Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami súlyos probléma lehet?

Valami súlyos probléma lehet?

Figyelt kérdés

Üdv!

Hónapok óta folyamatosan más tüneteket produkálok, az előzők mindig megszüntek, ahogy jöttek az újak. Holnap megyek pszichiáterhez, szorongó hipochonder vagyok, hetente több pánikrohamom is van.


Ami úrrá lett rajtam, kb 2 hete az a változó intnezitású bizonytalanság érzés, meginogás érzés. Van, hogy jobb, van, hogy ijesztő, akár órákig. Illetve mióta olvastam a sclerosis multiplexről, azóta úgy érzem, mintha az egész jobb felem (arcom, kezem, lábam) el lenne enyhén nehezülve, furcsa melegség érzést érzek, főleg ha egyhelyben ülök. Próbáltam edzésen, de nem fárad el előbb a jobb felem, sőt, tovább bírja így is, mint a bal, de mégis úgy érzem, mintha "ki lennének" fáradva a jobboldali izmaim. Van amikor szinte nem is érzem ezt a nap folyamán, vagy csak minimálisan (pl amikor pánikrohamom volt).

Nagyon rettegek, hogy valami agyi probléma, vagy stroke szerű dolog, nagyjából 5 napja van ez, első nap sokkal rosszabb volt. Hol a jobb vállamat éreztem, hogy "fáj a fáradtságtól", hol a jobb bicepszemet, néha a combomnál érzek melegséget, néha az arcomnál, mindig jobb oldalt.

Nem zsibbad és végülis nem is gyengébb ez az oldalam, továbbra is erősebb (jobb kezes vagyok), mégis ezeket érzem.

Szerintetek lehet, hogy a hipochondriám annyira erőssé vált az elmúlt hónapok alatt, hogy ilyet generál?

25 éves vagyok, sportos, nem dohányzom, ritkán iszom alkoholt.



2019. júl. 24. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésben benne van a válasz: " szorongó hipochonder vagyok, hetente több pánikrohamom is van."
2019. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, képes tüneteket produkálni.
2019. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha józanul próbálok belegondolni:

-tökéletes vérnyomásom van

-sportos testalkatom

-tökéletes vérképem volt 2 hónapja

- pulmonologia, hasi uh sem mutatott eltérést a panaszaim ellenére (majd ezek napokon belül meg is szűntek).

- fiatal vagyok.

- viszonylag egészségesen, változatosan étkezem


De mégis folyton attól félek, hogy amit érzek, azok valami súlyos betegség tünetei, le fogok bénulni, elsorvadnak az izmaim, valami komoly előjel, amivel rég rohannom kellene a dokihoz.

2x voltam ügyeleten pánikroham kapcsán, mondták, hogy nem erre vannak berendezkedve, nincs légszomjam, csak úgy érzem, stb... :/

2019. júl. 24. 23:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nincs semmi bajod. Sajnos én is átmenetem a pánikon. A pszichológus sokat fog segíteni. Addig ne add fel, amíg egy jó szakember ki nem kezel. Kitartást!
2019. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!