Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbélrák kialakulhat egy...

Vastagbélrák kialakulhat egy ilyen fiatal lánynál?

Figyelt kérdés

16 éves a csajszi

Minden tünete megvan, székletvér tesztre még nem került sor..

Szeptember végére van időpontja gasztroenterológiára


Esélyes a daganat?


2019. aug. 25. 19:58
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
100%
igen.az is lehet hogy örökölte.volt ugyanilyen betegséggel küzdő a felmenői között?
2019. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a rák nem válogat. Én elmennék magánrendelésre, nem várnék erre egy hónapot
2019. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tipikus érintettségi csoport, és én úgy tudom, van pár másik oka az ilyen jellegű vérzrseknek. A többi tünetet nem írtad. Szerintem is megéri azt a pár ezer forintot, magánrendelőben hamarabb kiderül, vegyétek komolyan, de ne pánikoljatok.
2019. aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hasfájásai vannak, egyszer hígabb a széklete és ez tart 2-3 napig, aztán nincs széklete egy hétig. Olyan érzése van székelés után, mintha még kellene neki kakilnia de nem megy. Fáradékony is, nagyon. Vérszegénység határán billeg.

Ezek a tünetei


Volt a családjában vastagbélrákos beteg.


Székletvér tesztet nem akart a doki csinálni..

2019. aug. 25. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát vastagbéldaganat aligha lesz. De sok minden más lehet. Milyen tünetek vannak?


Székletvér tesztet házidoki is kérhet, sőt magán tesztre is van lehetőség. Létezik gyorsteszt, patikában lehet venni, régebben vettem de nem volt jelentős összeg, egykét ezer ft.

2019. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
100%
miért ne lehetne? fap például..illetve van másik is,valami lynch a neve..rá kell keresni a neten.és nem szabad annyiban hagyni,főleg ha már volt a családban hasonló betegség.ha másképp nem megy akkor magánúton kell a végére járni,és természetesen minél előbb.
2019. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Közben írtad a tüneteket. Ételérzékenység nem játszik?


Sajnos az én családomban is van vastagbéldaganat, orvosi javaslatra 50 év felett majd járnom kell béltükrözlsre, és én 30 felett önszorgalombol néha csináltatok ilyen székletmintát, de a doki szerint ez nem lenne indokolt mert úl fiatal vagyok.. Szért írom h ehhez képest a 16 év semmi, nyilván a tünetekbek mindenképp utána kell járni, nehogy más baj felett meg elnézzenek.

2019. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen mindegy, hogy hány éves valaki...vannak nyilván daganatok, amik X kor felett gyakoribbak, de ez nem jelenti azt, hogy nem fordulhat elő, különösen, ha előfordult már a családban és jellemző tünetek vannak. Plusz, ha a vérszegénység határán billeg, és hematológiai betegség kizárható, akkor valahol vérzés van. Nem szabad ezt félválról venni és tippelgetni, csak azért mert valaki fiatal...
2019. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én egy hasi CT-t is csináltatnék.. De a háziorvosa leszarja, és az ügyeletre vagy az SBO-ra küldi.
2019. aug. 25. 22:20
 10/11 anarchy666 ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy genetikai, öröklödő vastagbéldaganat. Bár a fiatal kora miatt én első sorban gyulladásos bélbetegségre gondolnék (crohn betegség, colitis ulcerosa). Székletvértesztet nem árt csinálni, de igazából a vastagbéltükrözés döntené el mi áll a háttérben.
2019. aug. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!