Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek voltak ilyen tünetei?...

Kinek voltak ilyen tünetei? Tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Ha valakinek voltak ilyen tünetei, és kiderült az oka, nagyon megköszönném, ha segítene. Nagy mennyiségű, színtelen vizelet, vizelések között is megmaradó inger, éjszaka 2-3 óránként vizelés (szintén nagy mennyiség ürül). Fáradtság, gyengeség, hányinger, bőrkiütések, hajhullás. Kezelt pajzsmirigy alulműködésem van, TSH-m gyógyszerrel beállítva (Letrox), vérkép, vizelet, vizelet tenyésztés rendben, hasi UH negatív. Másfél hónapja volt kalcium-oxalát vesekő ürítésem. Folyamatban van a kivizsgálás, de eddig minden negatív, nem tudom, merre induljak tovább. Vissza-visszatérően vagy 10 éve megvannak a tünetek, elkezdem a kivizsgálást, nem találnak semmit, elmúlik, majd újra kezdődik. Korábban inkább csak a vizelési inger volt a fő tünet, ami éjszaka elmúlt, tudtam tőle aludni. Kb. 4 hónapja sűrűn előjönnek a tünetek, s vizeletem mennyisége drasztikusan megnőtt (folyadékfogyasztástól függetlenül). Nem tudok pihenni az éjszakai járkálástól, már teljesen kikészültem. A hajam csomókban hullik, ebben az őrült melegben ma kardigánban vacogtam a takaró alatt, tegnap olyan erős hányingerem volt, hogy le kellett feküdnöm, és annyira szédültem, hogy nekiestem az ajtónak. Mostanában többször előfordult ez. Memóriazavarom van és viszkető bőrkiütések. Kérem segítsen valaki! Köszönöm!
2019. aug. 10. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet furcsan fog hangzani, de erdemes lenne fogorvoshoz menni. Mandulad meg van meg? Ezek okozhatnak olyan gocot a szervezetben, ami hajhullast, kiuteseket idez elo, meg mindenfele logikatlan tuneteket.
2019. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Erre valóban nem gondoltam. Fogorvoshoz évente járok, nincs szuvas fogam, a fogkövet is rendszeresen eltávolíttatom. Van egy bölcsességfogam, ami még nem nőtt ki teljesen, jó pár éve szakaszosan növekedésnek indul, majd megáll. Ilyenkor az azonos oldali nyirokcsomóim megduzzadnak, fájnak. Hőemelkedésem is szokott lenni, egyik ilyen növekedési periódusban 3 hétig lázas voltam. Most épp nyugalomban van, nincs begyulladva. Volt egy fül-orr gégészeti műtétem, hosszú évek óta tartó, vissza-visszatérő arcüreggyulladást, majd állandóan gyulladt arcüreget okozott egy durva orrsövényferdülés és polip az arcüregemben. A műtét óta jól vagyok, de az orvos a koponya CT alapján felvetette, hogy fogászati problémám lehet. Pedig akkor épp nem volt problémám a bölcsességfogammal. Az arcüregműtétem után viszont durván begyulladt több hétre. Időközben a másik oldalon találtak egy még teljesen íny alatt lévő bölcsességfogat, ami teljesen vízszintesen fekszik. Én is láttam a rtg-n, tényleg vízszintes, nem is ferde, hanem teljesen vízszintes. Azt mondták, ennek az eltávolítása komplikált szájsebészeti műtét lenne, ami kockázatos, mert az állkapcsomban lévő idegek útban vannak. Csak akkor nyúlnának hozzá, ha elviselhetetlenül fájna, de jobb békén hagyni, ez a szakvélemény. Míg sokat jártam fül-orr gégészetre, a mandulámat iy nézték, de mindent rendben találtak. Egyszer,legalább 15 éve volt tüszös mandulagyulladásom, akkor kiderült az antibiotikum allergiám (súlyos, életveszélyes anafilaxiás sokk lépett fel, alig tudtak visszahozni), de azóta semmi baja nem volt a mandulámnak, torokgyulladásom se volt. Ettöl függetlenül érdemes megfontolni ezeket a lehetőségeket is. Még egyszer nagyon köszönöm a választ.
2019. aug. 11. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!