Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PCOS: nincs súlyfeleslegem -...

PCOS: nincs súlyfeleslegem - mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál, endokrinológusnál is jártam. Az első (természetesen) fogamzásgátlóval kívánt "kezelni", amit 3 hónapig szedtem és azóta nyoma sincs az előtte is rendszertelen menstruációmnak. (Endokrinológus hatására hagytam abba - ő metformint írt fel, mivel IR-em van a vércukorterhelés alapján + letroxot, mivel a koromhoz képest magas a TSH értékem habár amúgy még teljesen a normál tartományba esik...)


1,5 hónapja szedem a metformint, letroxot nem váltottam még ki, a nőgyógyászom szerint ez még nem indokolt az én értékeim mellett.


Tüneteim: fokozott szőrnövekedés az arcon(főleg az állon), menstruáció nincs pár hónapja (fogamzásgátló óta) + enyhe hajhullás(ez javult). Viszont 1,5 hónap metformin után sem látok semmi változást, nagyon félek,hogy szakállat növesztek vagy ilyesmi.


Eddig is sportoltam, 2-3 éve folyamatosan, talán kicsit sokat is. Táplálkozásomra is odafigyelek. Van itt olyan, aki szintén normál súlyban van, sportol, de mégis PCOS-t diagnosztizáltak nála? Nálunk mit lehet tenni, mi segít a tünetek visszaszorításában? Úgy érzem nálam semmi sem hat idáig...



2019. szept. 5. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nőgyógyász mondja meg, hogy kell-e szedned letroxot, hanem endokrinológus, az az ő szakterülete. 1,5 hónap szedése a metforminnak még kevés, ne várj rögtön csodát. Szedd tovább, ha úgy van, konzultálj az endokrinológussal.
2019. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csajsziiiii válasza:

Szia,


nekem abszolút nincs súlyfeleslegem. SŐT.. Amikor elkezdtem a 160 gr ch diétát, még jobban lefogytam.

170 cm/50kg..

Így most kerülöm a fehér liszet ill. a cukrot.

Oda figyelek az ételek felszívódására.

Szeretnék hízni , de sajnos nem megy...(Ahogy a baba sem akar összejönni..)

Engem a nődoki elküldött endokrinológushoz, ő elküldött terheléses cukorvizsgálatra.

IR-em nincs. Inofolicot ajánlotta + D-vitamin, de semmi féle gyógyszert nem kaptam. Pedig tudta, hogy benne vagyunk a baba projektben egy ideje...


A hajam nagyon durván megritkult egységesen. A fejbőröm látszik. Ami baba haj nőtt azt simán ki is tudom húzni...

Egy lány nekem erre ajánlott Diófalevél teát.


1 evőkanál diófalevél tea (ömlesztett)(+1 evőkanál csalánlevél tea.)


Forró vízzel le kell önteni,hagyni állni 15 percig aztán műanyag szűrővel leszűrni és a hajmosás végén ráönteni a fejre. Bele maszírozni és kész.



Nem kell kiöblíteni nem marad nyoma.


Plussz az orvos hajhullásra ajánlotta a Silicea gélt.


Nem rég kezdtem el inni így tapasztalatot nem tudok még mondani.

2019. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első: nődoki azt mondta, hogy a letrox pm túlműködéses tüneteket okozhat az én értékeim mellett.


Második: szerintem addig ne add fel, amíg valami értelmeset nem mondanak az állapotodra. Keress fel esetleg másik endokrinológust. Meg hát tényleg amit tehetünk a gyógyszereket leszámítva: IR diéta és rendszeres testmozgás. de ha nincs IR-ed akkor mellékvesével is lehet baj illetve sok dolog kiválthatja a hormonegyensúly felborulását. Szóval járj orvosról orvosra amíg valaki jobban ki nem vizsgál. Sok sikert a babához!

2019. szept. 11. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!