Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom, miert no a...

Mi lehet a bajom, miert no a hasam?

Figyelt kérdés

Kb egy eve mar hogy no a hasam, nem olyan lapos mint volt. Nem hizas, inkabb mintha fel lennek puffadva folyamatosan. Ez inkabb az alhasamra volt jellemzo, de mostanaban mar kb az egesz hasamra. Neha jobban, latvanyosabban, neha meg kevesbe, szinte mintha nem is lenne semmi.

Gorcsolni is szokott, volt egyszer hogy annyira fajt hogy fel se birtam allni. Korhazban voltam de nem talaltak semmit. Azota nem veszesek a gorcsok, de van amikor hirtelen belenyilal csak ugy az alhasamba parszor aztan el is mulik.

Voltam allergiavizsgalaton (azt hittuk glutenerzekenyseg miatt), de semmi allergiam nincs. Terhes nem lehetek mar csak az ido miatt sem.

Viszont ezen kivul otletem sincs, mitol lehet. Savas italokat nagyreszt kerulom.

Nem tudom hogy esetleg a gazok miatt lehet-e ilyesmi. Sokszor volt hogy visszatartottam meg hogy nem is nagyon akarnak kijonni (ingert se erzek ra), pedig gondolom azert naponta kellene lennie x mennyisegnek.

Espumisant terveztem venni, hatha, de remenykedem hogy van valakinek valami biztosabb magyarazata a dologra es kihagyhatom a (talan) felesleges gyogyszeres kurat.


2019. aug. 20. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bakteriális túltengés, aminek sokféle oka lehet, pl. nem megfelelő emésztés, aminek oka lehet pl. stressz. Illetve a mai étkezési szokások mellett nem meglepő, hogy bárkinél megjelenhet. Az Espumisan a tünetet kezeli, nem az okát. A megoldás, ahogy talán sejted, a béltartalom ürítése, és talán az étkezési szokások újragondolása.
2019. aug. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Blau Kind ***** válasza:
100%
Bélgázosság. A Degasin jobb, mint az Espumisan, mert olcsóbb és ugyan az van benne (szimetikon).
2019. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Munkatársamnak glutén érzékenység okozta a puffadást a hasában.
2019. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!