Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bicuspidalis aorta billentyű...

Bicuspidalis aorta billentyű születési rendellenességem van. Így még műtét után sem lehetek katona?

Figyelt kérdés

Rendőrnek tanultam majd a katonai pálya kezdett el érdekelni de ezzel a rendellenességgel nem lehetek semmilyen hivatásos állományban. Ha helyreállíttatom a szívbillentyűim akkor sem lehetek katona?

20F



2017. jan. 14. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a hozzátok legközelebb lévő toborzóirodába, és kérdezd meg. Gondolom attól is függ, hogy a katonaságon belül mit szeretnél csinálni.
2017. jan. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sok helyen a jelentkezési laphoz kapott felvételi követelmények és kizáró okokat tartalmazó papíron fel van tüntetve, hogy ezzel a rendellenességgel nem vesznek fel....
2017. jan. 15. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arra kérdezzél rá hogy ha megcsináltatod akkor utána mi van. Csak azért mert egy ilyen szívműtét azzal jár hogy a szívedet és a tüdődet leállítják a műtét idejére és azok szerepét speciális motorok fogják átvenni arra a másfél 2 órára. Akkor a szívedet szó szerint kifogják venni a helyéről és úgy vágják fel és kicserélik a billentyűdet, ha szükséges a szívkoszorú ereket is műteni, vagy cserélni, akkor azt lefejtik róla.

Már most egy ilyen műtét után amikor mindent visszapakoltak a helyére akkor újraindítják a szívedet és pacemakert tesznek beléd ideiglenesen és folyamatosan kapcsolják le a motort ami eddig látta el a szíved szerepét. Na már most műtét után 1-2 napra az intenzívre kerülsz megfigyelésre, és ha ott észreveszik az eredmények alapján hogy szükséged van pacemakerre állandóan akkor már megszívtad eléggé, mert azzal még hivatásos sofőr sem lehetsz. Ha nem kell pacemaker akkor még 2-3 napig az osztályon maradsz utána meg mész rehabilitációra ami 3 hét ha minden oké, aztán ha hazakerülsz még akkor is minimum 3 hónap a tényleges gyógyulási idő mire teljesen rendbe jössz. Utána lesz még egy rakat vizsgálatod persze, meg állandó vérhígítót kell szedned, meg havonta kell járnod vérvételekre életed végéig, tehát már eleve ezzel sem nagyon mehetsz el komolyabb helyekre dolgozni, de katonának, meg tűzoltónak se szerintem.


Én annyit mondok hogy erre legjobb ha rákérdezel mivel jár az ha megcsináltatod, mert előbb utóbb mindenképp meg kell tenned, de megsúgom hogy akiknek sürgős mert rosszul vannak, nekik is hónapokat kell várniuk mire eljutnak a műtétig. Nekem is volt ilyen gondom születésem óta de nem kellett még műteni, viszont 22 évesen rosszul lettem, fulladtam, hányingerem volt, köhögtem, és előtte is már jó 1 évvel séta közben 5 percenként meg kellett álljak pihenni mert elfogyott a levegő. Akkor amikor rosszul lettem és kórházba kerültem víz került a tüdőmbe, mert annyira elfáradt már a billentyű hogy nem pumpált eléggé így vittek mindenhova vizsgálatokra, és bizony mondták hogy műteni kell.

1 év 2 hónapot vártam a műtétre ami most volt 1 éve, és bizony ilyen fiatalon szinte én voltam az egyetlen aki ilyen hamar eljutott a műtétig. Nem volt egy kellemes, 4 napot voltam az intenzíven mert nem volt jó a szívritmusom így pacemakert kaptam, aztán a rehabilitáción és még éreztem a műtét utáni dolgokat, plusz még fáradékonyabb voltam, de ez mostanában már egyre jobb lett. Idén februárba mentem vissza dolgozni ahol 20 éves korom óta dolgozom, adminisztrátorként dolgozhatok orvosi engedéllyel, pedig még korai lett volna ha komolyabb fizikai munkát csinálnék. Mivel nő létemre buszsofőr akartam lenni mert apám is az volt, sőt még anyám is, de ő magáncégnél, nekem mondták hogy a "hivatásos" szó alatt lévő állásokat elfelejthetem a pacemaker miatt, de az nem derült ki hogy a szívbillentyűmmel ami ugye mű billentyű ha csak ez lenne akkor mi van.



A műtét nagyon pocsék, főleg utána lévő nap, meg amikor felébresztenek, azt sem tudod hol vagy, és lóg ki valami a szádból pffffuuujjj, igaz napról napra lesz jobb, a rehabilitáció első pár napja volt gáz, de utána már az is jó volt, mire szépen beilleszkedtem, meg kezdtem jól érezni magam, már jöhettem is haza.

2017. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez pontosan milyen rendellenesség? Mert nálam is diagnosztizáltak hasonlót, meg most folynak a vizsgálatok. (3 tasak helyett 2 van...kb ennyit fogtam fel elsőre)
2017. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok,

Bocsànat az OFFért. én is most tudtam meg, hogy ez a bajom. Feltételezem, akkor légiutas kísérõ sem lehetek...?:(

20L

2017. szept. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!