Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az elalvás pillanatában...

Az elalvás pillanatában felriadok, többször egymás után, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy amikor lefekszem aludni, kis idő elteltével elkezdődik a hipnagógia fázisa (az ébrenlétből az alvásba való átmenet állapota, amikor az elme még keresi a racionális magyarázatot a különféle érzéki benyomásokra, víziókra, gondolatokra), eddig rendben is van, de mielőtt átcsúsznék a REM fázisba, olyan mintha az agyam sokként élné meg, hogy nem tudja racionálisan feldolgozni ami történik és hirtelen "felébreszti magát" abban a pillanatban amikor végre elaludnék, olyan mintha tudatosan akarnám végigkísérni és figyelni az elalvás folyamatát és attól a ponttól kezdve amikor már ez nem lehetséges, megijedek és felriadok aztán ez ismétlődik, néha 15-30, de van hogy 50-80 alkalommal egészen reggelig. Emiatt bepánikolok, elkezdek szédülni, ráz a hideg és ver a víz, volt hogy hánytam is, olyan mint egy pánikroham és ez sem könnyíti meg az elalvást. Valaki tudja mi lehet ennek az oka?
2019. szept. 3. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni, de én azt szoktam gondolni, hogy valami zajra keltem föl.Másnap viszont mindenki azt mondja a lakásban, hogy ők nem hallottak semmi zajt. Abban megegyezik a te eseteddel, hogy pont az elalvás pillanatában hirtelen felriadok.
2019. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet erdemes lenne egy neurologust felkeresni.
2019. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ott az idegi illetve alvási zavarok vannak fordulj phiologushoz illetve normál orvoshoz
2020. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!