Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyanús anyajegy?

Gyanús anyajegy?

Figyelt kérdés

Van egy számomra gyanús anyajegyem.És kértem is bőrgyógyászatra időpontot augusztusra kaptam csak.Eléggé aggódós típus vagyok sajnos.Lenne értelme addig háziorvosnak megmutatni?(illetve csak annak tudom,aki helyettesíti).Eddig,volt olyan az SZTK-ban,hogy 1-2 anyajegyet megnéznek,de sajnos már nincs rá kapacitás.

Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Igazából,csak egy kis megnyugtatás kellene a háziorvostól,hogy nincs akkora gond,persze tudom,hogy 100%-ot csak a bőrgyógyász tud mondani.


Válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2019. júl. 23. 19:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Ezzel felesleges háziorvoshoz menni. Egyrészt ő nem kompetens ebben, ha meg valami neki gyanús, akkor úgyis bőrgyógyászatra küld. Másrészt a bőrgyógyásznak van dermatoszkópja is, amivel megnézi.

Voltam kétszer is ilyen helyzetben, de én nem várok ilyenkor heteket meg hónapokat, elmentem magánba anyajegy szűrésre, ennyit megér, hogy ne parázzak annyi ideig.

Háziorvos nem fog neked ilyeneket mondani, hogy ne aggódj vagy valami.

2019. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Megmutathatod, de úgyse fogod neki elhinni, ha azt mondja, hogy normális. A rákos anyajegy kifejezetten csúnya: sötét, szabálytalan. Nem lesz semmi bajod az augusztusi vizsgálatig. Utána se.
2019. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Az a helyzet,hogy így is rengeteget költök magánorvosra(Endokrinológus+vérvétel),hogy egyszerűen nem fér bele.Mivel egyetemre járok így most,csak a nyári munkából lesz bevételem,de azt is csak augusztus 9 után küldik és rá 5 napra van időpont az SZTK-ba.
2019. júl. 23. 19:18
 4/41 anonim ***** válasza:
Az nincs olyan messze, addig nem lesz semmi bajod.
2019. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem gyanús lett egy anyajegy, akkor kerestem egy sebészt és leszedettem. A műtőasztalon azt mondta, hogy nem lesz vele gond, mert sok ilyet szedett már le... A semmi gond olyan melanoma volt, hogy csak azért nem döglöttem bele, mert nem mélységben próbált terjedni, hanem felületen, tehát nem jutott se a véráramba, se a nyirokba!!! Felesleges bárki mást keresni, mint bőrgyógyászt!!
2019. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
Én kifejezetten aggodom a melanoma miatt, ezért jópár éve a Melanomamobilhoz járok szűrésre. Az a lényeg, hogy ott nagyított fotókat csinálnak, amit évről évre egyesevel összehasonlítanak, ígynagyon hamar észrevehető, ha valamelyik változik. Olvass utána, a Melanomamobil oldalon a "Megmentett életek" menüpont nagyon elgondolkodtató. Persze jó a sima bőrgyogyászati szűrés, de szerintem ez a legjobb.
2019. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.Ez az anyajegy,ami gyanús szabályosan néz ki,nem nőtt.Csak van benne 2 fekete pötty igazából olyan helyen nő,ahol szőr van így gondoltam,hogy esetleg az olyan mintha magába menne vissza.Jobban nehéz megfogalmazni.
2019. júl. 23. 19:25
 8/41 anonim ***** válasza:
50%

Szia! A te esetedben nem hiszem, hogy ez rákos elváltozás, azonban ha bármi gyanúját észleles bőrgyógyászati daganatnak, akkor azonnal maszek.


Ismerősnél durva fekete anyajegy volt, jelezte az SZTK-ban és kapott 3 hónapra időpontot. Ahogy meglatta a bőrgyógyász azonnal megműtötték a legközelebbi klinikán, ahol azt mondták éppen időben van. Ennek ellenére pár évre rá mell áttét, most pedig tüdő áttét.


Szóval isten látja lelkem én senkit sem akarok megijeszteni, de ha ő azonnal kap időpontot vagy maszekban megy, akkor semmi baj sem lenne.


Annyit megtehetsz, hogy az időpontosokat felhívod és megmondod, hogy az időpont sürgős, mert gyanús anyajegyet észleltél. Így ha valaki lemondja, akkor betehetnek a helyére vagy eleve besorolnak előre.



Undorító ez a rendszer Magyarországon.

2019. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Az a helyzet,hogy nem tudok kitől kérni magánorvosra pénzt.Tavaly is így nézett ki azóta nem nőtt,de nekem elég furcsa.Sajnos minden utat körbejártam,miként tudnék bejutni előbb.Most ismét jeleztem,ha van lemondás vegyenek előre.De amúgy már sok magánrendelésnél is 2-3 hetet várni kell.Magán endokrinológusnál pl 2-3 hónap.
2019. júl. 23. 19:46
 10/41 A kérdező kommentje:
És még annyi kiegészítés,hogy van egy hasonló a karomon csak ott nem annyira sötét,de ott a szőr is más.
2019. júl. 23. 19:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!