Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagynéném folyton beképzeli...

Nagynéném folyton beképzeli hogy figyelik meg ilyenek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Úgy volt hogy folyton azt hiszi hogy követik folyton rosszat akarnak neki szomszédok lézerezik és vele foglalkoznak otthon is sapkában van hogy ne érje a lézer sokszor buszokon alszik nappal hogy ne legyen otthon egyszer a fejére tette a gyógyszert hogy így hatni fog akkor azt hiszi a rendőrség lehallgatja..pedig nincs is rendőrségi ügye akkor beképzeli hogy terhes és vett tesztet is mikor elvált már a férjétől és nincs senkije.. egyre komolyabban a helyzet aggódom érte orvoshoz vinni lehetetlen mert nem jön orvoshoz és utálja is őket én arra gondoltam hogy paranoiás tudom nem lehet orvos nélkül diagnosztizálni semmit de tényleg nem tudom mit csináljak ha orvos sem akkar jönni
2019. szept. 5. 08:18
 1/10 anonim válasza:
Az olvasottak után én is azt gondolom, paranoiás, de minden képpen valami pszichés betegsége van, amit valami okoz, nem is tudok mit mondani, hülyeséget sem akarok beszélni, próbáld meg elmagyarazni neki, hogy orvosra van szüksége, és elviszed, mentő is elviszi ha önmagára vagy másra veszélyt jelent.
2019. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Első vagyok, megint, az jutott eszembe, menj el a háziorvoshoz, ahova ő tartozik, mondd el amit tapasztalsz, Ő hátha tud megoldást, egy ilyen betegséget megfelelő gyógyszerek tünet mentessé tudnak tenni, és az élet minősége az álzal sokat javulhat, mert ez amit írtàl nem túl pozitív.
2019. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Paranoid skizofrén lehet, amivel a gond, hogy ön- és közveszélyes is lehet. Vagy a tisztább pillanataiban kell megpróbálni hatni rá, vagy pedig megfogni és elvinni, amíg nem súlyosbodik az állapota. Bár az sem megnyugtató eredmény, mikor valaki állandóan begyógyszerezve alig tud magáról, és úgy telnek a napjai.
2019. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem feltétlenül rossz "begyógyszerezve" élni, ez sem lehet jobb, mindenfélét beképzelni, nem tudja mi a valóság, mióta tapasztaltok efféle viselkedést? Irtad elhagyta a férje, lehet, hogy amiatt alakult ki? Egy jó pszichológus sokat segíthet vagy egy pszichoterapeuta, gyógyszeres kezeléssel.
2019. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon rég elváltak van egy fia is tőle volt neki élettársa is aztán lassan 6 éve nincs már nagymamám neki az édesanyja régen is mikor gyerek voltam azt hitte hogy lehallgatják de mostmár egyre komolyabb a helyzet orvoshoz lehetetlen őt elvinni nekem mondaná hogy én vagyok a bolond..
2019. szept. 5. 08:44
 6/10 anonim válasza:
Akarata ellenére nem lehet kezelésre kényszeríteni. Csak abban az esetben, ha veszélyeztető állapot áll fenn, azaz másokra, vagy saját magára veszélyes. (pl. öngyilkossági gondolatokról számol be, öngyilkossági szándéka van, vagy a "dühroham" alatt mások vagy saját testi épségét veszélyezteti, pszichotikus állapotban van) Ilyen esetben a mentőszolgálat igénybevételével kerülhet pszichiátriai osztályra.
2019. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
egyszer sikerült az csinálnia hogy füstölt a telefonja lehet csinált vele valamit fürdőszobaban tönkre tette a szagelszívót akkor nem rég szerintem ő csinált valamit a mosógépel mert tönkre ment és 5 év után és elvileg egy Whirlpool mosógép sokáig bírja és elázott az egész fürdőszoba
2019. szept. 5. 08:58
 8/10 anonim válasza:
Akkor valamit tenni kell, mert ezek tárgyak, de mi lesz ha emberekről is azt fogja feltételezni, hogy neki akarnak ártani? Szerintem, orvos minden képpen!
2019. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat!!

igazából ez a probléma elvinném orvoshoz de lehetetlen őt elvinni mert utálja őket nekem mondaná hogy én vagyok a bolond és hogy az orvosok csak elkezelnék.. szóval ezért nem tudom mit csináljak

2019. szept. 5. 09:21
 10/10 anarchy666 ***** válasza:
Esetleg nincsenek a téveszméi miatt más tünetei? Fáradtság, kimerülés, álmatlanság, barmi ilyesmi? Mert ha igen akkor esetleg rá lehetne venni,m hogy ezzel menjen orvoshoz, ahol igy indirektben kiderülne, hoyg gond van vele.
2019. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!