Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtét, igen vagy nem?

Karika48 kérdése:

Epeműtét, igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Időpontom van epeműtétre de kissé bizonytalan lettem,hogy mindenképp szükség van-e rá?

Főként amiatt, hogy utána az epeholyag hiánya miatt (folyamatos epeurites), nem lesznek-e ujabb problemak,feladatok amik megnehezitik a mindennapokat? Köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 12. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Epekő miatt lenne? Nekem is van, de én úgy vagyok vele, hogy amíg nem okoz panaszokat, addig nem műttetem meg magam. Nem is annyira azért, hogy mi lesz utána, hanem maga a műtét miatt, nem akarok kórházba menni amíg nem muszáj. Egyébként anyukámnak volt epeműtétje szintén kő miatt, nem voltak problémái utána.
2019. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap operaltak vele, nekem elkellett távolítani annyira sok volt.

Sose volt még panaszom, nem is tudtam, hogy köves.

Hétfőn begorcsolt, azt hittem bele halok, 2xdagadtam nagy szerencsém volt, hogy nem perforált.

Sztem nem éri meg várni vele. Nyilván más lesz az életed valamiben, de lesz életed...

2019. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az gyors volt. Én csak antibiotikumot kaptam.

Műtét utáni táplálkozásról mit kell tudni?

Köszi.

2019. szept. 16. 16:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaaa,...56 fi.
2019. szept. 16. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 évesen vették ki, hiába erősködtem, muszáj volt mert állandóan görcsöltem. 1 hónap epediétán voltam, aztán napra pontosan 1 hónappal a műtét után fejest ugrottam a műtét előtti életmódomba, és nincs panaszom azóta sem, pedig nem kevés év telt el. Imádom a magyaros ételeket, a házi kolbászról nem tudok leszokni (ezeket a műtét előtt alig ettem, tehát még zsírosabban is eszem). Eredmény: semmi panasz. Akkor szokott fájni a hasam, ha mondjuk koplalok bármi okból (múltkor betegség miatt), na akkor marja az epe, ami ugye ugyanúgy lefolyik és nem használódik el, de amúgy ennyi. Nem kell tartani ettől, lehet várni vele, de ha elkezdesz görcsölni, a görcsök egyre gyakoribbak lesznek.
2019. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Valaki aki tud válaszolni, mi történik, ha nem műtteti meg magát hosszú ideig, ha kövek vannak az epéjében?
2019. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!