Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felelősségre lehet vonni egy...

Felelősségre lehet vonni egy orvost, ha az általa felírt fogamzásgátlótól lett mélyvénás trombózisom, és nem kért előtte vérvételt?

Figyelt kérdés

Másfél hónapig szedtem a Diane35 fogamzásgátlót, ami köztudottan nagyon erős hormontartalommal bír.

2 napja hozott be a mentő a kórhàzba mèlyvénás trombózissal.30 éves vagyok, nem dohànyzom, nem szedtem azelőtt sem fogamzásgátlót.

A gyógyszer felírását nem előzte meg olyan vérvétel, ami a trombózis kialakulására vonatkozik, pedig úgy tudom, van ilyen.Az orvosok szerint egyértelműen ez okozta.

Mennyi felelőssége van ebben a dokinak, aki felírta?


2019. aug. 30. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
41%
A betegtájékoztatoban mit olvastál erröl?
2019. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
41%
Nem az orvos felelőssége, hanem a tiéd.
2019. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk kellett volna egy vérvétel előtte, de gondolom, utánaolvastál, mielőtt felirattad, hogy egyebek mellett ez is mellékhatása lehet bármelyik fogamzásgátlónak.
2019. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
65%

Mi az hogy nem az orvos felelőssége hogy az általa felírt gyógyszernek mi a mellékhatása? Igen is, az ő felelőssége és az egész az ő hibája! Én a helyedben feljelenteném és kártérítést kérnék!

Mielőtt egy nőgyógyász felír egy fogamzásgátlót, beutalót kell hogy adjon vérvételre, hogy megvizsgálják a véredben a bizonyos lupus értékét. Ha jó az érték, szedhetsz fogamzásgátlót, ha nem akkor pedig sajnos nem. Szóval igen, jól tudod. A fogamzásgátló felírását megelőzően KÖTELEZŐ ennek a vizsgálatnak az elvégzése!

Ha az egészséged majd megengedi, minél hamarabb intézkedj az ügyben hogy ezt az orvos felelősségre vonják, és ha lehet fel is függesszék!

Mihamarabbi jobbulást kívánok!

2019. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
79%

Nem a beteg dolga utánanézni. Nem köteles tudni, hogy a hormonális fogamzásgátló felírását meg kell előzze egy vérvétel. A beteg nem orvos. Ezen az elven recept sem kéne.


Az orvosod hibája volt. Nyugodtan írd meg a betegjogi képviselőnek, hogy mi történt.


Basszus ebbe belehalhatott volna.

2019. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
39%
Nem kötelező a vérvétel, ne beszéljetek már marhaságokat. Gondolom egyikőtök sem orvos, csak ilyen nők lapja cafen nevelkedett fotelharcos. Nem, nem vérvétel, és a beteg felelősséggé, amiért a betegsége ellenére fogamzásgátlót szedett be.
2019. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
67%

De igen, kötelező a vérvétel. Akkor is, ha valaki mást állít.


A kérdezőnek pedig ha ismert betegsége lenne, akkor tán lenne orvosi nyoma, vagy legalább az anamnaesisben illett volna rákérdezni.

2019. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

Az összes fogamzàsgàtló betegtájékoztatóján rajta van, hogy növeli a trombózis kockàzatàt.

De azt betegként nem tudhattam, hogy kimondottan a trombózis kialakulására vonatkozóan létezik vérvétel.Nyilván, ha ezt tudom, megcsináltatom, vagy kérem feltétlenül, hogy végeztesse el, és ha kijön az eredmèny, biztos, hogy nem kezdtem volna semmilyen fogamzásgátlót szedni, mert nem szeretnék az életemmel játszani.

2019. aug. 30. 16:56
 9/82 anonim ***** válasza:
90%
Nem a te hibád volt Kérdező!
2019. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:

A jókívánságot köszönöm!

Milyen betegségem ellenére szedtem be?

Semmilyen betegségem nem volt eddig.

Annak pedig, hogy van kimondottan trombózisra vonatkozó vérvétel, nyilván azóta olvastam utána (a gyengébbek kedvéért).

Mégis ki az, aki azt gondolja, hogy valaki az egèszségével játszik???

Megjegyzem, magàndokihoz mentem.Meg is kérdeztem tőle, hogy eddigi tapasztalatai szerint van-e ennek valami mellékhatása, merthogy elég erős.Ááá semmi, mondta.

A mostani kezelőorvosom pedig kicsit sincs meglepődve, hogy ez a gyógyszer trombózist eredmènyezett.

2019. aug. 30. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!