsemő koruk óta fogyasztják.

De egy már kialakult betegséget nem hiszem, hogy hatásosan gyógyítana!

2019. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A kecske tudtommal imádja a gyógyfüveket, ezért tulajdonítanak a tejének gyógyhatást. 12 évesen strummám volt, műteni akartak az orvosok, annyira fulladtam. Egy idős tanár néni javasolta, hogy igyak kecske tejet. Teljesen elmúlt, azóta se újult ki de az ára miatt nem iszom folyamatosan, csak kúraszerűen. Csontritkulásban nincs tapasztalatom de szerintem érdemes kipróbálni!
2019. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Végül is ma ittam 2 dl forralt kecsketejet, és rettentő hasmenésem, gyomorégésem lett tőle. Úgy hogy a maradékot ki is öntöttem, és próbálkozom majd mással. Én is csak hallottam hogy hatásos, de orvosilag ezt nem igazolják sehol. Zsírerőssége talán 3.8 % is van, és viszont a 2.5 %-os tehéntejet sem tudom meginni. Kiskorunkban tényleg sokat ittunk, és felváltva, mert volt tehenünk is. Még egyszer köszönöm!
2019. máj. 15. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy a mákban több a kálcium mint a tejtermékekben. Nem tudom, hogy ez csontritkulás esetében segít-e, de gondoltam kiírom, hátha.
2019. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!