Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Igaz, hogy ha olyan kecskének...

Igaz, hogy ha olyan kecskének a tejét iszod amely parlagfüvet evvett akkor elmúlik a kutyaszőr allergiád?

Figyelt kérdés
Ha igaz hol lehet ilyet kapni???!!

2012. dec. 10. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez sokkal inkább városi legenda.

Az allergiáknak megvan az okuk, az immunrendszerünket egy túlérzékeny állapotba hozzuk a mindennapi glutén fogyasztással, bélfalat károsító anyagokkal, vegyszerekkel.


Ha a táplálkozáson változtatunk, lehetőség van az allergiák okát is megszüntetni. De egy állat teje erre aligha alkalmas :)

2012. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A kecsketej nagyon hatásos a parlagfű allergia ellen. A kecske az egyetlen állat, ami lelegeli a parlagfüvet, és a szervezete ellenanyagot termel - ezért.


Hogy kutyaszőr allergia ellen jó-e, azt nem hinném, bár az immunrendszert erősíti.

Vidéki piacokon 4-600 Ft/l áron lehet venni.

2012. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem és nem is hangzik valami logikusan.

Amúgy nálam, igaz tehéntej íze van,(sincs, mert azt nem látott) de legalább ötezeröccá.

2012. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az előző válasz a legszarabb amit élletembe kaptam egy hülyeség
2012. dec. 11. 16:38
 5/20 anonim ***** válasza:

A kecske tej erősiti a szervezet védekező képességét és bizonyos betegségek javulását segiti elő igy.


Tehát függetlenül attól mit legel a kecske, maga a kecske szervezte igy a teje is erős-- ezért volt jó régen a TBC betegség esetén is erősitette a beteg szervezetet.


Sajnos a külső világra való allergia vagy túlérzékenység-- idegrendszeri eredetű- a szervezet igy tanult meg valamilyen okból kifolyólag minden "külső támadóval szemben" reagálni--


A kecske tej növeli a szervezet önvédekezését-- de nem biztos hogy a piacon a kofa valóban azt fog adni-- jobb lenne ha van közelben tanyasi kecskét tartó gazdát ismerni.


De megtanulhatod apránként önmagadat erősíteni a külső világgal szemben.


keress rá erre a blogban levő fejezet cimre- ha csak a fejezet cimet beírod (csak egyenként) a többit is megtalálod.

36. f. Ételünk = életünk elixírével...


31.f. A testérzésünk kifejlesztése.

30.f. További gyógy-praktikák masszással, energiánkkal

29. f. Érezni belső valónkat, lelkünk energiáit.

2012. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Van benne racio! De nem a kutyaszor allergiad mulik el hanem a szenanathad a parlagfuvel szemben! Ilyen kecsket videken kis falukban ahol a kecsket kihatjak egesz napra a retre!
2012. dec. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Jól van.. szóval mese.

Egy másik állat teje NEM hat különösebben jól ránk. A tehén teje kifejezetten káros, valószínűleg a kecske tejét sem jó ötlet elfogyasztani. A benne lévő fehérjék, hormonok a kecske gida szervezetéhez vannak optimalizálva, nem egy felnőtt (vagy gyermek) emberéhez.

2012. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ne írj 7/ olyat amihez nem értesz,- a tej és annak termékei fontos az emberi szervezetnek.


A kecske tej pedig erősíti az emberi immunrendszert is, a szervezet önvédekezési képességét, mert olyan anyagokat tartalmaz amely fogyasztásakor átmegy az emberi szervezetbe is. A kecske az az állat amelynek a szervezete ellenáll minden kórokozónak. TBC-t megkapó szarvasmarha létezik, a teje is TBC-s,- de még TBC vel fertőzött kecskét még nem találtak.

2012. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Én is 30%-ban adok hasznos válaszokat, de ezt meg tudom indokolni azzal, hogy nem értek egyet azzal az orvoslással, dietetikával ami beteg embereket betegen tart, állandóan túltelített kórházakat eredményez, nem értek egyet a nevetséges sportelméletekkel, tehát úgymond a többséggel ellenkezem. Ez magyarázza az alacsony 'százalékomat'.


Viszont amikor másoké alacsony, én is kételkedni kezdek. Vagy olyat tud, amit más nem ért meg (reméljük így van) vagy lehet hogy butaságokat ír.


Én igen komoly emberek munkáiból tanultam a tejről, az évezredes kínai táplálkozástudomány csak az egyik, azonban a recens nyugati táplálkozástudomány állása a (tehén) tejről leginkább az, hogy nem való emberi fogyasztásra.


Minden bizonnyal a kecsketej összetétele más mint a tehéntejé, természetesen lehet, hogy nem károsítja a testünket, de ettől még egy másik állat teje, a gida növekedését szolgálja, abszolút fölösleges kísérletezni, kockáztatni vele!


Hogy a kecskéknek milyen betegségeik vannak, nem ismerem de egészen biztos, hogy más emlősökhöz hasonlóan számos betegségük lehet. A kecske tejét mint 'immunerősítő' funcionális élelmiszert felejtsük el, a szervezetünk védekező képességét erősíthetjük kellő vitamin bevitellel (pl. c és d vitaminokkal) gabonák és (marha)tejtermékek fogyasztásának elhagyásával. Ezek nem légből kapott vagy újszerű elméletek, hanem sokat vizsgált és bizonyított vitaminok (c-d-vitamin) illetve sokat vizsgált és káros táplálékok (gabonák, tehén tej).


Ilyen módon bizony számos allergia, kiütés, túlérzékenység kezelhető.

2012. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

keleti táplálkozóm-- először is soha nem érdekelt az mit mutat a százalék a jobb alsó sarokban-téged se érdekeljen!


Másodszor én mint intenzív ápoló tanultam a nyugati orvoslást és használtam a gyakorlatban.

De mivel különleges képességekkel is születtem, vagy váltam még kisgyermekként-- tehát részben félelmem miatt kíváncsiságból lettem egészségügyis" de tanultam és olvastam minden létező orvoslást-- szintén kíváncsiságból.- a legjobbnak a keletiek közül a kínait tartom. De azért abban is vannak irreális dolgok amit a népüknek nagy fokú ínsége okozott-- lásd mindent megesznek csak rágni, nyelni lehessen-- még a Jangce sárga iszapját is csak egyetlen-egyszer, tele legyen az a üres, korgó gyomor.


Az viszont biztos, hogy a férfiaknak több húsra van szükségük, mint tejre-- a tej női hormonhoz hasonló anyagot is tartalmaz a hús viszont több potenciált és erősebb, gyorsabb ivarsejteket hoz létre a megtermékenyítéshez.


A fejlődés korszakában viszont tejre, sajtra, túróra szükség van a fehérje és a Kálcium miatt- és persze minden kornak megfelelően napi hús adagra a zöldségek mellett.

2012. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!