Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitrális billentyű prolapsusa...

Mitrális billentyű prolapsusa diagnózissal milyen tünetek fordulhatnak elő, ha csak 2es stádiumú a rendellenesség? Tehát elvileg nem minősül betegségnek?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni a komolyabb problémák megelőzése érdekében?

2019. szept. 8. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez lényegében attól függ milyen szinten látja el szerepét a szívbillentyű. Tulajdonképpen nincs különösebb tipikus tünete, sőt a betegek nagyrészt többnyire panaszmentesek. Persze előfordulhatnak ilyen atípusos vagy nem szokványos tünetek, mint a szívdobogásérzés, mellkasi fájdalom, esetleg ájulás, rossz billentyű funkció esetén akár szívelégtelenség is. Ez egy genetikai betegség, tenni nagyon nem lehet ellene viszont a túlzottan megerőltető tevékenységek, nehéz fizikai munka, kemény sport nem túl jó választás egy ilyen betegségben mert ilyenkor a billenytű ún. prolabálhat, tehát visszaboltosul. Ez pedig már előfaktora lehet egy kardiális elégtelenségnek.
2019. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták a kardiológián, hogy ne a futást válasszam sportnak mert az nagyon megerőltető. Inkább túrazzak, ússzak vagy biciklizzek. Ezek elég jól is mentek csak kicsit lassabban mint másoknak. De futhatok is ha akarok csak lassan és fokozatosan terhelve magam és ne akarjam lefutni a maratont. Egyébként sosem tudtam futni már a suliban sem tudtam lefutni a 600mt. Egyszer muszáj volt, csillagokat láttam a végére és majdnem elajultam. Mondjuk nem értem a tornatanárnak miért nincs valami minimális képzettsége arról hogy ha valakinek ennyire nem megy a futás annak egeszségügyi oka is lehet. Csak felnőtt koromban derült ki a rendellenesség és emiatt folyton bukasra álltam tornaból és kínokat kellett kiallnom. Pedig ha tudtuk volna akkor nem lett volna kötelező a futás.
2019. szept. 13. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez aranyos :) Hát igen, sajnos már oda a tesi felmentéseknek de legalább kiderült nálad ez a dolog.
2019. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak ez olyan igazságtalan mert így egyexül tornából volt 8.ban rossz jegyem minden más 5 volt és ezért nem vettek fel abba a gimibe ahova menni akartam. Ahiva felvettek az meg borzalmas volt. Lehet az egész életem máskép alakul. :(
2019. szept. 13. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!