Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekő mütét helyett, el lehet...

Epekő mütét helyett, el lehet valahogy távolìtani az epeköveket?

Figyelt kérdés
Hasi ultrahang után pár kis epekövet találtak,a gasztroenterologus epekő műtétet is javasol a refluxomra,mert epekövek is okozhatják a refluxos panaszaim.

2019. júl. 25. 19:57
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Y1980 valóban epekő mütétről kérdeztem,de elsősorban az érdekel,milyen egyéb alternatív lehetőségek vannak.A rejtett kancsalság arra jó példa,hogy sokszor vannak más lehetőségek is,ezért irtam.
2019. júl. 30. 10:46
 22/33 anonim ***** válasza:
86%
Epehólyagot Európában mindenhol pontosan ugyanúgy operálnak és mindenhol javasolják a tünetmentes állapotban történő műtétet. A magyar orvosok is európai protokollok alapján dolgoznak, ami leírja mikor kell operálni. Egyébként kórházban egy ilyen műtéttel kettő-maximum három napot kell feküdni.
2019. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
Ma voltam pont egy köves epehólyag műtéten, 7 éve ismert az epekövesség, a beteg nem óhajtott műtétet a tüneteket okozó kövei tudatában sem. Szeptikus lett, műtőben hozzáért a sebész az eszközzel és konkrétan mállott szét az epehólyag fala. Fel kellett tárni, sokkal nagyobb szenvedés vár a betegre így, mint hogyha időben meg lett volna operálva laparoszkóposan.
2019. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
10%

"Epehólyagot Európában mindenhol pontosan ugyanúgy operálnak és mindenhol javasolják a tünetmentes állapotban történő műtétet. "


Érdekes, Németországban eszébe sem jut egyetlen orvosnak sem tünetmentes epehólyagot eltávolítani, márcsak azért sem, mert ezt csonkításnak minösítik és akár az engedélyét is elveszítheti egy orvos, aki ilyet tesz!

2019. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Nekem nem tünetmentes,ez okozhatja a refluxomat,nagyon rosszul alszom emiatt,a sokadik magyar gasztroenterológusnál végre ez is kiderült.De műteni nem szeretném,pláne a magyar egészségügyben!
2019. aug. 1. 21:36
 26/33 anonim ***** válasza:
80%
24-es, szimplán úgy hazugság, ahogy van.
2019. aug. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
75%
Megint egy csodajós, aki pontosan tudja, mi van Németországban, és nem hiszi el, amit az itt élök tudnak!
2019. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
"Ma voltam pont egy köves epehólyag műtéten, 7 éve ismert az epekövesség, a beteg nem óhajtott műtétet a tüneteket okozó kövei tudatában sem. " En majd hajlando leszek mutetre,ha a tuneteim nem javulnak,es a hasi UH tovabbra is epekoveket mutat.Jelenleg figyelem,hogy a tuneteimnel lesz-e javulás(eddig messze a krseruso a leghatekonyabb,a Rowanchol,Legalon vagy gyermekláncfű,máriatovis tea,vagy almaecet-olivaolaj-citromlé kevesbe hatekony.Van nemi javulas,de amiota a keseruso is bekerult a jatekba,amit gondolhattam volna,hiszen az Iberogastnal is a keseru tatarviragot ereztem hatekonynak.Csak hat a keseruso ize...lenyeg,hogy a mutetnel azert jobb.Most jon a fekete retek leve illetve Cholagol.
2019. aug. 3. 14:27
 29/33 A kérdező kommentje:
Mélyebben,könyebben lélegzem,kevésbé van az állando hasi nyomás,hasi égés,tegnap a szeklettel kijott 1 kő,de még érzem.
2019. aug. 3. 14:52
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez a te dolgod. Csak nehogy szövődmény legyen a vége. Epekő ileustól kezdve lehet egy pár
2019. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!