Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet az, hogy néha, ha...

Mitől lehet az, hogy néha, ha alkoholt iazok, elkezd fájni a mellkasom? A melleim közötto rész, kb ha jól lokalizálom a gyomorszáj környéke.

Figyelt kérdés
Ha miután elkezd fájni, eszek valami normális kaját, elmúlik, valamint ha ivás előtt elég olyat eszek, ami azt hiszem "fel tudja szívni az alkoholt", akkor nem kezd el fájni. Valaki tapasztalt már ilyet? Fiatal koromban sokszor fájta mellkasom szúrás szerűen pl sportolás közben, akkor ahova lehetett elmentünk kivizsgálásra, de nem találrak semmit. Ez abbamaradt egy darabig, de most pár éve ezt tapasztalom alkohol ivásánál, amit írtam. Apám Gilbert-kóros, de magamon semmi sárgaságot nem tapasztaltam még, plusz úgy tudom, hogy ez férfi betegség. Mit csináljak? Hova menjek orvoshoz? Valaki van ugyanígy?
2019. aug. 8. 03:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig csak akkor van, amikor megiszod és viszonylag hirtelen, akkor logikusan az alkohol maró hatása van. Az alkohol egy viszonylag jó oldószer, amikor megiszod nem vált dimenziót, hanem a nyelőcsöveden keresztül a gyomrodba folydogál és végigmarja a vele érintkező nyálkahártyát. Ezért is van, hogy a krónikus alkoholbetegeknél a máj mérgezésén kívül a hasnyálmirigy folyamatos, egyre erősebb gyulladása tapasztalható. Ennek az első szakaszát érzed ilyenkor.

Egyébként lehet van egy kis alap fekélyed rossz kajálástól és ilyenkor még jobban "rámar". Normális kajálással, gyomor bevonó gyomorsavközömbösítővel (az a g betűs), túlfűszerezés kerülésével, kamilla iszogatással javítható, vagy helyrehozható.

2019. aug. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!