Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekő mütét helyett, el lehet...

Epekő mütét helyett, el lehet valahogy távolìtani az epeköveket?

Figyelt kérdés
Hasi ultrahang után pár kis epekövet találtak,a gasztroenterologus epekő műtétet is javasol a refluxomra,mert epekövek is okozhatják a refluxos panaszaim.

2019. júl. 25. 19:57
1 2 3 4
 11/33 Ypszilon1980 ***** válasza:
80%

És a kövek mégis a májadból hogyan távoztak volna? Epekő nem fog eltűnni magától, se kijönni.

Szerintem vállald be nyugodtan a műtétet, mert ha begyullad és a hasnyálmirigyre ráhúzódik, hát akkor mentő visz el.

2019. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Ok,irok egy példát magyar egészségügy 2019:rejtett kancsalság kezelése: jellemzően fel sem ismerik,nem törödnek vel,ha mégis 6 honapos várakozás után,akkor MÜTÉT kockázatokkal,néha még most is elcseszik. Myuvat Europa rejtett kancsalság kezelése: nincs műtét,hanem eredményes látásterápia...műtét nélküli eredményesebb gyógyulás
2019. júl. 27. 12:04
 13/33 A kérdező kommentje:
Sérüllések kezelésére is van némi rálátásom,osztrak magyar egészségügy,fényévek a különbségek...a magyar azonnal műt mindent amit lehet,az osztrák nem.
2019. júl. 27. 12:07
 14/33 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy a rejtett kancsalság kezelésében a lemaradás az azonnal mindent kockázatokkal műtő magyaroknál 10-20 év,a legfejlettebb nyugati részekhez képest,ott mar a prizmás szemüveget sem használják.
2019. júl. 27. 12:10
 15/33 A kérdező kommentje:
Lehet nalam vegul mutet lesz,de sokszor van mas megoldás
2019. júl. 27. 12:13
 16/33 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én értelmeztem félre, de epekő műtétről kérdeztél.
2019. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a rejtett kancsalságnak az epekőhöz...
2019. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem,hogy a műtéten kívül vannak-e egyéb alternatívák,akinek van bevált tippje,ötlete,írja.
2019. júl. 27. 17:42
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

Provokatív orvosellenes kérdés. Nem a kérdés a lényeg hanem, hogy az orvosokat szidhassa.


Egyébként a köves epehólyagot el kell távolítani, mert az epekő nem zúzható, ha kicsi életveszélyes komplikációkat tud okozni pl. hasnyálmirigy gyulladást, vagy epeúti gyulladást vérmérgezéssel, ha nagy akkor pedig folyamatosan irritálja az epehólyag falát ami így előbb-utóbb el tud rákosodni.

A műtét szövődménymentes esetben három 1-2 centis pici vágásból áll és 10 perctől 40 pervig tart kb. A gyógyulás maximum 1 hét.

2019. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
De azért napokig bent kell feküdni a műtétre,amellett,hogy ilyen gyorsan megvan.A kérdés nem provokatív,hanem eddigi tapasztalataim tartalmazza.Ha az ember több hónap várakozás után végre szakorvoshoz jut, akkor vagy nem tudja az orvos,vagy azonnal műtétet mond,aminél lehet.Az tény,hogy az orvos,csak az elmaradott rendszer része,nem csak ő a felelős az egészségügyért,amelyben Nyugat Európához képest akár 10 évvel is alacsonyabb a várható élettartam.
2019. júl. 30. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!