Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van okom félni?

Van okom félni?

Figyelt kérdés

KB 4 hete kezdődött. Sokat jártam haverommal strandra, és ott sok vizet nyeltem akartomon kívül.,és egyik napról a másikra hasfájásom lett, noha nem erős és nem is görcsös, inkább tompa, és inkább fel hasi részen. Itt még normálisan ment a székelés. Eltelt kB 1 hét és a hasfájás szinte 0,1%-ra csökkent és ezt váltotta egy olyan hogy elkezdett kortyogni, kavarogni bugyogni a hasam, főként este hallottam sokat ugye mikor csendvolt. Aztán eltelt kB 5 nap és észrevettem hogy hoppá már 3 napja nem sikerült elvégezni a dolgomat. Kicsit aggódni kezdtem de a 4. napon kB sikerült elmennem, viszont észrevettem hogy a székletek nyálkás volt viszont vér nuku illetve semmi elváltozás benne. Utána már visszaált a szokásos székelés, és napi 1x el tudtam mindig menni, viszont a nyálkás dolog megmaradt, hol kevesebb rajta, hol több.

Aztán teltek megint a napok és egyik este (2 napja) 4x mentem el WC-re viszont itt nuku nyálkásság nemvolt, sőt meg is lepődtem mert teljesen normális volt. Nem is lágy és nem is kemény és nem is darabos és benne sem volt semmi. Aztán másnap azaz 1 napja.. Este megint megyek WC-re és most már más volt a helyzet..

Sötétebb-barnább volt és sok nyalkával (sárgás ahogy eddig is asszem), és volt benne egy nagyon pici piros valami. Megijedtem de jobban megnéztem, és hártyás valaminek tűnt, hozzáteszem, aznap ettem egy kevés paradicsomot.

Ja és a körmömön észrevettem egy kB 1,5 hete egy rettentő kis vékony fekete csíkot.. Nem,nem melanóma, de olvastam hogy dokik sem tudják hogy mi az és nem jelent rosszat inkább valami vitaminhiányt de sokak szerint akkor jön erő ha gyulladás van a testben. KB ennyi.

Hányás nuku. Láz nuku. Étvágytalanság nincs. Fáradékonyság nuku bár hozzáteszem hogy egy ideje össze vissza alszok. Lehet hogy IBS lesz ez vagy esetleg daganat? Vagy talán valami vírus megy át rajtam? Ha nem lesz más tünet,és nem lesz vér a székletemben, akkor hanyagoljam a dokit? Hozzáteszem a gyomorfájás már szinte teljesen nincs és a kurtyogás is minimálisra csökkent. Ja és amúgy stresszes ember vagyok eléggé és egy ideje depim is van. És az étrendem sem valami kiegyensúlyozott.. A gond az, hogy azzal tisztában vagyok viszont, hogy a nyálkâs széklet mindenképp jelent valamit, persze nem gondolok a legrosszabbra nyilván, de úgy gondolom, jobb felkészülni mindenre. Amúgy sosem iszok alkoholt és sosem dohányzom.



2019. szept. 10. 01:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vegyél valami jobb probiotikumot és eszegesd 2 hétig. Probios, biokult, normaflore. Diétázz pár napig. Kerüld a zsíros, fűszeres cukros ételeket. Többször egyél keveset És ne nézegesd a kakidat. Szerintem már semmi bajod nincs. Nyálka sok ember székletében van néha. Nem kell nézegetni. Ha fáj a hasad rosszul vagy hasmenésed lesz akkor menj el az orvoshoz.
2019. szept. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja és az étrended mostantól legyen kiegyensújozott!!! Figyelj oda rá vagy ne lepődj meg ha emésztési gondjaid lesznek. Aés nem kell minjárt daganatra gondolni pár napi emésztési zavar miatt.
2019. szept. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
4 hét az nem pár nap azért. A székletem meg nem azért nézegetem mert hipohonder vagyok, vagy ilyesmi, hanem mert próbálok rá figyelni, hogy van e változás, szerintem ezzel nincsen gond. És írtam is, hogy nem gondolok a legrosszabra sőt.. Kevés tünet van, hogy rákot feltételezzek egyenlőre. De nyilván a mai stresszes és khm világba amilyen iramban nőtt a daganatos betegek száma, szerintem nem árt figyelni a jeleket mielőtt túl késő lenne. Aranyér, IBS, Vegbélrák, Vastagbélrák, vagy valamilyen gyomor gyulladás stb. Ezekre gondoltam egy ideje. A gond hogy ezek közül mind úgy kezdődik hogy hasfájás. De pl nézd.. persze gondoljunk a jóra de a végbélrák tünetei is mik?? Hasmenés, Székrekedés vagy megváltozott szekeles váltakozása vagy hasi panaszok stb. Épp ezért nehéz othonrol internet alapján diagnózist felallitani. Egyébként 18 éves vagyok, és fiú. És köszönöm a válaszodat!
2019. szept. 10. 02:01
 4/14 anonim ***** válasza:
18 évesen nem lesz bélrákod, emiatt ne aggódj!Ez valamilyen bélgyulladás.Ismerősömnek vastagbéltükrözés után átmosták a beleit gyógyszeres oldattal és meggyógyult.
2019. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nyugika! Ez tuti vmi vírus volt. A nyákosság annal szokott lenni, hidd el. Rák tuti nem. Pár korty szeszes italt igyál, az átfertőtlenít!
2019. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is valami gyomorgyulladásra vagy vírusra gondoltam először a sok akaratlanul benyelt klóros víz miatt. Az símán lehet. Csak nem tudom hogy menjek e vele orvoshoz. A nyálkás székleten kívül más tünet már nem igazán van hogy említettem max egy kevés kurtyogás néha. Bár ugye volt az az 1 székrekedés meg hogy 4x voltam 1x wc n és ugye a vegbelrak tünetei meg pont ilyesmik. Azért is ijedtem meg
2019. szept. 10. 14:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Szedek most normafloret, ma elkezdtem. Meglátom mi lesz a helyzet. Orvost egyenlőre hanyagolom ha nem lesz változás. Előbbieknek pedig köszönöm a leírtakat! Bár nem hinném hogy a rák alapvetően kor függő lenne vagy bármely más betegség. Bár tény hogy a nagy százalék az inkább felnőtt kor és 40 felett van.
2019. szept. 10. 15:54
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Már a fejem fogtam a sok setlenségtől. Édes istenem. Mióta bejött az intetnet már a 10 évesek is rákosnak hiszik magukat. Alkoholt ne igyál emésztési problémára kifejezetten káros. Elég tájékozatlan aki ilyet ajánl. Az alkohol a legrosszabb fertőtlenítő. Nem sterilizál. Nekem 2 évig folyamatos hasmenésem volt a stresztől. Már víz jött belőlem. Mégsem voltam rákos. Ennek már 10 éve és semmi bajom. Valami baktériumot benyeltél ennyi. A bélflóra lassan regenetálódik. Elrontani meg gyorsan lehet. Normaflore segíteni fog. Nyugi semmi komolya bajod nincs. Ha jól vagy hulla felesleges a kakádat nézegetni. Komolysn nem értem nem tudsz jobb elfoglaltságot? Majd ha pocsékul vagy akkor ráérsz nézegetni. Addig ketess valami hasznosabbat és ne akard 18 évesen a netről diagnosztizálni magad. Attól csak halálra fogsz rémülni teljesen feleslegesen
2019. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én teljesen nyugodt vagyok hidd el. Nem hiszem magam rákosnak. Sosem festem falra az ördögöt! De mindig olyan voltam, hogy jobb felkeszulni a legrossszabbra is akár. A kakamat pedig nem nézegetem XD. Mármint árgus szemekkel. Csak amióta van ez a bajom. De csak azt néztem benne amúgy hogy nincs e benne vér. Talán jobb lenne ha homokba dugnám a fejem? Figyelni a tüneteket nem hipohonderség. Mivel már régen voltam beteg mostmeg 1 hónapja tart ez és jó pár szép nyári napomat öntötte letargiaba, ezmiatt így nyilván kutakodni kezdtem.
2019. szept. 10. 22:38
 10/14 A kérdező kommentje:
De amúgy igen. Valószínűleg a strandon beszedtem valamit a klóros vízből. Végülis sokan belevizelnek és benne aztatjak magukat én nyomi meg azt ittam. Mármint nyilvan nem a szó szoros értelmében. Bofogtem is sokat a vízben miatta emlékszek, meg nevettünk is a haverommal. Tehát végülis mëgittam jó pár dl hippot meg sok fertőt szóval nem is kell amúgy csodálkozom. Ráadásul a fél nyarat ha nem többet a strandon toltottem
2019. szept. 10. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!