Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegségre jó a valeriána?

Pánikbetegségre jó a valeriána?

Figyelt kérdés
10hónapja vagyok pánikbeteg.Októberbe,szulés után volt egy rohamom,akkor még nem tudtam,hogy rohamom van.Bevitt a.mentő sbo.ra,mire oda ért velem elmúlt jobban lettem.Elküldtek onnan pszichiáterhez.Pszichiáter írt fel Frontint.Egy szemet vettem be belőle,többet nem,mert annyira leszedált,hogy a kislányomat nem tudtam ellátni.Elmentem önmagam pszichológushoz,aki a valeriánát és a figyelem elterelést javasolta.Na most egy hete szedem a valeriánát,nagy hatását nem érzem,talán nyugisabb vagyok ennyi.Akkor jön elő bennem a félelem ha egyedül vagYok itthon vagy ha megyel egyedül az utcán.Annyira zavar és bosszant,hogy próbálok úrrá lenni a helyzeten,de nem mindig sikerül.Van ebből kiút,meggyógyulok valaha ??? Ilyen bajom terhesség előtt,de terhesen se volt.
2019. aug. 14. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az cukorka neki.

A frontin mennyi volt az az 1 db (0,25/0,5/1 mg, nagyon nem mindegy) ? És nem "megelőző jelleggel" kell bevenni, persze, hogy leszedál, hanem akkor, ha van mi ellen dolgoznia, vagyis ha már kezdesz zizegni és érzed, hogy baj lesz.

Megelőzésre az antidepresszáns való, ha lesz még további pánikrohamod, vagy folyamatos erős szorongásod van, menj el pszichiáterhez, mert ez magától nem múlik el. Ez nem olyan.

Ja, nekem is volt, AD-t szedek.

2019. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltam már Pszichiáternél,ő írta fel a.0,25frontint.Szedem egy hete a valeriánát,ma érzem azt,hogy álmosságot okoz.Este 10től-7ig aludtam.és olyan álmos vagyok,mint aki nem aludt volna éjszaka
2019. aug. 16. 10:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Én bár nem vagyok szakember de nem javaslom a gyógyszer szedését. Saját tapasztalat alapján nem elmulasztja/megelőzi a pánikrohamot hanem eltompítja. Minél inkább el van nyomva annál erősebben fog visszatérni amikor nincs alkalmad bevenni a bogyót.

A leláncolt vadállat is csak vadabbá válik mikor leesik róla a béklyó.

Terápiával kezeltesd magad szakembernél és ne gyógyszerrel mert rossz vége lesz.

2019. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!