Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Borzalmas hasgörcsök gyötörnek...

Borzalmas hasgörcsök gyötörnek székelés előtt és közben. Mitől lehet ez és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Mi lehet ez és mivel tudnám megszüntetni?

Legújabban, lassan 1 hónapja minden evés közben elkezd kínzóan görcsölni az alhasam. Érzem az ingert, el is megyek a wc-re. A fájdalom akkor hág tetőfokára, mikor űrítek. Általában nagyobb mennyiség távozik. Van hogy normális, van hogy hígabb állapotú a széklet. Az alhasi görcsök a székelés befejeztével elmúlnak, de marad a diszkomfort érzet. Szinte minden étkezésnél ez van. Nagyon problémás így élni. Szedtem probiotikumot is, orvosnál is voltam (évek óta gondok vannak hasammal) de semmi. Kérem, segítsetek valahogy.

Fiatal lány



2019. ápr. 21. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Addig menj orvostól orvosig, míg valamelyik rá nem jön, mi bajod van. Ne hagyd annyiban, ha elmondásod szerint is rossz így élned.
2019. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Ha a vizsgálatokon nem találtak semmit, akkor lehetséges, hogy IBS-es vagy (gyakori tünetegyüttes), de ezt ennyi idő után kijelenteni elhamarkodott volna.
2019. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
IBS- re gyanakodtak orvosok a tömérdeknyi vizsgálat után (UH, vértesztek). De nem tudom. Mivel tudnám megszüntetni az evés utáni panaszaimat??!
2019. ápr. 22. 09:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Endometriózisra mennyi az esély?
2019. ápr. 23. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Étkezés közben sok levegő nyelése is okozhat ilyet, de még laktóz intolerancia is állhat a háttérben. Mindenesetre 1-2 széntabletta az étkezés kezdetekor nem okozhat többlet panaszt.
2019. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!